Mnogi stručnjaci smatraju da su zdrava creva važna za opšte zdravlje. Čišćenje debelog creva je posebno važno pre medicinskih pregleda, poput kolonoskopije. U poslednje vreme, čišćenje debelog creva postaje sve dostupnije kao samostalan oblik terapije.

  • Ova posebna terapija naziva se hidrokolon terapija. Međutim, što ovaj tretman zapravo podrazumijeva? Doktorica Tamara Sarić, liječnica opće prakse Prve TV, govori o povezanosti ovog prastarog svakodnevnog rituala i starog Egipta, prakse koja prethodi suvremenom društvu. Tradicionalni pristup čišćenju debelog crijeva naziva se hidrokolon. Liječnik je dodatno pojasnio razlike između hidrokolon terapije i klistira.

U svom detaljnom opisu zahvata hidrokolon istaknula je njegove prednosti koje se odnose na uklanjanje infekcija, ublažavanje tegoba i ublažavanje neugodnih mirisa. Tijekom postupka čišćenja pacijenti mogu ležati na leđima dok promatraju uređaj koji se koristi za proces čišćenja, a koji je napunjen vodom i morskom soli. Koje prednosti nudi hidrokolon terapija? Duljina debelog crijeva obično iznosi između jednog i pol metra i preko dva metra, au nekim slučajevima može čak i premašiti tu mjeru.

  • Njegova glavna uloga je da služi kao dugoročno skladište otpada, budući da naš unos znatno premašuje količinu koju izlučujemo. Uklanjanje tako velike količine otpada na dnevnoj bazi smatra se nepraktičnim.

Stoga je preporučljivo proći tri do pet tretmana godišnje. Liječnik je naglasio da jedan tretman ne može u potpunosti očistiti debelo crijevo. Usprkos tome, primijetili su da čišćenje debelog crijeva može pomoći u ublažavanju plinova, ispravnom poravnanju debelog crijeva, detoksikaciji i jetre i kože i pružanju osjećaja oslobođenja.

DODATNI TEKST

Mačju travu naširoko cijene travari zbog svoje dugogodišnje primjene u liječenju neplodnosti i niza zdravstvenih problema žena. Izraz koji se često povezuje sa ženama u nevolji prikladno opisuje svoje korisnike – one koji su se suočili s očajem koji proizlazi iz izazova povezanih sa začećem.

  • Infuzija dobivena od ove biljke pomaže u regulaciji lučenja spolnih hormona i rješava menstrualne probleme, rane na maternici i niz drugih zdravstvenih problema kod žena. Neophodno je konzultirati se sa zdravstvenim radnikom prije korištenja bilo koje biljke u terapijske svrhe.

Osim toga, moćni spojevi prisutni u ovoj gorkoj biljci pridonose povećanju apetita, potiču proizvodnju žuči, olakšavaju probavu, pospješuju iskašljavanje te ublažavaju nervozu, nesanicu i migrene. Čaj se može pripremiti od gospine trave i metvice.

Da biste to učinili, dodajte čajnu žličicu (5 g) osušenih listova biljke u šalicu (150 ml) kipuće vode. Preporučljivo je poklopiti posudu i ostaviti smjesu da se namoči 15 minuta. Ovaj čaj se može zasladiti medom, a preporučuje se piti u četiri obroka: poslije jela i prije spavanja.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here