Kako bih prehranjivala muža, dijete i sebe, preuzela sam zadatak čišćenja kuće bogatog pojedinca. Zbog invaliditeta mog supruga on nije sposoban za rad, pa se kao posljedica toga preživljavamo isključivo od njegove mirovine.

Nažalost, čak i s ovim prihodima teško si priuštimo i najnužnije namirnice. Osoba za koju pružam usluge čišćenja je fit i živahan 70-godišnji gospodin. Tijekom jedne od seansi čišćenja nisam mogla ne primijetiti neobičan pogled usmjeren prema meni.

Ne razmišljajući o tome, nastavio sam sa svojim zadacima, samo da bih osjetio njegovu prisutnost sve bliže. S leđa mi je nježno uhvatio ruku i ljubazno me zamolio da sjednem kako bismo mogli razgovarati.

Kad sam već izgubio svijest, moj je um prizivao najstrašnije scenarije. No, na moje iznenađenje, usporedio me sa svojom pokojnom suprugom koja je tragično preminula u mladosti.

Budući da nije imao više druge obitelji, donio je odluku da mi daruje svoje bogatstvo i kuću, omogućivši meni i mojim voljenima da konačno živimo udoban život. Preplavljena srećom, niz lice su mi tekle suze radosnice. Možete li vjerovati da tako izvanredna osoba uistinu postoji, dragi moji?

BONUS TEKST;

S prevalencijom od približno 10 posto među svim slučajevima raka, rak debelog crijeva je treći najčešće dijagnosticirani rak u svijetu. Ozbiljnost ove bolesti ogleda se u visokoj stopi smrtnosti, koja godišnje odnosi živote približno 16 000 osoba. Stoga je ključno ostati na oprezu i prepoznati sve potencijalne znakove upozorenja, budući da to može spasiti život. Uzimajući to u obzir, dr. James Kinross, kolorektalni kirurg, pružio je vrijedne informacije o znakovima i simptomima raka debelog crijeva kojih bi pojedinci trebali biti svjesni.

Što se tiče prevalencije raka, rak debelog crijeva zauzima treće mjesto po učestalosti kod muškaraca i drugo mjesto kod žena. Zapanjujući broj od preko dva milijuna slučajeva identificiran je diljem svijeta u 2020. godini. Prisutnost krvi u stolici pokazatelj je mogućih zdravstvenih problema. Prisutnost krvi u stolici, bez prisutnosti hemoroida, treba se smatrati potencijalnim pokazateljem temeljnog problema.

Prema dr. Kinrossu, uobičajeno je da liječnici zatraže uzorak stolice od pacijenata i koriste fekalni imunokemijski test (FIT) kako bi identificirali skrivenu krv u stolici. Ova metoda pomaže liječniku u procjeni jesu li potrebni daljnji pregledi kako bi se ispitala prisutnost raka debelog crijeva ili bilo kojeg drugog potencijalnog problema, piše Daily Express. Promatranje krvi na toaletnom papiru, crvene pruge koje okružuju izmet, ružičasta voda u WC školjci ili prisutnost neuobičajeno tamnog izmeta pokazatelji su kojih morate biti svjesni.

Osjećaj nelagode u području trbuha Osjećaj stalne boli u želucu, grčeva ili nelagode, osobito kada je popraćen nadutošću, može ukazivati ​​na prisutnost raka debelog crijeva. Prema riječima kirurga, budući da postoje različita stanja koja mogu dovesti do bolova u želucu, nužno je napraviti daljnje pretrage kako bi se dobila točna dijagnoza. Naglo i neobjašnjivo smanjenje tjelesne težine.

Prema dr. Kinrossu, nenamjerni gubitak težine, koji se događa bez ikakvih promjena u prehrani ili rutini vježbanja, može ukazivati ​​na prisutnost različitih zdravstvenih problema, poput raka crijeva. Osjećaj nelagode u želucu ili otkrivanje abnormalnih masa Pojedinci kojima je dijagnosticiran rak crijeva mogu osjetiti nelagodu ili otkriti abnormalne mase u abdominalnom području ili rektumu.

Dr. Kinross je zaključio da, iako to možda ne predstavlja nikakvu neposrednu opasnost, potencijalno bi moglo ukazivati ​​na rane faze stvaranja tumora. Stoga je preporučljivo zakazati pregled kod svog liječnika opće prakse kako bi se procijenile sve novonastale ili povećane kvržice.

Besplatno