Ugodite svojim nepcima bogatim okusima ovog recepta za tortu od krumpira, sa šunkom i mozzarellom. Uz jednostavnu pripremu i minimalan broj sastojaka, obećava zadovoljavajuće ukusan rezultat.

Sastojci: Za ovaj recept potrebna su vam dva veća jaja, 200 ml kefira, 180 g brašna, 7 g praška za pecivo, dva veća krompira, jedna stručka vlasca, 100 g nasjeckane šunke, 100 g naribanog tvrdog sira mozzarella, svježi kopar po želji, te sol i crni papar po ukusu. priprema:

Za početak zagrijte pećnicu na temperaturu od 180°C (350°F) i pripremite pravokutni pleh za upotrebu tako da ga malo namastite ili obložite papirom za pečenje. Prijelazeći na pripremu tijesta, pomiješajte jaja i kefir u prostranoj zdjeli, pazeći da su dobro umućeni. U ovu smjesu dodajte brašno i prašak za pecivo koje ste prethodno prosijali.

Sve zajedno miješajte dok ne dobijete glatku i jednoličnu smjesu. Za pripremu povrća i šunke počnite s guljenjem i ribanjem krumpira. Zatim tanko narežite stabljiku vlasca. U posebnoj zdjeli pomiješajte naribani krumpir, narezani vlasac i nasjeckanu šunku. Ne zaboravite začiniti solju i crnim paprom po svom ukusu.

Da biste napravili konačno jelo, započnite temeljitim blendanjem kombinacije krumpira, vlasca i šunke s pripremljenom mješavinom jaja i kefira, pazeći da su svi elementi ravnomjerno raspoređeni. Izmiješanu smjesu premjestite na lim za pečenje, pazeći da je ravnomjerno rasporedite po površini.

Na kraju pospite obilato naribanim tvrdim sirom mozzarella po vrhu kako biste dodali divan završni dodir. Da biste započeli proces pečenja, stavite pleh u pećnicu koja je prethodno zagrijana. Ostavite pogaču da se peče otprilike 40-45 minuta ili dok gornji sloj ne dobije divnu zlatnosmeđu nijansu i zadovoljavajuću hrskavost. Prijelazeći na fazu ukrašavanja i posluživanja, izvadite pogaču iz pećnice i ostavite da se malo ohladi.

Pogaču uljepšajte posipanjem svježe nasjeckanog kopra po površini. Pogaču podijelite na pojedinačne kocke i poslužite ih dok su još tople. Svestranost ovog kolača od krumpira čini ga savršenim izborom za samostalan obrok u kombinaciji s hrskavom salatom ili kao slatki prilog popraćen raznim umacima.

Dodavanjem nasjeckanog kopra kolač dobiva dodatni sloj mirisa i pomlađivanja. Zbog svoje jednostavne pripreme i ugodnog okusa, ova pogača ima potencijal postati omiljeno mjesto za obiteljska okupljanja ili zgodne večere radnim danom.

BONUS TEKST:

Otkrijte kompilaciju najosvježavajućih ljetnih napitaka koji učinkovito utažuju vašu žeđ. Objavljeno 15. srpnja 2024. u 9:19. Tijekom ljetne sezone, kada se živa popne iznad 30 Celzijevih stupnjeva, naša žeđ postaje izraženija. Povećana vrućina uzrokuje obilno znojenje, što dovodi do gubitka dragocjene tekućine i potencijalne dehidracije, opasnog stanja.

Osim toga, osjećaj žeđi služi kao jasan pokazatelj dehidracije. Kao rezultat toga, ključno je održavati dovoljan unos tekućine koja je obogaćena vitalnim nutrijentima, bez obzira osjećamo li žeđ ili ne. Ključno je prepoznati pokazatelje dehidracije u ovom scenariju, koji obuhvaćaju ne samo pojačanu žeđ, već i sljedeće: Osjećam pulsirajuću senzaciju u glavi koja uzrokuje nelagodu i bol.

Noge se mogu povećati ili oticati. Koža kojoj nedostaje vlage Smanjena učestalost mokrenja. Iscrpljenost Osjećaj vrtoglavice i dezorijentacije. Svoju razinu dehidracije zapravo možete procijeniti provođenjem jednostavnog testa. Ako uštinete kožu na ruci i ona se ne uspije vratiti u prvobitni oblik, nužno je da bez odgađanja unosite tekućinu. Nadalje, znakovi teške dehidracije uključuju tamnu mokraću, osušeni jezik, razdražljivost, pospanost i neobjašnjivo iracionalno ponašanje.

Otkrijte kompilaciju osvježavajućih ljetnih napitaka koji će utažiti vašu žeđ. Kada osjećamo intenzivnu žeđ, naš instinkt je da zgrabimo čašu osvježavajuće vode, i to s pravom. Međutim, istraživači sa Sveučilišta Andrews u Škotskoj istaknuli su alternativne napitke koji mogu pružiti još veću hidrataciju i dobrobiti. Mlijeko bez ikakvog sadržaja masti. Tekućine s elektrolitima neophodne su za održavanje odgovarajuće razine hidracije.

Jednostavna čaša mlijeka. Piće po izboru je osvježavajuća čaša soka od naranče. Čaj je popularan napitak u kojem uživaju mnogi ljudi diljem svijeta. Voda je svjetlucala i svjetlucala pjenušavim pjenušavim mirisom. U nedavnoj studiji koju su proveli znanstvenici sa sveučilišta u Škotskoj, utvrđeno je da gazirana voda omogućuje brzo oslobađanje od žeđi, dok pića koja sadrže šećer, proteine ​​ili masti imaju dugotrajniji hidratantni učinak.

Ronald Mogan, autor studije, sugerira da je to zbog odgovora tijela. U intervjuu za CNN objasnio je: Ključni čimbenik koji treba uzeti u obzir je veličina pića. Što je veći volumen, brže će ući u krvotok, omogućujući mu da hidratizira tijelo i rasprši se po tjelesnim tekućinama.

Besplatno