Mama me ljubazno podsjetila na recept za prekrasan slatki kolač koji sam skoro zaboravila, kreaciju koju sam napravila i bila je zaista odlična. U ovoj izvedbi napravio sam suptilnu izmjenu konvencionalne metode premazivanja masnoćom tako što sam se odlučio za maslac i povećao ga dodavanjem vrhnja i sira.

 

Rezultat je neodoljiv okus nadopunjen još primamljivijim mirisom – pogača koja će sigurno osvojiti okusne pupoljke nebrojenih pojedinaca. Da biste pravilno pripremili tijesto, bit će vam potrebni sljedeći sastojci: Za nadjev za premaz prikupite sljedeće sastojke:

600 g brašna,

8 g suhog kvasca (ili 30 g svježeg kvasca),

1 žličica šećera,

1 žličica soli,

1 jaje i

oko 450 ml vode.

Za najbolji rezultat potrebno vam je 200 g maslaca, 100 g naribanog sira i 3-4 žlice kiselog vrhnja ili kiselog mlijeka.

Započnite proces pečenja na 200°C (392°F) prvih 30 minuta, zatim smanjite temperaturu na 180°C (356°F) i nastavite peći dodatnih 15 minuta. U nastavku ćete pronaći niz uputa koje detaljno opisuju postupak pripreme ukusnog slatkog kolača.

BONUS TEKST:

Neizdrživa nelagoda koja se širi od donjeg dijela leđa do stražnjice i stražnjeg dijela noge poznata je kao išijas. Iako obično ne traje duže od četiri ili pet dana, bol je gotovo nepodnošljiva. Zarobljavanje se može dogoditi čak i tijekom svakodnevnih zadataka kao što je saginjanje ili kihanje.

Kompresija živca često rezultira oštrim, probadajućim osjećajima koji se šire od femoralnog živca do stražnjice i niz noge. U slučaju značajne iritacije ili oštećenja živca, moguće je osjetiti bol čak iu ležećem položaju. Kao oblik početne pomoći preporuča se mirovanje, traženje najudobnijeg položaja te korištenje protuupalnih lijekova i lijekova protiv bolova.

Ako osjećate jaku bol, savjetuje se da se suzdržite od izvođenja vježbi istezanja jer one mogu pogoršati upalu i grčeve mišića povezane s išijasom. Međutim, nakon što se bol malo smanji, ključno je poduzeti preventivne mjere kako bi se izbjegla ponovna pojava. Evo nekoliko preventivnih mjera koje treba razmotriti…

Masaža Smrznuta voda Kako biste ublažili bilo kakvu nelagodu, odmah stavite ohlađeni oblog, poput vrećice leda omotane osjetljivom tkaninom, u trajanju od 15-20 minuta, ponavljajući ovaj postupak svaka dva do tri sata. Preporučljivo je držati u hladnjaku od 24 do 48 sati.

Lijek koji smanjuje upalu Kada se pojavi osjećaj boli, potrebno ga je odmah riješiti davanjem lijekova protiv bolova. Nije mudro produžiti nelagodu u očekivanju njenog prirodnog nestanka. Primijenite lijek protiv bolova dva do tri puta dnevno tijekom početnog trodnevnog razdoblja.

Međutim, u slučaju tako dugotrajne uporabe, preporučljivo je potražiti profesionalni liječnički savjet za personalizirane upute o najprikladnijem lijeku za vaše specifične potrebe. U laganoj šetnji Kako bi se održala pokretljivost mišića i poboljšala cjelokupna cirkulacija, uključujući područje zahvaćenog živca, preporučljivo je hodati. Preporuča se hodati na udaljenosti od najmanje dva kilometra ili više jer duže šetnje potiču toplinu mišića i ublažavaju nelagodu.

Besplatno