Iako soljenje hrane često može biti izvor frustracije, profesionalni kuhari razvili su jednostavne trikove za ispravljanje ove česte pogreške. 1. Tekuća jela i slana juha Kako biste ispravili situaciju presoljenosti juhe, jednostavno dodajte malu količinu vode i ostavite da kratko kuha.

Alternativno, u juhu možete ubaciti vrećicu riže i pustiti da prokuha jer će riža učinkovito upiti višak soli. Da biste uravnotežili neodoljivu slanost, malo šećera može učiniti čuda. Jednostavno dodajte šećer, pustite da se otopi, a zatim pokušajte. Nastavite s ovim postupkom dok okus ne postigne zadovoljavajuću razinu. Konzervirano meso pikantnog okusa

Da biste ohladili meso koje ste začinili solju, pomiješajte ga s kiselim vrhnjem u posudi. Da biste smanjili slanost i povećali vlažnost jela, u posoljenu smjesu od mljevenog mesa umiješajte sitno nasjeckani kupus, tikvice ili naribani sirovi krumpir.

3. Konzervirano povrće U slučaju da je umak od povrća previše začinjen solju, dodajte sitno narezanu rajčicu i pustite da prokuha. Ako se povrće previše posoli, jednostavno ga prelijte vrelom vodom bez soli i kratko kuhajte. Evo nekoliko dodatnih prijedloga za korištenje krumpira:

Započnite s guljenjem krumpira i stavljanjem u jelo koje je već začinjeno solju. Krumpir će upiti višak soli. Ne zaboravite ih izvaditi iz jela nakon što završi s kuhanjem. Uključivanje oguljenog krumpira, njoka ili tijesta u recepte na bazi tekućine može učinkovito ublažiti prekomjerni sadržaj soli dopuštajući ovim sastojcima da je apsorbiraju.

Zaključak Koristeći ove jednostavne i učinkovite tehnike, imate mogućnost ispraviti sve pogreške učinjene u procesu začinjavanja i jamčiti da će vaša kulinarska kreacija zadržati svoju ugodnu i zadovoljavajuću kvalitetu. Ključno je imati na umu da je početak s umjerenom količinom soli i postupno uključivanje dodatnih količina prema potrebi optimalan pristup.

BONUS TEKST:

Nema sumnje da u vrućim ljetnim danima ništa nije bolje od osvježavajućeg okusa sočne kriške lubenice. Svaki zalogaj ovog ukusnog voća prepun je esencijalnih vitamina i snažnih antioksidansa poput likopena, koji nude mnoštvo zdravstvenih prednosti. No, je li preporučljivo konzumirati lubenicu ako imate visok šećer u krvi ili inzulinsku rezistenciju?

Prema Draganu Maconoviću, fitness treneru i nutricionistu, koji svoja saznanja iznosi na Instagramu, lubenica ima visok glikemijski indeks, ali nisko glikemijsko opterećenje. Prema savjetu nutricionista, lubenica prvenstveno sadrži vodu i malu količinu ugljikohidrata, otprilike sedam grama na 100 grama voća.

Kako biste izbjegli potencijalne probleme, preporučuje se konzumiranje orašastih plodova po vašoj želji prije nego što se prepustite lubenici u kombinaciji s (cejlonskim) cimetom. Slijedeći ovaj redoslijed, možete osigurati da neće doći do naglog povećanja razine šećera ili inzulinske rezistencije.

Osim što su hranjive, sjemenke su i korisne za zdravlje. Uključivanje mješavine orašastih plodova i cimeta, osobito u kombinaciji sa slatkim povrćem ili voćem, može pridonijeti održavanju stabilne razine glukoze ili inzulina u krvotoku, prema njegovoj izjavi. Osim toga, pružaju dugotrajniji osjećaj sitosti.

Uključivanjem kombinacije hranjivih masnoća i svježeg voća u svoj obrok ili međuobrok možete produžiti osjećaj sitosti na dulje vrijeme. Prema njegovoj izjavi, lubenica je bogata kalijem, bakrom, vitaminom B5, beta-karotenom, vitaminom C, aminokiselinom citrulinom i antioksidansom likopenom, a svi oni nude širok raspon zdravstvenih prednosti.

 

Besplatno