Prvenstveno se pojavljuju na vratu, te blijede mrlje mogu se proširiti po cijelom tijelu ako se ne pozabave odgovarajućim liječenjem. Tipično, kompromitirani imunološki sustav, pojačano znojenje, masna koža, dugotrajno izlaganje sunčevoj svjetlosti i boravak u vrućim i vlažnim okruženjima vodeći su čimbenici za njihovu pojavu.

  • U nastavku vam donosimo savjete kako ukloniti neugledne mrlje na koži prirodnim lijekovima koje možete napraviti kod kuće. 1. Korisne bakterije Kako biste ublažili problem, možete nanijeti nezaslađene probiotike ili obični jogurt na zahvaćeno područje, dopustiti da se osuši prije ispiranja kože.

Savjetuje se ponoviti ovaj postupak više puta tijekom dana. Jabučni ocat vrlo je korisna tvar koja nudi brojne prednosti. ocat Napravite otopinu tako da pomiješate vodu i jabučni ocat u jednakim omjerima, a zatim u nju uronite vatu. Nježno nanesite natopljenu vatu na zahvaćeno područje kože i ostavite da se osuši na zraku.

  • Ponovite ovaj postupak kad god je to moguće. Ova metoda je dokazano učinkovita u borbi protiv gljivičnih infekcija. Ulje čajevca, treća stavka na popisu, moćna je opcija koju treba razmotriti. Pomiješajte žlicu maslinovog ulja s 5 do 7 kapi eteričnog ulja čajevca u posudi. Pomoću vate nanesite smjesu na zahvaćeno područje kože i držite je cijelo vrijeme dok ste kod kuće.

Češnjak, ljuta lukovičasta biljka poznata po svom posebnom okusu i mirisu, popularan je sastojak mnogih kulinarskih jela. Uzmite češnjak i narežite ga na dvije polovice. Nastavite stavljati svaku polovicu na područje kože zahvaćeno gljivicama. Uobičajeno je da sok od češnjaka uzrokuje lagano peckanje.

  • Pustite da češnjak ostane na koži otprilike 20 minuta prije ispiranja tijekom tuširanja. Kurkuma, peta stavka na popisu, sastojak je vrijedan pažnje. Napravite smjesu kombiniranjem vode i praha kurkume, a zatim dobivenu pastu rasporedite na zahvaćeno područje kože. Ostavite pastu da odstoji otprilike pola sata prije ispiranja tijekom tuširanja.

BONUS TEKST

Na blistav način, Novak Đoković započeo je svoje olimpijsko putovanje brzom pobjedom nad Matthewom Ebdenom iz Australije u prvom kolu. Naše tenisko čudo nepokolebljivo je odlučno krenulo u pohod na zlatnu medalju!

Nezaustavljiva sila Novaka Đokovića, kojeg mnogi smatraju najvećim tenisačem u povijesti, nastavlja dominirati sportom. U nevjerojatnoj dobi od 37 godina pokazao je nevjerojatno umijeće i vrhunsku formu pobijedivši Matthewa Ebdena iz Australije na otvaranju Olimpijskih igara.

Ova ga pobjeda dovodi bliže ostvarenju njegovog konačnog cilja – osvajanju jedine zlatne medalje koja mu je do sada izmakla. Dok Nole uživa u ovom trijumfu, postoji posebna pjesma koja mu odzvanja – “Raduj se, srpski narode za slobodu rođen!” Ovi snažni stihovi odjekivali su stadionom u Francuskoj, služeći kao simbol nepokolebljive podrške nepokolebljivom Noletu.

Koje je porijeklo dobro poznatog hita? Svećenik Ivan Crnogorčević vješto je skladao ovo bezvremensko djelo, koje je lijepo izvela njegova supruga Danica. Dok sam strpljivo čekao da se Danica i naša kćerka Kasija pripreme za našu šetnju, našao sam se u hodniku, stvarajući glazbu lupkajući prstima po zidu.

Obuzela me znatiželja i pitao sam Danicu postoji li neka pjesma koja odgovara ritmu koji sam nenamjerno stvorio. Na moje iznenađenje, odgovorila je negativno. No, uvijek mi je u sjećanju ostala jedna rečenica: “Srbi su srećni zbog slobode…” Ova rečenica nije imala nikakve veze s pjesmom u vrijeme nastanka, ali kako su se u Crnoj Gori pojavile litije, pjesma se prirodno transformirala. u himnu.

