Upala mjehura stanje je koje svatko tko je doživio urinarnu infekciju predobro razumije. Trajna agonija i nelagoda, sa stalnim nagonom za mokrenjem unatoč nemogućnosti da se to učini, zajedno s oštrom boli i pritiskom, mogu biti nepodnošljivi. Čak je i olakšanje kad konačno možete mokriti popraćeno nesnosnom nelagodom.

  • No, dostupni su prirodni antibiotici koji mogu učinkovito ublažiti simptome upale mjehura. Infekcije mjehura pogađaju otprilike jednu od svakih pet žena godišnje, s barem jednom pojavom kod svake druge žene tijekom života. Primarni uzrok ovih infekcija je prisutnost bakterije E. coli. Obično se infekcija povuče sama od sebe bez medicinske intervencije.

Međutim, ako simptomi cistitisa potraju više od 36 sati nakon pokušaja kućnih lijekova, kao što je učestalo mokrenje svakih 10 minuta i nesnosan osjećaj peckanja tijekom mokrenja, savjetuje se da potražite savjet liječnika. Osim toga, ako primijetite bilo kakav iscjedak ili krv u mokraći, osjetite bolove u leđima, zimicu ili povišenu tjelesnu temperaturu, važno je konzultirati liječnika.

 

  • Nadalje, ako se susrećete s ponavljajućim epizodama cistitisa ili ste trudni, preporučuje se potražiti stručnu liječničku pomoć. Kako bismo na prirodan način riješili ovaj problem, predstavljamo vam jedan od nadaleko hvaljenih prirodnih antibiotika koji je poznat po tome da učinkovito iskorijenjuje ovaj neugodni problem nakon završetka početnog tretmana. Iako je istina da određene bakterije imaju sposobnost neočekivanog ponovnog pojavljivanja, postoje prirodni lijekovi koji mogu učinkovito spriječiti ovu pojavu.

Kombinacija četiri prirodna sastojka, od kojih svaki ima svoje jedinstvene prednosti, rezultira snažnim lijekom za koji je znanstveno dokazano da pruža olakšanje pojedincima koji su se dugo borili protiv bakterije E.coli. mjehur Ovdje je vodič korak po korak o tome kako napraviti prirodni antibiotik kod kuće. Kombinacijom korijena peršina, limuna, meda i maslinovog ulja u pravilnom omjeru, moguće je učinkovito eliminirati dosadne bakterije zahvaljujući snažnim antibiotskim i antivirusnim svojstvima koja posjeduju.

Potrebne komponente su sljedeće:

Za ovaj recept potrebno vam je 250 grama korijena peršina,

250 grama limuna s korom,

250 grama meda (kao alternativa može poslužiti kadulja)

 2 decilitra maslinova ulja.

Priprema:

Za pripremu sitno nasjeckajte korijen peršina i limun s korom, a zatim u blenderu izmiksajte sve sastojke, uključujući med i maslinovo ulje. Nakon što se smjesa pripremi, formirat će se mekana i podatna tvar koju treba čuvati u hladnjaku. Svako jutro preporučuje se konzumiranje jedne žlice ove mješavine.

  • Nakon što se iscrpi cjelokupna proizvedena količina, ne bi trebalo biti preostalih bakterija. Provjerite je li med koji nabavljate od certificiranog pčelara, a limun mora biti domaći i bez ikakvih pesticida. U slučaju da limun kupujete u trgovini, preporučljivo ga je potopiti u hladnu vodu s malom količinom sode bikarbone prije nego što ga temeljito isperete. Osim toga, dobro operite korijen peršina.

Koje su druge opcije dostupne za održavanje zdravlja vašeg mjehura i mokraćnog sustava? Pobrinite se da konzumirate dovoljno vode. Osiguravanje odgovarajućeg unosa tekućine ključno je za održavanje zdravog mjehura, iako se možda ne čini kao izvanredan lijek. Voda igra vitalnu ulogu u ispiranju bakterija, a jednako je važno imati dovoljnu količinu za eliminaciju tijekom mokrenja.

  • Konzumacijom preporučenih osam čaša vode, ili čak i prekoračenjem te količine, ubrzat će se proces čišćenja bakterija. Neka vam postane navika često posjećivati ​​zahod. Za sprječavanje razmnožavanja bakterija ključno je ne zadržavati ili odgađati mokrenje. Dopuštanje nakupljanja urina samo pomaže u razmnožavanju ovih mikroorganizama.

