Borba s aknama čest je izazov s kojim se mnogi pojedinci suočavaju, zbog čega pribjegavaju skupim proizvodima za njegu kože koji sadrže štetne kemikalije. Nažalost, ovi proizvodi često ne pružaju nikakvo olakšanje i mogu čak pogoršati probleme s kožom. Poželjna alternativa je istraživanje prirodnih lijekova koji su jednako snažni i nježniji za kožu.
Imam jednostavan recept za domaću kremu koja će poboljšati čistoću i ljepotu vaše kože.
Potrebne osnovne komponente.
Da biste napravili ovu divnu smjesu, pomiješajte jednake dijelove limunovog soka, meda, mljevenog muškatnog oraščića i cimeta u prahu, svaki izmjeren u jednoj žličici.
priprema:
Pomiješajte sve komponente u zdjeli dok ne dobijete jednoličnu smjesu. Dobiveni losion razmažite po licu, pazeći da se klonite područja oko očiju i usta. Pustite da krema ostane na koži 10 minuta. Ako osjetite blagi trnci, budite uvjereni da maska učinkovito obavlja svoju namjenu. Ovaj osjećaj trnaca će brzo nestati.
Različite primjene sastojaka
Limunov sok ima antiseptička svojstva i ima sposobnost poboljšanja sjaja kože. Med, s druge strane, ne samo da vlaži i umiruje kožu, već ima i antibakterijska svojstva.
Muškatni oraščić ima sposobnost ublažavanja upale i crvenila, dok cimet pomaže u poticanju cirkulacije i pokazuje antimikrobna svojstva.
Pripremite ovu jednostavnu domaću kremu kako biste poboljšali zdravlje i izgled svoje kože bez napora. Uključivanjem ovog prirodnog lijeka u svoju rutinu njege kože, možete postići čišći i ljepši ten bez oslanjanja na potencijalno štetne kemikalije koje se obično nalaze u kupovnim alternativama. Isprobajte ovaj potpuno prirodni recept i osjetite dobrobiti zdravije kože.
BONUS
Dok je većina pojedinaca svjesna zdravstvenih prednosti koje češnjak nudi ljudima, često se zanemaruje da i perad može imati iste prednosti. Uključivanjem češnjaka u svoju prehranu, kokoši mogu doživjeti mnoštvo pozitivnih učinaka, poput poboljšanog imuniteta, borbe protiv parazita i smanjenja neželjenih mirisa. Istražimo načine na koje češnjak može biti koristan za vaše pernate prijatelje i kako ga učinkovito uključiti u njihovu prehranu.
Prednosti uključivanja češnjaka u prehranu peradi.
Češnjak, djelujući kao prirodni antibiotik, posjeduje sposobnost borbe protiv bakterija i virusa, što ga čini učinkovitim u prevenciji i liječenju raznih infekcija kod peradi. Osim toga, pomaže u prevenciji i liječenju infestacije crvima, prevladavajućim problemom u uzgoju peradi.
Uključivanjem češnjaka u svoju prehranu, kokoši nesilice mogu doživjeti poticaj u proizvodnji jaja. Uz to, zdravlje dišnog sustava peradi može se poboljšati konzumacijom češnjaka, što dovodi do povećane otpornosti na respiratorne bolesti.
Za ublažavanje mirisa koji emitira izmet peradi, uključivanje češnjaka u njihovu prehranu pokazalo se vrlo učinkovitim, osobito u zatvorenim ili ograničenim prostorima. Sada, istražimo metode uključivanja češnjaka u prehrambeni režim peradi.
Da biste vodi dali aromu i dobrobiti češnjaka, jednostavno zdrobite šaku češnjaka i dodajte ih u vodu za piće za piliće. Ne zaboravite osvježiti vodu svakih nekoliko dana kako biste osigurali njezinu svježinu.
Kada je u pitanju hrana za vašu perad, razmislite o uvođenju malog postotka (do 2%) češnjaka u prahu u mješavinu. Dodatno, peradi možete dati svježi češnjak, pasiran ili nasjeckan, u zasebnoj posudi. Preporučljivo je u početku uvesti male količine, dopuštajući pilićima da se postupno priviknu na okus.
Savjeti i upozorenja
Promatrajte odgovor: Pažljivo pratite kako vaša perad reagira na uključivanje češnjaka u njihovu prehranu i napravite prilagodbe na temelju njihove opće dobrobiti i ponašanja. Zatražite savjet od veterinara: Ako ste zabrinuti ili primijetite bilo kakve zdravstvene probleme kod svoje peradi, preporučuje se da potražite savjet od kvalificiranog veterinara.
Poboljšanje dobrobiti i produktivnosti peradi lako je postići uključivanjem češnjaka u njihov režim prehrane. Pažljivom primjenom odgovarajuće doze i pomnim promatranjem rezultata, češnjak se može pokazati kao dragocjena prednost u optimizaciji ukupnog zdravlja vašeg stada.