Nalazim se pred problemom sa svojim dečkom o kojem ne mogu razgovarati s njim. Budući da sam tri godine mlađi od njega, ja trenutno završavam fakultet, dok je on zaposlen tri godine. Da budem iskrena, on od samog početka nije bio moj idealan fizički tip; Oduvijek sam zamišljala da budem s nekim visokim, a on je skoro niži od mene i ima nešto manje kilograma.

Ipak, nedvojbeno je sladak, a ne neprivlačan. Naše se osobnosti također razlikuju – on je introvert, dok sam ja više ekstrovert. Jako ga volim i zamišljam prekrasnu zajedničku budućnost; Cijenim smirenost i sigurnost koju pruža.

Ljubazan je, vrijedan i dijeli moje vrijednosti. Ipak, žudim za osjećajem avanture. Voljela bih da može biti spontaniji; Čeznem za strastvenim debatama o politici i drugim kontroverznim temama, za ogovaranjem, pićem i nesputanom intimnošću. S 24 godine osjećam se kao sredovječna žena zbog te čežnje.

BONUS TEKST

Titova bitka za preživljavanje trajala je nekoliko mjeseci, tijekom kojih je podvrgnut amputaciji novog uda, da bi naposljetku svoje posljednje dane proveo u komi iz koje nikada nije izlazio k svijesti. “Otišao je drugi Tito”, izjavio je Miodrag Zdravković, glavni spiker Televizije Beograd, izjava koja je odjeknula diljem bivše Jugoslavije! Dr. Milomiru Stankoviću trebalo je 36 godina da otkrije posljednje riječi pojedinca koji je 35 godina bio predsjednik goleme nacije.

  • Kakve je zdravstvene probleme imao Josip Broz Tito? Dugotrajni vođa Jugoslavije suočavao se s brojnim zdravstvenim problemima tijekom svog života, osobito u kasnijim godinama. Njegovo zdravlje se naglo pogoršalo tijekom 1970-ih. Točnije, Tito je imao problema sa srcem poput visokog krvnog tlaka i ateroskleroze, što je otvrdnuće arterija. Kako je vrijeme prolazilo, srce mu je nastavilo postupno slabiti.

Osim toga, borio se s dijabetesom, što je pogoršalo njegove zdravstvene probleme. Konkretno, ovo je stanje rezultiralo problemima cirkulacije, što je u konačnici uzrokovalo razvoj gangrene u njegovim nogama. U siječnju 1980. postalo je neophodno amputirati lijevu nogu zbog gangrene kako bi se zaustavilo napredovanje infekcije. Ipak, zbog toga mu je zdravlje znatno narušeno. Nakon amputacije, Tituovo stanje se stalno pogoršavalo. Preminuo je u 88. godini života 4. svibnja 1980. u Ljubljani, koja je tada bila u sastavu SFRJ.

  • Njegova smrt izazvala je veliku žalost u cijeloj Jugoslaviji, a njegov sprovod postao je jedna od najznačajnijih državnih ceremonija u povijesti, privlačeći nazočnost više od 200 svjetskih čelnika. Tajne o Titovoj smrti otkrio je liječnik. U to vrijeme dužnost dežurstva uz Tita imao je mladi liječnik doktor Milomir Stanković. Njegova je uloga uključivala dokumentiranje dijagnoza, predviđanja liječnika i terapije koje je davao predsjedniku. Preminuo je u prosincu 2019., ostavši jedan od posljednjih svjedoka posljednjih dana jugoslavenskog maršala.

U knjizi “Tito između života i smrti” iz 2016. ispričao je događaje koje je prvi put doživio, a svoja sjećanja iznio je i u emisiji Mire Adanje Polak na RTS-u. Doktor Stanković čuo je posljednje riječi Josipa Broza sjedeći pokraj Titove bolničke postelje. Nakon što je shvatio da su svi napori bili uzaludni, njegov posljednji uzvik bio je: “Što bi sve ovo trebalo značiti!” Ostaje nejasno je li to bilo povezano s njegovim odabirom ili uvjeravanjima liječnika o učinkovitosti liječenja.

  • U veljači 1980. Tito je izgubio sposobnost govora i ostao u umjetnoj komi do svoje smrti. Dr. Stanković je napomenuo da je pravac nastao 4. svibnja u 15.05 sati. Sutradan, 5. svibnja, posmrtni ostaci Josipa Broza prevezeni su u Beograd Plavim vlakom iz Ljubljane, koji je stigao u poslijepodnevnim satima. Građani su šefu jugoslavenske države odali počast odavanjem počasti u mimohodu, prolazeći pored njegovog lijesa koji je tog i narednih dana bio izložen u holu Skupštine Jugoslavije.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here