Umjesto toga, stvorite naviku redovitog posjećivanja zahoda, jer će to učinkovito smanjiti njihovu populaciju i minimizirati rizik od eskalacije infekcije. Prepustite se konzumaciji čaja od peršina. Peršin ima diuretska svojstva, što ga čini učinkovitim napitkom za poticanje liječenja i osvježenje. Za ublažavanje ili prevenciju urinarnih infekcija neophodna je konzumacija čaja od peršina.

  • Za pripremu čaja dvije male žlice sušenog peršina pomiješajte s 250 ml vode. Stavite peršin u kipuću vodu i ostavite da se kuha 6 do 10 minuta. Zagrizite hrskavi krastavac. Sa svojim obilnim sadržajem vode, ovo povrće savršeno je prikladno za pročišćavanje mjehura. Ne samo da pruža dovoljno hidratacije, već također pomaže u uklanjanju bakterija bez napora. Zagrijavanjem pripremite donji dio tijela za fizičku aktivnost. Kada doživite urinarnu infekciju, nelagoda se proteže izvan samog čina mokrenja.

Infekcija može rezultirati dugotrajnom i neugodnom boli u donjem dijelu trbuha. Za ublažavanje te nelagode može biti korisna primjena topline. Toplina pomaže u opuštanju mišića i ublažava grčeve koji pridonose boli. U tu svrhu može se koristiti topli jastučić za grijanje. Uživajte u osvježavajućoj šalici čaja od grožđa, ali nemojte ga miješati s brusnicom za najbolji okus.

  • Za optimalnu učinkovitost preporučljivo je izbjegavati konzumiranje čaja od medvjeđeg grožđa (poznatog i kao čaj od grožđa) istovremeno s vitaminom C, brusnicom ili kiselim sokovima, jer je najkorisnije kada urin održava alkalnu pH vrijednost.

Za umirenje osjetljivog želuca preporuča se konzumiranje soka ili čaja od brusnice, ali se savjetuje izbjegavanje kombinacije s čajem od grožđa. Za osobe s osjetljivim želucem, list brusnice služi kao prikladna alternativa medvjetki i može se koristiti na isti način. Iako je sok od brusnice koristan u preventivne svrhe, ne smije se konzumirati istovremeno s medvjetkom.

Liječenje bolesti mokraćnog sustava često uključuje korištenje brusnice. To je zbog sposobnosti komponente brusnice da spriječi pričvršćivanje i naknadnu proliferaciju bakterije E. coli na stijenkama mokraćnog mjehura. Za učinkovitu prevenciju takvih stanja preporučuje se konzumacija dvije čaše nezaslađenog soka od brusnice dnevno. Iskusite snažne učinke čaja od češnjaka, poznatog po svojoj sposobnosti da eliminira štetne bakterije. Uzmite nekoliko režnjeva češnjaka, dobro ih zgnječite i stavite u mlaku vodu.

  • Ostavite da odstoji pet minuta prije konzumiranja. Ovaj lijek učinkovito se bori protiv bakterijskih infekcija. Kako biste ublažili osjećaj peckanja, razmislite o konzumiranju napitka koji sadrži sodu bikarbonu. Kada počnete primjećivati ​​simptome infekcije, pomiješajte 1/4 čajne žličice sode bikarbone sa 125 ml vode. Nakon što popijete dvije čaše vode, prijeđite na ispijanje pripremljene otopine.

Konzumiranje probiotika pokazalo se korisnim za žene u smanjenju učestalosti infekcija, što je pokazalo istraživanje provedeno u Finskoj. To je zbog prisutnosti korisnih bakterija koje se nalaze u siru i jogurtu. Preporuča se konzumiranje dva do tri obroka jogurta ili acidofila dnevno ili alternativno uzimati probiotičke suplemente u obliku tableta

  • Ova praksa je osobito važna kada se podvrgavate liječenju antibioticima. Dodatna uputa: Kako biste spriječili moguću iritaciju stijenke mokraćnog mjehura i olakšali ulazak bakterija, savjetuje se izbjegavati čokoladu, kofein i citrusno voće. Konzumacija citrusa može povećati kiselost urina, što rezultira pojačanom nelagodom tijekom mokrenja.
Besplatno