Dva tjedna prije vjenčanja priznao mi je da je bio nevjeran mojoj najboljoj prijateljici, koja je trebala biti kuma na našoj svečanosti. Zbog te sam informacije doživio srčani udar i dijagnosticiran mi je dijabetes kada sam imao samo 26 godina. Dok sam bio u bolnici, dolazio je k meni, ali sam se odbio sastati s njim; uopće nije došla.

  • Nakon što sam izašao iz bolnice, pružio mi je ruku da provjeri kako se dobro osjećam i da vidi možemo li razgovarati. Složio sam se, iako nisam mogao točno odrediti razlog. Činilo mi se da uistinu osjeća grižnju savjesti i da je njegova ljubav prema meni ostala snažna. Tijekom noći razmišljao sam o našoj raspravi, nastojeći smisliti najprikladnije rješenje. Postalo je nepogrešivo jasno da je moja ljubav prema njemu dublja nego ikad prije, što me navelo da mu ponudim drugu priliku.

Da nisam napravio taj korak, zauvijek bih žalio što sam odlučio paziti na svoj um umjesto na srce. Godinu dana kasnije, vjenčali smo se na jednostavnoj ceremoniji okruženi obitelji i prijateljima. Preselili smo se u drugi grad gdje je on dobio posao, dok sam ja ostala kod kuće brinuti o našim blizancima. Ne žalim što sam svoj ponos ostavio po strani; bilo je uistinu vrijedno truda.

BONUS TEKST

Mnogi ljudi povezuju promjene šećera u krvi isključivo sa svojom prehranom, misleći da naš odabir hrane ima izravan utjecaj na razinu glukoze u našem tijelu. Dok je prehrana ključna, razni drugi elementi koji nisu povezani s hranom mogu dovesti do neravnoteže šećera u krvi, navodi dipl. naturopat i predsjednik udruge Žuto uže na Instagramu. Oni opisuju najčešće uzroke i predlažu metode za ponovno uspostavljanje ravnoteže.

  • Uzroci neravnoteže šećera u krvi koji nisu povezani s prehranom: Nedovoljno sna ili nekvalitetan odmor, stres (visoka razina kortizola), umjetni zaslađivači, hormonska neravnoteža, konzumiranje kave bez hrane, nedostatak hranjivih tvari poput vitamina D, magnezija, kroma i vitamina B (osobito B12), neravnoteža u crijevnoj flori (nezdravi mikrobiom) i izloženost mikotoksinima (plijesan) mogu utjecati na razinu šećera u krvi.

Evo nekoliko strategija za regulaciju šećera u krvi. Pobrinite se da dovoljno spavate, kontrolirajte razinu stresa i klonite se umjetnih sladila. Tijekom lutealne faze vašeg menstrualnog ciklusa (druga polovica, od ovulacije do menstruacije), vodite računa o unosu dovoljno proteina i masti. Primijetite kako vaše tijelo reagira nakon kave.

  • Nastojte uravnotežiti svoje obroke s proteinima, zdravim mastima, ugljikohidratima bogatim vlaknima i obiljem povrća. Usredotočite se na uključivanje raznovrsne šarene hrane za dovoljno vlakana i hranjivih tvari. Osim toga, razmislite o podvrgavanju laboratorijskim testovima kako biste provjerili ima li nedostataka hranjivih tvari.

 

 

Besplatno