Iako proslavljeni izvođač Aleksandar Srećković Kubura rijetko iznosi osobne detalje u javnost, nedavno je u intervjuu ispričao kako je doživio tešku muku s opasnom virozom. Tačnije, zarazio se hepatitisom B u svojoj mladosti, što je uveliko utjecalo na njegovo opšte dobro.
Žalosnim igrom sudbine, u sedmom razredu osnovne škole, susreo sam se s nesretnim događajem. Dogodilo se dok sam bio podvrgnut rutinskom cijepljenju koje su primili svi studenti. Međutim, zbog propusta nisam primio početnu dozu i morao sam se podvrgnuti revakcinaciji. Tijekom tog procesa docjepljivanja dogodio se neočekivani događaj – dobio sam hepatitis B, poznat i kao australski antigen, kako su ga tada nazivali. Ovo otkriće podijelio je liječnik.
Tijekom mog boravka u Kraljevu, gdje sam pohađao školu, revakcinacije su se provodile zastarjelim iglama koje su prije ubrizgavanja sterilizirane na plamenu. Nažalost, u užurbanoj gužvi, kada sam ja i razrednik došao na red za revakcinaciju, igla nije bila dobro dezinficirana. Tek kad sam ja došao na red, igla je sterilizirana, čime je moj prijatelj pošteđen infekcije. Ja, nažalost, nisam bio te sreće, objasnio je Kubura u emisiji RTS Ordinacija. Tijekom razgovora Kubura je otkrio simptome koje je imao u tom razdoblju. Zbog spomenute viroze mjesec dana je morao ležati uz rigoroznu dijetu i strogo mirovanje.
Nakon obolijevanja od žutice, utvrđeno je da je uzrok ponovno cijepljenje koje sam primio nekoliko mjeseci prije, jer je to bio jedini kontakt s krvlju. Simptomi koje sam osjetio bili su jaka žutica i značajno povišene razine bilirubina. Moja je jetra pretrpjela velika oštećenja i natekla, što je dovelo do mučnine i gubitka snage. Iako se ne sjećam jesam li imala temperaturu, morala sam se pridržavati stroge dijete i mirovanja. Proces oporavka je bio dugotrajan i vjerujem da sam proveo dobrih mjesec dana u krevetu. Nažalost, ne sjećam se specifičnosti tretmana kojem sam bila podvrgnuta, zaključila je autorica.
Podrijetlom iz Srbije, Aleksandar Srećković Kubura stekao je slavu na filmu, televiziji i kazalištu. Rođen je 30. travnja 1973. u Beogradu, a srednju matematičko-glazbenu školu završio je 1991. godine, specijalizirao se za violončelo. Godine 1993. obilježio je njegov profesionalni glumački debi u Narodnom pozorištu u Beogradu, nakon čega je uslijedio 1993. Glumu je završio 1995. godine u klasi profesora Predraga Bajčetića na Fakultetu dramskih umjetnosti u Beogradu. Značajni razrednici u to vrijeme bili su Isidora Minić, Ana Sofrenović, Bojana Maljević, Srna Lango, Milica Mihajlović, Nenad Jezdić, Ivan Zarić, Katarina Žutić i Rastko Janković.
Prošle godine vrlo cijenjena televizijska emisija “AmiG Show” imala je posebnu čast ugostiti, među brojnim uvaženim gostima, renomiranog glumca Aleksandra Srećkovića Kuburu. Tijekom ove izvanredne prilike, konačno je otkrio pravi izvor svog općepriznatog nadimka. Glumac je u ležernoj maniri obradovao publiku zadivljujućom pričom iza svog nadimka Kubura. Sve je počelo nesretnom greškom na satu povijesti kada je nesvjesno u razred donio funkcionalnu kutiju za suvenir. Na zaprepaštenje svih prisutnih, kapisla u futroli je neočekivano detonirala, izazvavši metež koji je brzo okupio zaštitare, ravnatelja i cijelu školu. Zabavna glumčeva anegdota izazvala je gromoglasan smijeh oduševljene publike.
Osim glazbe, zaljubio se i u glumu. Prvi pokušaj bio je u drami Branislava Nušića “Obični ljudi”. U pauzi bend je odsvirao nekoliko hitova. Budući da im je trebao violončelist, shvatio je da je dorastao zadatku. U zadnjoj godini srednje škole odlučio je što želi raditi, njegova karijera bila je gluma. Nakon završene srednje škole, Aleksandar Srećković je studirao glumu na Akademiji dramske umjetnosti, u klasi Predraga Bajčetića. Studirao je kod Isidora Minića, Ivana Zarića, Katarine Žutić, Srne Lango, Bojane Maljević, Ane Sofrenović i Rastka Jankovića.