Valja napomenuti da je u nekoliko navrata počela dijeliti obiteljske fotografije, što je mnogima neobično jer to do sada nikada nije radila. Neki sugeriraju da je zbog određenih događaja i očeve zdravstvene situacije shvatila vrijednost roditelja i značaj oca u svom životu. Što misliš – vjeruješ li da gubi ili ne?
Kći Saše Popovića prije nekoliko godina, unatoč višestrukim izborima u karijeri, odlučila se od života u estradi i svjetlima reflektora. Aleksandra Popović odlučila se za industriju ljepote, fokusirajući se uglavnom na manikuru. Kako bi se istaknula u ovom području i ostvarila prihod, završila je nekoliko tečajeva i počela usavršavati svoje vještine.
- S obzirom na to da je riječ o isplativoj karijeri, Sasha i Suzana nisu se previše bunili kada je objavila svoju odluku da napušta studij. Dapače, podržali su njezin izbor, a moguće je da će joj u budućnosti pomoći oko otvaranja vlastitog kozmetičkog salona. Cijela obitelj slaže se da je Aleksandra odabrala idealno zanimanje koje joj je omogućilo da se istakne, a istovremeno zadržala razinu anonimnosti, što joj je uvijek bio cilj.
Saša Popović je poznati srpski muzički producent i televizijski autor, koji je svojim radom u “Grand produkciji” značajno uticao na muzičku scenu Balkana. Karijeru je započeo kao član benda “Slatki greh,” gde je svirao klavijature i nastupao zajedno sa Lepom Brenom. Nakon toga, kao osnivač i direktor “Grand produkcije,” stvorio je popularne emisije poput “Zvezde Granda,” kroz koje je lansirao mnoge pevačke talente i pomogao u kreiranju novih zvezda. Popović je poznat po svom osećaju za talenat i preduzetničkom duhu, zbog čega je postao jedan od najuticajnijih ljudi u domaćoj muzičkoj industriji.
- Sasha i Suzana otvoreno su razgovarale o svom nasljedniku, ističući kako je skromnost osobina koja ističe njezin karakter, ali i povučenost, što vjerojatno najbolje dočarava njezin Instagram profil. Kći Sashe Popovića debitirala je na društvenim mrežama nakon vjenčanja brata Daniela, pa je fotografija na kojoj su on i njegova šogorica postala prva slika u albumu. Nakon toga zatražila je selfije koji su istaknuli njezinu dugu narančastu kosu i velike plavo-zelene oči.
Oni koji su je pratili u tom razdoblju mogli su lako vidjeti da je nalikovala svom ocu, a Susana je imala samo nekoliko jasnih crta lica. O statusu očeve miljenice govori i odluka da napusti Instagram nakon medijskih napisa o Popovićevoj bolesti. Aleksandrina posljednja objava bio je selfie snimljen neposredno nakon što je proslavila 24. rođendan.
BONUS TEKST
Uobičajeni upit vrti se oko pojma idealne tjelesne težine. Odgovor je jednostavan: idealna težina ne postoji. U biti, standardizacija idealne težine nije izvediva. Iako različiti alati i kalkulatori mogu pružiti procjene, oni nisu univerzalno pouzdani. Ovi instrumenti prvenstveno uzimaju u obzir faktore kao što su dob, visina i spol. Ipak, svaki pojedinac je jedinstven i nijedna formula ne može precizno odrediti nečiju idealnu težinu, navodi Citymagazin.rs.
- Na zdravlje osobe mogu pozitivno utjecati čimbenici kao što su uravnotežena prehrana, redovita tjelovježba i različiti životni stilovi, neovisno o njihovoj težini. Unatoč tome, postoje istraživači koji tvrde da se osobe s pretilošću, čak i u nedostatku dodatnih zdravstvenih problema, suočavaju s povećanim rizikom od razvoja stanja povezanih s pretilošću, uključujući metabolički sindrom i kardiovaskularne bolesti.
Koristan alat za procjenu optimalnog raspona težine pojedinca je indeks tjelesne mase (BMI). Ovo mjerenje povezuje težinu s visinom pomoću posebne formule BMI = težina (kg)/visina² (m²). Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) klasificira rezultate BMI-a na sljedeći način: BMI ispod 18,5 označava pothranjenost, dok BMI u rasponu od 18,5 do 24,9 označava zdrav raspon težine.
- BMI u rasponu od 25 do 29,9 može sugerirati da osoba ima prekomjernu tjelesnu težinu, dok BMI od 30 ili više označava pretilost. Što čini idealnu težinu? Ovaj kalkulator određuje idealnu težinu na temelju čimbenika kao što su dob, spol i visina. Temelji se na radovima raznih znanstvenika koji su uspostavili idealne proporcije između 1964. i 1983. godine. Osim toga, pruža zdrav BMI raspon koji odgovara idealnoj težini, prenosi Avaz.ba. Problemi s BMI indeksom Indeks tjelesne mase služi kao temeljna mjera.
Iako uzima u obzir visinu i težinu, ne uzima u obzir druge važne čimbenike kao što su: Čimbenici kao što su mjere struka ili bokova, raspodjela masti i proporcije mišićne mase mogu utjecati na zdravlje. Sportaši visokih performansi, na primjer, obično posjeduju značajne mišiće i minimalnu tjelesnu masnoću. Iako njihov BMI može biti povišen zbog povećane mišićne mase, to ne znači nužno da imaju prekomjernu tjelesnu težinu u odnosu na njihovu visinu.
- Dodatno, jedno ograničenje BMI-a je njegov neuspjeh u razlikovanju pojedinaca različitih rasnih ili etničkih podrijetla. Omjer struka i bokova odnosi se na usporedbu između veličine struka i veličine bokova. Veći omjer ukazuje na veće količine visceralne masti, što je masnoća koja se nalazi u području trbuha oko vitalnih organa. Stoga ovo mjerenje može poslužiti kao vrijedan pokazatelj za procjenu potencijalnih zdravstvenih rizika. To je podržano meta-analizom iz 2018. koja navodi da visok omjer struka i bokova može povećati vjerojatnost da ćete doživjeti infarkt miokarda ili srčani udar.
Mjerenje veličine struka i bokova uključuje određivanje omjera između to dvoje. Da biste to učinili, treba izmjeriti struk na najužem mjestu, obično malo iznad pupka, a zatim podijeliti tu mjeru sa širinom kukova na najširem mjestu. Međutim, slično BMI-u, postoje ograničenja za mjerenje struka i kukova. Konkretno, ova metoda ne odražava točno postotak ukupne tjelesne masti pojedinca ili omjer mišićnog i masnog tkiva. Štoviše, ukupna veličina tijela nije u izravnoj korelaciji sa zdravljem.
- Druga metoda za procjenu veličine tijela je omjer struka i visine. Ovo mjerenje procjenjuje odnos između opsega struka i visine pojedinca. Studija provedena 2015. pokazala je da osobe s većim opsegom struka imaju nižu razinu kolesterola i viši krvni tlak, čak i ako im je BMI unutar zdravog raspona. Stoga ova metrika može biti korisna za određivanje zdravstvenog rizika kada se razmatra zajedno s drugim zdravstvenim pokazateljima. Da biste ga izračunali, jednostavno podijelite obim struka sa svojom visinom.