Unatoč tome što se reklamira kao hrana bez kolesterola, značajno povećava razinu kolesterola. Dr. Stanišić navodi: “Postoje dodaci prehrani s češnjakom koji tvrde da neće dovesti do lošeg zadaha, ali ako dodatak ne uzrokuje loš zadah, nedostaje mu učinkovitost. Nemojte bacati novac uzalud.
- Doktorica Svetlana Stanišić govorila je o kolesterolu i preporučila određene namirnice onima koji se bave ovom problematikom, istaknuvši uobičajene pogreške ljudi i identificirajući namirnice koje bi općenito trebalo izbjegavati. “Među ljubiteljima fitnessa postoji široko rasprostranjena tendencija izbjegavanja žumanjaka, umjesto toga birajući niskokalorične omlete napravljene isključivo od bjelanjaka.
Unatoč tome, žumanjak je bogat korisnim hranjivim tvarima. Namirnice poput mesa, jaja, mlijeka i mliječnih proizvoda Iako je moguće živjeti bez ove hrane, liječnik napominje da postoje alternativne strategije koje treba razmotriti prije nego što pribjegnete eliminaciji mesa,” i nastavlja s prikazom četiriju strategija za kontrolu razine kolesterola.
- Zobena kaša Uvođenje biljnih vlakana je prva točka, koja nam omogućuje da uživamo u zobenoj kaši za doručak. Međutim, nije unaprijed zapakiran; kupimo zob, pomiješamo je s mlijekom i skuhamo. “Zob sadrži betaglukan koji je fantastičan jer sprječava recikliranje kolesterola u tijelu i smanjuje njegovu apsorpciju”, objasnio je liječnik. orasi U borbi protiv kolesterola važno je pojačati konzumaciju mahunarki, sjemenki, lješnjaka, oraha i badema.
“Drugi pristup uključuje uključivanje lješnjaka, oraha i badema, koji su bogati fitosterolom, oblikom kolesterola biljnog podrijetla. Ova se tvar natječe s kolesterolom u crijevima za apsorpciju. Povećanje ovog unosa još je jedan aspekt na koji bismo se trebali usredotočiti. Klonite se margarina.
- Treći pristup uključuje izbjegavanje margarina. Kada liječnici preporučuju izbacivanje slatkiša, mnogi pretpostavljaju da je to zbog sadržaja šećera, ali nije tako. U raznim kremama i napolitankama često se kao sastojci navode hidrogenirano palmino ulje ili hidrogenirano biljno ulje, koji su u biti margarin. Unatoč tome što se reklamira kao proizvod koji ne podiže kolesterol, on zapravo značajno podiže razinu kolesterola—oko šest puta više od maslaca.
Zbog toga su poželjniji kolači napravljeni kod kuće, jer se pripremaju na maslacu. Dodaci prehrani “Četvrti pristup uključuje unošenje namirnica koje su korisne za razinu kolesterola, poput češnjaka, kojeg Srbi jako vole, maslinovog ulja i plave ribe.
- Uz to, mogu se uzeti u obzir i suplementi”, objašnjava liječnik, upozoravajući na pretjerani unos fitosterola. suplemente, jer mogu dovesti do štetnih učinaka u velikim dozama. Dr. Stanišić navodi: “Postoje suplementi češnjaka koji tvrde da su ugodni za dah. Ako suplementi doista ne dovode do lošeg zadaha, nisu učinkoviti. Ne bacajte novac uzalud.