Osvježite i uklonite mrlje s vašeg madraca koristeći uobičajene kućne sastojke, osiguravajući čistu i udobnu površinu za spavanje. Znoj, prolivena tekućina i šminka krivci su za ružne mrlje koje mogu oštetiti površinu madraca. Čak ni potpuno novi madraci nisu imuni na ove mrlje, osobito ako u kući imate mališane.

 

  • Umjesto pribjegavanja skupim profesionalnim uslugama čišćenja madraca, domišljate domaćice uvijek su u potrazi za inovativnim metodama uklanjanja ovih tvrdokornih mrlja. Prema riječima bake Mare, otkrila je mnoštvo metoda za učinkovito uklanjanje mrlja, posebice korištenjem lako dostupnih prirodnih sastojaka koje nalazi u vlastitom domu.

Posljedično, otkrila je da primjenom ovih tehnika može očistiti i revitalizirati svoj tuš bez troška profesionalnih usluga čišćenja. Nadalje, postigla je izvanredan uspjeh u uklanjanju upornih i duboko ukorijenjenih mrlja sa svog madraca primjenom sljedećih strategija: Potrebna je jedna žlica deterdženta za pranje rublja u prahu.

  • Potrebna je mjera od 2 žlice sode bikarbone. Za svaku upotrebu preporučuje se jedna žlica paste za zube. Potrebna je mješavina koja sadrži 4 žlice vodika u koncentraciji od 3%. mjesta Shutterstock Kako bismo trebali postupiti? Sastojke dobro pomiješajte u vrućoj vodi koja je prokuhala.

Uronite ručnik u smjesu i stavite ga preko mrlje na madracu. Ne palite glačalo, kružno ga pomičite po ručniku dok mrlja ne nestane. Ovaj postupak treba ponoviti za sva dodatna područja s mrljama. Imajte na umu da se glačalo koristi samo kao potpora, pa ako imate alternativnu metodu za čišćenje površine madraca pomoću namočenog ručnika, slobodno je upotrijebite.

BONUS TEKST

Rak sinusa, bolest koja se često zanemaruje, može vrebati u dubinama naših nosnih šupljina. Njegov početak je često suptilan, sa simptomima koji se ne moraju odmah manifestirati. Međutim, kada se pojave, mogu uključivati ​​začepljenost nosa, bol ili epizode krvarenja. Iznad usne šupljine nalazi se kost koja ima ulogu krova i odvaja je od nosne šupljine.

Nosna šupljina se pak sastoji od dva zračna prolaza i povezuje se sa ždrijelom straga. Zrak koji ulazi u pluća najprije se obrađuje u paranazalnim sinusima i nosnoj šupljini, gdje se filtrira, zagrijava i vlaži. Unutar ovih struktura, različite vrste stanica imaju potencijal za razvoj zloćudnih bolesti, pri čemu je karcinom pločastih stanica najrašireniji oblik. Ovaj se rak često manifestira kao bolne lezije koje svrbe, često popraćene otvorenim ranama i krvarenjem u zahvaćenim područjima.

Nosna šupljina, koja se sastoji od dva zračna prolaza, služi kao otvor za nos. Ostale vrste raka koje se mogu pojaviti u ovoj regiji uključuju: Adenokarcinomi su tumori koji nastaju iz žljezdanog epitela, dok melanomi nastaju u melanocitima, stanicama odgovornim za boju kože. Sarkom je vrsta raka koji nastaje u mišićima ili vezivnom tkivu, dok su invertirani papilomi benigne izrasline koje se obično razvijaju unutar nosne šupljine, iako mali dio potencijalno može postati maligni.

Rizik od razvoja ovih vrsta raka povećava se profesionalnom izloženošću kemikalijama ili prašini u industrijama kao što su proizvodnja namještaja, pilane, obrada drva, obuća, metalurgija, mlinarstvo ili pekarstvo. Osim toga, infekcija HPV-om, pušenje i starija dob prvenstveno pogađaju muškarce starije od 40 godina, čineći ih osjetljivijima na ova stanja. Izloženost kemikalijama izravno je povezana s povećanim rizikom od razvoja ovog posebnog oblika raka.

U ranim fazama bolesti, mnogi pacijenti možda neće osjetiti nikakve simptome, dok drugi mogu pokazivati ​​samo nespecifične znakove. Ako primijetite bilo koji od sljedećih simptoma, preporučuje se da odmah kontaktirate svog liječnika. Simptomi kao što su začepljeni sinusi, glavobolje zbog pritiska na sinuse, stalno curenje nosa i bol u sinusima ukazuju na probleme sa sinusima.

krvarenje iz nosa Prognoza i mogućnosti liječenja tumora u nosu koji ne zacjeljuje, kao i simptomi poput utrnulosti ili trnaca u licu, oteklina ili problemi s očima (kao što je dvostruki vid ili iznenadni križni vid), bol u gornjim zubima, klimavost zubi ili neprikladne proteze, te bol ili pritisak u uhu, ovise o različitim čimbenicima.

To uključuje lokaciju tumora, je li metastazirao u druge organe, njegovu veličinu, vrstu raka, dob pacijenta i njegovo cjelokupno zdravstveno stanje. Dijagnoza karcinoma paranazalnih sinusa i nosne šupljine često se javlja u uznapredovalim stadijima, što predstavlja značajne izazove za uspješno liječenje.

 

 

Besplatno