Nesrećna sudbina žene vezane za drvo u džungli u Indiji izazvala je veliku pažnju nakon što je otkrivena u izuzetno teškom stanju. Lalita Kaji Kumar, 50-godišnja državljanka SAD-a, pronađena je u džungli u Indiji nakon što je provela 40 dana vezana za drvo bez hrane i vode. Kad je lokalni pastir naišao na nju, bio je šokiran prizorom, jer je žena bila izuzetno iscrpljena, u teškom fizičkom stanju, i nije mogla da se pomeri niti da govori.

Otkrivanje užasne situacije

Lalita Kumar je bila pronađena sa gvozdenim lancem vezana za drvo u gustoj šumi blizu Savantvadija. Kada je pastir čuo glasne zvuke dolazeći iz šume, krenuo je da istraži, ali nije mogao da veruje svojim očima. Žena je bila dehidrirana, izuzetno slaba, sa otečenim nogama, a njen koleno bilo je prekriveno lancem. Na njenom telu nije bilo tragova hrane ili vode. Policija je brzo reagovala, došavši na lice mesta, gde su koristili nož da prekinu lanac i oslobode je.

  • Kumar je, iako potpuno iscrpljena, u bolnici uspela da napiše poruku rukom, gde je optužila svog muža za ovaj stravičan zločin. U svojoj poruci je rekla da ju je muž, Satiš Kumar, vezao za drvo i ostavio u džungli da umre. Smatra se da je žena sa mužem živela u Indiji poslednjih deset godina, a sada je teško povređena i van životne opasnosti, ali je još uvek pod stalnim medicinskim nadzorom. Njeno stanje je kritično, ali i dalje pokazuje znakove oporavka, iako je nije moguće ispitivati zbog njenog trenutnog fizičkog stanja.

Posledice ekstremne dehidracije i gladi

Preživeti 40 dana bez hrane i vode gotovo je nemoguće, ali je Lalita očigledno uspela da izdrži mnogo duže nego što bi mnogi mogli zamisliti. Količina vremena koju čovek može preživeti bez hrane i vode ostaje predmet istraživanja, ali se zna da je ljudsko telo u stanju da preživi bez hrane oko tri nedelje, dok bez vode smrt nastupa mnogo brže. U Britanskom medicinskom žurnalu iz 1997. godine, spomenuti su slučajevi ljudi koji su izdržali do 40 dana bez hrane, ali i upozorenje da takva preživljavanja izazivaju ozbiljne posledice na fizičko i mentalno zdravlje.

  • Bez hrane, telo ulazi u proces ketoze, gde razgrađuje vlastite zalihe masti, a kasnije i mišićnog tkiva da bi proizvodilo energiju. To dovodi do delirijuma, halucinacija, i oštrog pogoršanja fizičkog stanja. Zbog teške dehidracije, otkazivanje organa može nastupiti za samo nekoliko dana bez vode. Lalita je, dakle, preživela izuzetno dugu borbu za opstanak, boreći se sa extremnim grčevima, bolovima u stomaku, i mučninama. Takvi uslovi sigurno će ostaviti trajne posledice na njeno zdravlje.

Krivični postupak protiv muža

Muž Satiš Kumar suočava se sa ozbiljnim optužbama za pokušaj ubistva, ugrožavanje života i zatvaranje, jer je njegova supruga bila fizički zlostavljana i ostavljena da umre u džungli. Policija je pokrenula istragu, a on bi mogao da bude suočen sa ozbiljnim kaznama ako se utvrdi da je zaista namerno vezao svoju ženu i ostavio je u gotovo smrtonosnim uslovima.

  • Ovaj incident ne samo da osvetljava ozbiljan slučaj porodičnog nasilja, već i postavlja pitanje koliko su ljudi, kao što je Lalita Kumar, spremni da prežive ekstremne uslove. Za sada je ona, iako još uvek izuzetno slaba, pod stalnim medicinskim nadzorom i na putu ka oporavku.

Zaključak

Slučaj Lalite Kumar je strašan podsetnik na opasnosti koje mogu nastati usled porodičnog nasilja i psihološkog zlostavljanja. Dok se čekaju dodatne informacije o njenoj potpunoj rehabilitaciji, jasno je da su ekstremni uslovi, poput preživljavanja 40 dana bez hrane i vode, ostavili neizbrisive posledice na njeno zdravlje. Istraga protiv njenog muža je u toku, i nadamo se da će biti kažnjen za ovaj grozan zločin, a žene u takvim situacijama će imati više podrške da se izbore sa nasiljem.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here