S vremenom svaki lonac ili tava neizbježno nakuplja sloj masnoće na svojoj vanjštini. To je uobičajena pojava koja često navodi ljude da odbace svoje voljeno posuđe. Međutim, postoji rješenje za spašavanje i oživljavanje ovih cijenjenih jela, vraćajući im nekadašnju blistavu slavu.

Svakome tko često kuha, bilo kao novinar specijaliziran za zabavnu rubriku ili ne, neizbježno je uočiti nakupljanje zagorjele masnoće na površinama kuhinjskog pribora poput lonaca, tava i limova za pečenje, koje se dodatno pojačava toplina kuhanja. Nakon susreta s takvom ocjenom, većina pojedinaca ga brzo odbaci zbog nedostatka estetske privlačnosti i tvrdnji pojedinih stručnjaka koji tvrde da možda nema značajnih zdravstvenih prednosti.

Ako slučajno posjedujete posuđe koje je izgubilo sjaj i oštećeno ružnim masnim mrljama, sada je pravi trenutak da oživite njegov nekadašnji sjaj ovom učinkovitom tehnikom čišćenja. Na Facebook stranici podijeljen je video koji demonstrira ženski postupak korak po korak učinkovitog uklanjanja nečistoća, pružajući detaljan prikaz njezina uspješnog postignuća.

Da biste započeli, trebat će vam nekoliko stvari. Tako Salvete od sode bikarbone ili jednostavno salvete. Ocat Kako biste učinkovito riješili problem s posudom, možete nanijeti kombinaciju deterdženta za suđe, soli i sode bikarbone na problematično područje, što je u ovom slučaju cijeli donji dio izvana. Nakon toga poželjno je pokriti mjesto ručnikom ili salvetom te poškropiti s otprilike 3dl octa.

Ostavite posudu uronjenu neko vrijeme, idealno cijela 24 sata, prije nego što je nastavite sušiti ručnikom i, ako je potrebno, očistite je vodom i deterdžentom kako biste uklonili zaostalu masnoću. Ako ste razmišljali o odbacivanju svoje voljene tave zbog prisutnosti tvrdokorne masnoće, preporučujemo da isprobate ovu tehniku ​​čišćenja prije nego što donesete bilo kakve ishitrene odluke.

Ova metoda učinkovito uklanja stvrdnutu masnoću bez oštećenja posude. Slobodno ga isprobajte i podijelite svoje rezultate s nama. Otkrijte jednostavan način za čišćenje prljave pećnice bez potrebe za energičnim ribanjem. U nastavku možete pronaći videozapis koji točno prikazuje vizualno iskustvo.

BONUS TEKST:

Dr. Ameet Bakhai, poznati kardiolog, sastavio je sveobuhvatan popis od sedam simptoma bolesti srca koji se nikada ne smiju zanemariti, koji uključuje znojenje tijekom lagane vježbe, bol u prsima praćenu mučninom i neodoljiv osjećaj umora.

Prema dr. Bakhaiju, stručnjaku za proučavanje utjecaja načina života na zdravlje srca i preventivne mjere, preporuča se zdravoj odrasloj osobi da ima sposobnost zadržavanja daha minimalno 20 sekundi. Prema kardiologu s kojim je razgovarao Gloucestershire Live, mnogi od nas imaju tendenciju zanemariti važnost zdravlja srca sve dok ono ne postane ozbiljan problem.

Bez redovitih pregleda zanemarujemo suptilne pokazatelje da naše srce možda ne funkcionira optimalno. Nažalost, problemi sa srcem postupno se pogoršavaju, što dovodi do složenijih komplikacija u budućnosti. Međutim, ako bismo obratili pažnju na znakove upozorenja, ti bi se problemi mogli spriječiti. Biti svjestan bilo kakvih promjena ili simptoma ključno je jer se srčana bolest može manifestirati u bilo kojoj dobi, što može dovesti do srčanog udara.

Dao je upozoravajući popis od 10 simptoma na koje bi pojedinci trebali obratiti pozornost jer mogu biti indikativni za srčanu bolest i ne smiju se zanemariti. Ako se pojavi bilo koji od ovih simptoma, kao što je vrtoglavica nakon brzog ustajanja, nedostatak zraka, poteškoće sa savijanjem, lupanje srca, stezanje u prsima, bol u ruci, vratu ili nadlaktici (često na lijevoj strani), poteškoće pri stajanju, nelagoda u prsima (osim zatezanja), otečenih nogu ili čestih ekstrahiranih ili preskakanja srca, preporuča se konzultirati liječnika prema preporuci kardiologa.

Uznemirujuće brojke Prema podacima Instituta “Batut” za 2021. godinu, više od 55.000 ljudi u Srbiji izgubilo je život od kardiovaskularnih bolesti, a svaki peti pacijent nije preživeo akutni srčani udar.

 

 

 

Besplatno