Riječi je izgovorio svećenik Ivan, cijenjeni autor jedne od bezvremenskih i najljepših pjesama. Briga i poštovanje koje je osjećao prema svetim mjestima, zajedno s dubokim poštovanjem prema povijesti i dubokom utjecaju koji je imala na vjeru, poslužili su kao katalizator za njegovo stvaranje pjesme koja odjekuje duboko u srcu od prvog slušanja.

Rađanje stihova koji raspaljuju duh srpskog naroda, evociraju igru, pjesmu i veselje, fenomen je koji je izazovan za rasvjetljavanje. Ova tvorevina nastala je prije tri godine, u vrijeme kada je srpskom narodu prijetila duhovna opasnost sa svih strana.

Upravo ta duboka zabrinutost za naša štovana svetišta i sakralnu baštinu poslužila mi je kao nadahnuće da napišem pjesmu, kako je u razgovoru za časopis “Hello” izrazio đakon Ivan Crnogorčević. Svojim poetskim stihovima želio je komunicirati sa svojim narodom. Srpski narode, neka radost ispuni srca, jer imaš svrhu i razlog. Tuga, najopasnija nevolja, uvukla se u naše društvo, uzrokujući stalno nezadovoljstvo i neumornu potragu za zemaljskim interesima, dok zanemaruje plemenite ideale koje su nam prenijeli naši preci.

Smisao ove pjesme je da probudi narod za te uzvišene ciljeve i ideale, da ulije vjeru u neprolazne i vječne vrijednosti kojima je učio Sveti Sava. Pamtimo i čuvajmo Studenicu, Ravanicu, Gračanicu i Dečane, jer u njima je naša narodna snaga, vrlina, život i preporod. Ove riječi izgovorio je Ivan, a pjesma je objavljena na Vidovdan 2020. godine. Pjesmu je uveličala i Danica, njegova supruga, koja slovi za jednu od najzanimljivijih pjevačica na našim prostorima, dajući jedinstveni šarm izvedbi.

Pogled na djecu, od dojenčadi do starijih osoba, koja svesrdno pjevaju pjesme iz ovog žanra ispunjava me neizmjernom radošću. U vremenu kada se čini da se naš sustav vrijednosti raspada, doista je nevjerojatno da imamo alternativnu stranu koja stoji u oštroj suprotnosti. To je zajednički napor koji moramo poduzeti, a Novak Đoković odigrao je značajnu ulogu u tom nastojanju.

Ne samo da je pjevao ovu pjesmu u više navrata, već je sa svojom publikom podijelio i svoje osobne glazbene preferencije. Kao rezultat toga, mnogi su stranci preko njega upoznali ovu pjesmu i ostavili oduševljene komentare. Ova je pjesma potaknula znatiželju među mladima, navodeći ih da dublje proniknu u našu bogatu srpsku kulturu i steknu točnije razumijevanje povijesti naše nacije.

Sada moramo nastaviti tim putem, istražujući još lijepih pjesama koje su pred nama, uz želju da nas dobro zdravlje vodi na tom putu – istaknula je mlada umjetnica. Posljednje četiri godine u braku je s đakonom Ivanom Crnogorčevićem, svećenikom Srpske pravoslavne crkve.

Zajedno imaju četvero djece Kasijanu, Đurđiju, Jovana i Savu. Njihovo prebivalište se nalazi u Podgorici, a kao bračni par osnovali su Fondaciju “Veseli se srpski rode”. Mitropolit Amfilohije mu je više puta udijelio svoj blagoslov u znak priznanja za njegov trud. U jednom konkretnom slučaju imala je priliku iz prve ruke svjedočiti srži seoskog života.

Svaki dan donosi vlastite kušnje i događaje, poput iskustava bilo koje druge osobe. Razlika je u tome što mi u svakom javnom trenutku svjesno zastupamo Crkvu, a neki su postupci neoprostivi u očima promatrača.

Služiti Bogu i ljudima na ovaj način neizmjeran je blagoslov. Značajna je uloga svećenika u društvu, ali i uloga njegove žene, poznate kao popadija. Od našeg braka odlučili smo živjeti odvojeno. Briga o našoj djeci prvenstveno je naša odgovornost, iako imamo sreću da nam, kako je naglasila Danica, podršku baka i djedova pružimo kada je to potrebno.

 

Besplatno