Dubai je za mnoge simbol bogatstva i raskoši i mnogi imaju želju da tamo i žive. Većina izvještaja djevojaka koje su imale priliku posjetiti Dubai centrira se na negativna iskustva, uključujući slučajeve zarobljavanja u obliku “ropstva” pod utjecajnim šeicima. Ipak, postoje i žene koje uživaju u raskoši, služeći kao izvor inspiracije za one koji čeznu za životom u luksuzu bez napora. Ono što je zadivljujuće je da svaka od ovih djevojaka kreće na putovanje u Dubai u potrazi za bogatim šeikom koji je sposoban da njihove doživotne snove o ekstravaganciji pretoči u stvarnost.
Opšte je poznato da se mnogi ljudi na tom području bave najstarijom profesijom, koja je vrlo unosna. Među šeicima, starletama, voditeljima i pjevačima postoji snažna želja da budu među najtraženijim pojedincima, a neki su spremni uložiti značajan trud kako bi imali priliku da se pokažu na glamuroznim lokacijama koje s ponosom prikazuju na njihovim profilima na društvenim mrežama. Prerušeni u ambiciozne manekenke, određene osobe putuju u Dubai sa skrivenim namjerama. Kroz svoje prisustvo na mreži, oni predstavljaju luksuzne dodatke poput dizajnerskih torbi, obuće, odjeće i nakita, stvarajući iluziju života bez bilo kakvog oblika rada. Ne može se ne razmišljati o zanimanjima ovih osoba. Nedavno je šokantno otkriće na društvenim mrežama rasvijetlilo aktivnosti pojedinih influensera u Dubaiju. Ovi pojedinci naplaćuju previsoku naknadu od preko 30.000 dolara za pružanje zabave i zadovoljstva. Raskošno uživanje bogatih, poznato kao “zlatni tuš” i “crni kavijar”, dolazi po visokoj cijeni. Spremni su da potroše svoje naslijeđeno bogatstvo, koje je možda stečeno sumnjivim sredstvima i prenijeto s prethodnih generacija. Bavljenje činom mokrenja, što neki smatraju još uvredljivijim, postalo je aktivnost u slobodno vrijeme među bogatim Arapima. Čak se takmiče u takmičenjima ko može učestvovati u ovom činu više puta u jednoj večeri.
Korištene su neetičke metode za dobivanje luksuznih torbi i odjeće, radnje koje se ne bi smjelo odobravati ili tolerirati. Dubai, grad poznat po svojoj raskoši i veličanstvenosti, nudi mnoštvo uzbudljivih mogućnosti kako za stanovnike tako i za turiste. Ova zadivljujuća metropola privlači pojedince iz cijelog svijeta, ističući se kao izuzetan urbani centar. Njegovi visoki neboderi, ekstravagantni hoteli, raskošni tržni centri i živahna kulturna scena doprinose njegovoj reputaciji modernog grada koji ne prestaje da zadivi. Međutim, osim svoje glamurozne fasade, Dubai također predstavlja mnoštvo mogućnosti za zapošljavanje, pružajući mnoštvo mogućnosti zapošljavanja. Osim toga, ovaj grad nudi brojne prednosti, uključujući i značajno odsustvo poreza na dohodak. Privlačnost Dubaija nije prošla nezapaženo od strane pojedinaca koji potiču sa Balkana, koji su sada odabrali ovaj užurbani grad kao destinaciju za svoje profesionalne aktivnosti. Procjenjuje se da značajan broj Srba, otprilike 15.000, trenutno naziva Ujedinjene Arapske Emirate svojim domom. Srbi u Dubaiju prvenstveno pronalaze zaposlenje u oblastima modelinga, mode, lepote, građevinarstva i informacionih tehnologija. Za razliku od mnogih evropskih zemalja, Ujedinjeni Arapski Emirati ne provode zakonski propisanu minimalnu platu. Ipak, većina zanimanja nudi plate koje na adekvatan način pokrivaju osnovne troškove života. Izvještaji sugeriraju da se minimalni troškovi života u Dubaiju kreću u rasponu od 700 do 1000 eura mjesečno, iznos koji se može smatrati jednakim minimalnoj plati.
Da bismo razumjeli životni standard u Dubaiju, neophodno je analizirati odnos prihoda i rashoda. Iako su plate u Dubaiju veće od onih u balkanskim zemljama, i troškovi života su znatno veći. Ako imate poziciju koja zahtijeva niže kvalifikacije, vjerovatno je da će vaša plata pokriti samo osnovne potrepštine. S druge strane, ako ste u menadžerskoj ulozi, vjerovatno ćete imati mogućnost da uštedite novac svakog mjeseca. Bilo da se odlučite za iznajmljivanje ili kupovinu stana u Dubaiju, jedan od najznačajnijih troškova s kojima ćete se suočiti su povezani troškovi. Cijena stanova može uvelike varirati ovisno o faktorima kao što su lokacija, veličina i dizajn interijera. Na primjer, godišnji trošak zakupa garsonjere u Dubaiju može se kretati od 10.000 do 20.000 eura. Nasuprot tome, dvosobni stan, pogodan za smještaj cijele porodice, obično zahtijeva budžet od 20.000 do 30.000 eura.