Dr. Momčilo Matić objasnio je značaj uzimanja probiotika i identificirao koje su namirnice korisne za zdravlje. Profesor dr. Momčilo Matić govorio je o značaju probiotika za zdravlje crijeva i cjelokupnu funkciju organizma, navodeći kako se ravnoteža crijevne flore može poremetiti.

  • Dr. Matić napominje da se bolest crijeva može manifestirati nizom simptoma, koji također mogu biti potaknuti stresom i drugim čimbenicima. Simptomi povezani s bolestima crijeva mogu varirati, ali mogu ukazivati ​​i na druge zdravstvene probleme. Osjećaj umora – osjećaj stalnog umora, muke sa spavanjem, nadutost, nedostatak energije, razdražljivost i povremena agresija – mogu biti indikativni.

Osim toga, mogli biste se susresti sa srčanim problemima, smanjenim apetitom, kognitivnim opadanjem, gubitkom pamćenja, nadutošću, lošom probavom, zatvorom i bolovima u trbuhu. Iako su simptomi brojni, dr. Matić objašnjava kako to ne mora značiti da je crijevna bolest prisutna. Poremećaji crijeva mogu dovesti do raznih autoimunih bolesti, karcinoma i drugih zdravstvenih problema.

  • Stoga je ključno razumjeti da se pravilnom prehranom može pozitivno utjecati na naš mikrobiom – posebno na bakterije u nama. Dajemo li prednost odgovarajućoj hrani i održavamo zdravu ravnotežu, možemo spriječiti rast štetnih bakterija. Ako vjerujemo da postoji problem s našim crijevima, možemo uzeti dodatke prehrani kako bismo poboljšali svoj mikrobiom.

Pad mikrobioma može dovesti do razvoja alergija, što je povezano s našim imunološkim sustavom. Značaj probiotika. Liječnik je ustvrdio da probiotici igraju ključnu ulogu u radu crijeva i mogu spriječiti razvoj nekoliko bolesti. Probiotici se sastoje od živih bakterijskih kultura, prvenstveno uključujući sojeve lactobacillus i bifidum, koji se obično nalaze u gotovo svim probiotičkim proizvodima.

  • I odrasli i djeca trebali bi uključiti ove korisne bakterije u svoju prehranu. Ove žive kulture dostupne su kao dodaci prehrani, a mogu biti prisutne i u određenim prehrambenim proizvodima, posebice u mliječnim proizvodima. Probiotici nam pomažu u održavanju zdrave mikroflore, osobito kada je ona narušena.

Oni proizvode vlastite metabolite koji podupiru pravilan rad crijeva i pomažu u sprječavanju povećane crijevne propusnosti. Osim toga, mogu igrati ulogu u prevenciji raznih zdravstvenih problema. Liječnik je napomenuo da uzimanje previše vitamina putem suplemenata može biti štetno te je istaknuo važnost fokusiranja na prehranu kako bi se potrebni minerali i vitamini dobili prirodnim putem.

BONUS TEKST

Osim ove biljke, nije potreban nikakav drugi čaj ili sok. Služi kao osvježavajući detox napitak, a kada dodate malo limuna postaje idealan. Čaj od peršina je od davnina poznat kao napitak za mršavljenje. Osim što je odličan izvor vitamina A i K, također osigurava različite razine željeza, kalija i vlakana.

  • Prepun hranjivih tvari, eteričnih ulja i antioksidansa, često se naziva superhranom. U tradicionalnoj medicini peršin ima višestruke namjene za liječenje različitih bolesti. Učinkovito pomaže pri izbacivanju viška tekućine iz tijela te je koristan za zdravlje bubrega i urinarne infekcije. Peršin, kada se koristi kao ljekovita biljka, nudi razne prednosti u kojima možete uživati ​​redovitom konzumacijom čaja od njega.

Biljka peršina Peršin (Petroselinum crispum) je dvogodišnja biljka koja može narasti i do 30 cm. Ova biljka potječe s područja Mediterana, a danas se uzgaja diljem svijeta. Obično se naziva peršin, ali ima i druga imena, uključujući petrusimul, petrusim i zelen. Korijen peršina je tanak, bijel i ima rep. Lišće mu je različitog oblika i optimalno se skuplja u proljeće i jesen.

  • Peršin postoji u dvije glavne vrste: korijenski peršin, koji ima snažan korijenski sustav, i lisnati peršin. Svaki dio ove biljke ima ljekovita svojstva. Prednosti čaja od peršina. Peršin je biljka koja obiluje vitaminima A, B, C, E i K, zajedno s mineralima uključujući kalcij, željezo, magnezij, fosfor, kalij, vlakna i antioksidanse flavonoide.

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here