Dr. Vojislav Perišić ističe da jabučni ocat ima niz blagodati za organizam i revitalizira ga. Profesor dr. Vojislav Perišić, gastroenterolog, poznat je po svojim vrlo praktičnim smjernicama, a ističe da prehrana ima presudnu ulogu u očuvanju zdravlja. Posebno je istaknuo jabuke kao ključno voće, istaknuvši kako je ocat dobiven od njih nevjerojatno blagotvoran te može pozitivno utjecati na razne aspekte poput regulacije krvnog tlaka, snižavanja lošeg kolesterola, mršavljenja i jačanja imuniteta.

  • Ugledni dr. Voja istaknuo je kako je “u jesen Bog čovječanstvu podario dvije značajne voćke: jabuke i grožđe. Ove voćke sadrže izuzetno blagotvoran spoj poznat kao resveratrol, uz vitamin E i kvercetin. Jabuka je zaista izuzetna, ima 90 aktivnih kemijske tvari. “Jabučni ocat često se pojavljuje u brojnim preporukama. Unatoč svojoj kiseloj prirodi, on se transformira u alkalnu tvar ubrzo nakon što uđe u usta, eliminirajući sve štetne kisele učinke.

‘Prilično je osvježavajuć’, objašnjava profesor, koji je podijelio kako se revitalizirao vraćajući se sa svog iscrpljujućeg putovanja. “Nakon trideset minuta osjećao sam se potpuno ‘osvježeno’. Tijelo jako pomlađuje jabučni ocat. Istaknuo je kako nudi brojne prednosti za cijeli organizam. “Jabučni ocat pospješuje rad crijeva, bubrega, mokraćnog mjehura, kože i cijelog dišnog sustava.

  • Prema riječima gastroenterologa, octena kiselina prisutna u jabučnom octu sprječava izlazak kiseline iz želuca, olakšavajući probavu hrane dok minimizira probleme kao što su refluks, nadutost i plinovi, a također pruža olakšanje od žgaravice. Koja je najučinkovitija metoda konzumiranja jabučnog octa? Dr. Perišić ističe da ga je idealno konzumirati s medom, iako to rijetko tko čini, pa se odlučuje na uzimanje samog.

Dr. Voja objašnjava da se konzumira u nerazrijeđenom obliku, obično 30-40 ml, uz dodatak male količine meda – ne samo zbog okusa, već i zbog protuupalnih svojstava meda. Dodaje da kiselina u jabučnom octu služi za pomlađivanje naše sluznice, djelujući kao hrana za nju. Ističe da su učinkoviti za gušenje i djece i odraslih. “S dolaskom jeseni berite jabuke i grožđe.

  • Probiotici i imunoterapija su nepotrebni. Dijete bi trebalo konzumirati dvije jabuke i grozd grožđa – jednu jabuku za doručak, a drugu za ručak. Dr. Perišić ističe da uživa u voću za večeru dosta dugo i sugerira da ih je najbolje jesti s kožom. Dr. Vojislav Perišić zaključio je kako ih je bolje prati od 15-20 minuta nego piling jer to vrijeme učinkovito uklanja aktivne kemikalije iz pilinga. Rekao je da je 15 minuta dovoljno; jednostavno operite i obrišite.

BONUS TEKST

Limun, sol i papar! Ova kombinacija rješava ova četiri značajna pitanja. Sol, papar i limun izvrsna su mješavina salate, zar ne? Ali jeste li znali da ova mješavina ima i ljekovita svojstva? Evo za što ova kombinacija može biti korisna: Uklonite grlobolju tako što ćete u čaši tople vode pomiješati jednu žlicu limunova soka, pola žlice crnog papra i žličicu morske soli. Grgljanje ove mješavine više puta dnevno pomoći će vam da se oprostite od upale grla!

  • Kako biste pomogli u mršavljenju, pomiješajte četvrtinu žličice crnog papra, dvije žlice limunovog soka i jednu žlicu meda. Umiješajte ovu mješavinu u čašu tople vode i konzumirajte svako jutro kako biste poboljšali svoj metabolizam. Zubobolja Pomiješajte pola žličice mljevene paprike s pola žličice ulja klinčića i nanesite smjesu na oboljeli zub.

Mučnina Za ublažavanje želučanih tegoba koristi se crni papar, dok je limun učinkovit kod mučnine. Stoga u toploj vodi pomiješajte žlicu limunova soka i papar. Pijuckajte polako dok osjećaj mučnine ne prestane. Limun je među najzdravijim voćem na globalnoj razini i često se ugrađuje u razne recepte zbog svojih estetskih i zdravstvenih prednosti.

  • Njegova svojstva detoksikacije čine ga popularnim izborom za mnoge pojedince koji vole piti limunadu. Podijelite svoja razmišljanja o svojim susretima s limunom i svoje viđenje ovog izuzetno oporavljajućeg voća.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here