Jučer se moja najbliža prijateljica udala ni s kim drugim do s mojim bivšim dečkom. Iako sam je tijekom cijele njihove veze uvjeravao da je sa mnom sve sasvim u redu, kad je posjetila moj dom i objavila zaruke, pitajući me hoću li joj biti kum, to mi zapravo nije bilo važno.

Ipak, odlučila sam prihvatiti ulogu kume. Tijekom cijele večeri bavila sam se divljim plesom i slavljem, s ciljem da odagnam u stranu misli o njima i boli koju mi ​​ova veza uzrokuje, a sve sam se pretvarala da to ne utječe na mene.

Međutim, sljedeće jutro donijelo je poruku koja me iznenadila. “Možda bi zauzeo njezino mjesto da si samo rekao da ti nije stalo te večeri…” Njegove su me riječi uhvatile nespremnu i bilo mi je teško povjerovati da još uvijek razmišlja o meni nakon toliko vremena.

BONUS TEKST

Simptomi na jeziku mogu ukazivati ​​na to ima li kava štetan utjecaj na vaše zdravlje. Doktorica Anis Khalaf predlaže jednostavan test kod kuće pomoću kojeg možete saznati je li konzumiranje kave štetno za vaše zdravlje. Nedavno se pojavilo ispitivanje o tome mogu li određeni simptomi na jeziku sugerirati da konzumacija kave predstavlja zdravstveni rizik.

  • Dr. Anis Khalaf kaže da se jednostavan test može provesti kod kuće kako bi se utvrdilo je li kava problem za vas. Dr. Anis Khalaf upozorava da bi specifični simptomi na jeziku mogli sugerirati da kava možda nije idealan napitak za vas. Savjetuje da ako primijetite gustu žutu prevlaku i brojne pukotine na jeziku, bilo bi pametno kloniti se kave. Mirror izvještava da ti znakovi često ukazuju na “neravnotežu u tijelu”, koju kava može pogoršati.

Iako Khalaf ne elaborira opširno, ova se pojava u kineskoj medicini naziva “yin nedostatak”. Ovo stanje definirano je viškom topline i nedostatkom tekućine ili hladnoće. Prema dr. Lawrenceu Cunninghamu, nedostatak yina predstavlja tjelesnu neravnotežu koju karakteriziraju iscrpljeni nutritivni elementi, što dovodi do simptoma poput lupanja srca i nemira.

  • Kao stimulans koji se smatra “inherentno zagrijavanjem”, kava može pogoršati ove simptome. Cunningham ističe da žuti sloj na jeziku obično označava probleme u probavnom sustavu, a ne da se pripisuje isključivo konzumiranju kave. Čimbenici koji pridonose ovom plaku mogu uključivati ​​neadekvatnu oralnu higijenu, dehidraciju ili postojanje bakterija i gljivica.

Zbog svojih kiselih svojstava, kava može pogoršati ova stanja narušavanjem pH ravnoteže u ustima, što dovodi do porasta bakterija i gljivica. Osim problema povezanih s jezikom, kava može dovesti do dodatnih komplikacija poput želučanih tegoba i refluksa kiseline zbog stimulacije proizvodnje želučane kiseline. Nadalje, prekomjerna konzumacija kave može rezultirati glavoboljama ili migrenama.

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here