Giht: ključne strategije za upravljanje i snižavanje razine mokraćne kiseline Giht je značajno stanje koje nastaje nakupljanjem mokraćne kiseline u tijelu, što rezultira bolnom upalom zglobova. Ako se ne liječi na odgovarajući način, može dovesti do ozbiljnih komplikacija, zbog čega je nužno poduzeti mjere za uklanjanje viška mokraćne kiseline. Dolje je nekoliko strategija koje će vam pomoći u upravljanju ovim stanjem. Što izaziva giht?
 

Giht se razvija kada bubrezi ne uspijevaju učinkovito eliminirati mokraćnu kiselinu iz tijela, što rezultira njezinim nakupljanjem i stvaranjem kristala u zglobovima. Ovo stanje dovodi do upale, boli, oteklina i crvenila u zahvaćenim zglobovima, koji se obično nalaze u nožnim palcima, koljenima ili laktovima. To je oblik artritisa koji se obično pogoršava bez odgovarajuće dijagnoze i liječenja.Promjene u prehrani koje su korisne.

  • Ključni korak u snižavanju razine mokraćne kiseline uključuje promjenu prehrane. Primarne komponente vaših obroka trebale bi se sastojati od svježeg voća i povrća, koji su bogati vlaknima i antioksidansima koji pomažu u smanjenju upale. Preporučljivo je izbjegavati morske plodove, crveno meso, alkohol i prerađene šećere jer ta hrana može povisiti razinu mokraćne kiseline u krvotoku.Bubrežna dobrobit

Kada bubrezi ne rade najbolje, mokraćna kiselina se može nakupljati u tijelu. Posljedično, ostati dobro hidriran ključno je za pomoć bubrezima u eliminaciji mokraćne kiseline. Osim toga, prirodni sokovi i biljni čajevi mogu pomoći u detoksikaciji tijela i snižavanju razine mokraćne kiseline.

  • Pića koja mogu pomoći u snižavanju razine mokraćne kiseline.Soda bikarbona: Ova tvar pomaže u alkalizaciji tijela. Da biste ga koristili, pomiješajte pola žličice sode bikarbone s čašom vode i konzumirajte ovu mješavinu svaki dan. U slučajevima težeg gihta, možete se odlučiti za punu čajnu žličicu sode bikarbone otopljenu u jednoj šalici vode.
Limunada: tijelo može imati koristi od alkalizacije kroz limun. Započnite dan s 200 ml tople vode pomiješane sa sokom od pola limuna. Ova kombinacija pomaže u prevenciji gihta i smanjenju nakupljanja mokraćne kiseline.Jabučni ocat: Ovaj ocat pomaže uspostaviti alkalno okruženje u tijelu. Da biste ga koristili, pomiješajte jednu žlicu jabučnog octa s 200 ml vode i konzumirajte ovu mješavinu dva puta dnevno, prije ručka i večere.

Tri glavne namirnice koje treba izbjegavati kako biste smanjili razinu mokraćne kiseline.Kurkuma je poznata po svojoj sposobnosti borbe protiv upale, što može pomoći u ublažavanju boli i oteklina povezanih s gihtom. Ananas, koji sadrži bromelain – enzim koji pomaže u smanjenju upale – odličan je izbor za one koji pate od gihta.Sjemenke lana bogate su omega-3 masnim kiselinama koje mogu pomoći u smanjenju upale i poboljšanju zdravlja zglobova.

Zaključak.Giht je značajno stanje koje zahtijeva marljiv nadzor i upravljanje. Promjena prehrambenih navika, povećanje potrošnje tekućine i korištenje prirodnih lijekova mogu pomoći u smanjenju nakupljanja mokraćne kiseline u tijelu i ublažavanju simptoma. Neophodno je posavjetovati se s liječnikom prije započinjanja bilo kakvog liječenja kako biste potvrdili da su sigurni i učinkoviti za vaše zdravlje.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here