Iako vrijeme nastavlja teći, nastavlja svoj neumoljivi hod, ali tuga i sjećanja na jednu od naših najblistavijih javnih osoba, Kseniju Pajčin. Na ovaj svečani dan, koji označava njezin prerani odlazak 2010. godine, najmiliji, prijatelji i štovatelji okupili su se u vječnom prebivalištu unutar Novog groblja kako bi odali počast njezinom izuzetnom postojanju i trajnom utjecaju.
Veliki je izazov kada sudbina uzme konce… Emotivni crti urezani na nadgrobnoj ploči Ksenije Pajčin podsjećaju na vječnu bol koja ne prestaje. Pulsirajuća bol, neprestane suze, mirisni buketi koji evociraju uspomene, iskreni osjećaji urezani na platno tjeskobe, turobni spomenik ukrašen likom dive i dirljivim stihovima njezine balade. “Kao ocean utišava svoje burne plime, tako i tvoja duša nalazi utjehu. Život, lišen duha, drži se vlastitih načela, a ti ih poslušno slijediš. Razumijem golemu teškoću kad ti sudbina pokuca na vrata, vodeći te nepoznatim putem bez ikakvih otisci stopala. Danima bez prestanka, suze teku niz moje lice dok se opraštam, ostavljajući vas da idete naprijed sa svojom vlastitom pričom…
U znak vječne ljubavi, Ljubica Kostić, Ksenijina majka, nježno je poklonila buket čistih bijelih ruža. Ksenijini nepokolebljivi pratioci Goran Stojićević Karamela, Danijel Alibabić i Bane Dević stali su uz nju. Shrvana neprestanom tugom, Mia, Ksenijina mlađa sestra, shrvana je od muke. Tijekom nedavnog gostovanja u emisiji “Blic dan”, Mia je pružila iskrene uvide u Ksenijin život, otkrivši dosad nepoznate informacije.
Ksenija je imala tendenciju skrivati svoju tugu od drugih, čuvajući trenutke tuge za privatnost vlastite sobe. Unatoč ohrabrivanju njezina oca da joj studij bude prioritet, Ksenijina strast prema glazbi bila je neporeciva. Kad god bi čula melodije koje su je dirnule, sve ostalo bi nestalo dok bi se prepuštala užitku plesa. Vidljivo je da se Ksenia svim srcem posvetila glazbenom bavljenju, dajući ljubav prema umjetnosti iznad svega.
Dodatni sadržaj :
Zdravstvene prednosti jabučnog octa čine ga popularnim izborom za prirodno liječenje raznih bolesti i stanja. Za proizvodnju ovog octa jabuke prolaze kroz proces fermentacije koji se sastoji od dvije faze. U početku se šećer pretvara u alkohol, koji se zatim dalje fermentira kako bi se dobio ocat. Trajanje ovog procesa varira, obično traje između 3 i 4 tjedna, ovisno o temperaturi.
Za izradu jabučnog octa potrebne su samo jabuke, po mogućnosti divlje, i šećer. Ako koristite 10 kilograma jabuka, dovoljno je dodati samo 50 do 100 grama šećera ili ništa ako su jabuke već slatke. Započnite sitnim sjeckanjem opranih jabuka, uključujući sjemenke i koru. Zatim treba dodati šećer i dobro izmiješati. Miksanjem jabuke će pustiti sok koji treba sakupiti zajedno s voćem u veću posudu. Pokrijte spremnik čistom, prozračnom krpom ili višestrukim slojevima gaze, dopuštajući smjesi da fermentira otprilike 3 do 4 tjedna, dok proces fermentacije ne završi. Nakon što se smatra da je jabučni ocat spreman, procijedite smjesu kroz nekoliko slojeva gaze kako biste dobili bistri ocat. Ocat pretočite u staklene boce, dobro ih zatvorite i čuvajte na isti način kao i ostale zimnice. Jabučni ocat ima neograničen rok trajanja i vrlo je koristan u zdravstvene i ljekovite svrhe; stoga se preporuča redovita konzumacija.
Jabučni ocat, svestrani proizvod koji se koristi u kulinarstvu kao što su preljevi za salate, kuhanje i konzerviranje hrane, također služi u medicinske svrhe. Stari Rimljani su kroz povijest uživali u ovom eliksiru kao osvježavajućem napitku, a razne su ga civilizacije cijenile zbog njegovih svojstava pomlađivanja i jačanja zdravlja. Prepun esencijalnih hranjivih tvari poput octene kiseline, jabučne kiseline, minerala, vitamina i aminokiselina, jabučni ocat se može pohvaliti vitalnim elementom kalijem, koji ima ključnu ulogu u održavanju optimalne funkcije mišića, zdravlja probavnog sustava i ravnomjernog srčanog ritma.
Postoje različite primjene jabučnog octa. Služi kao učinkovito sredstvo za ispiranje kose koje vraća pH ravnotežu vlasišta, uklanja prhut i pojačava sjaj kose. Osim toga, može se koristiti za suzbijanje ušiju, ublažavanje opeklina od sunca, pomoć pri mršavljenju, ublažavanje simptoma reumatoidnog artritisa, ekcema i drugih kožnih bolesti.
Za ublažavanje upornog umora obično se savjetuje kombiniranje jabučnog octa s medom i vodom. Smjesu napravite tako da dvije žlice meda i dvije žlice jabučnog octa otopite u 200 mililitara prokuhane vode. Konzumirajte ovaj pripravak jednom dnevno, nakon večernjeg obroka.
Imajte na umu da redovita konzumacija jabučnog octa obično nema nikakvih štetnih učinaka, osim ako pojedinci nemaju već postojeća stanja kao što su problemi s kiselinom u želucu, gastritis ili čir na želucu ili dvanaesniku. Preporuča se potražiti savjet liječnika prije nego što ga uključite u svoju rutinu, osobito ako imate bilo kakvih zdravstvenih problema.