Često se ponavlja mišljenje da je slanina štetna za dobrobit i da je treba konzumirati umjereno. No je li ova tvrdnja uistinu točna? Slanina se može pohvaliti bogatstvom bjelančevina i vitamina, dok ima malo ugljikohidrata. Dopustite mi da iznesem nekoliko opravdanja za uživanje u slanini, pod uvjetom da se u njoj uživa umjereno.

Spoj slanih i slatkih okusa osebujna je karakteristika slanine, što rezultira ugodnim iskustvom okusa. Ova harmonična mješavina pretvara slaninu u kulinarsko čudo koje zadovoljava različita nepca. Suprotno uobičajenom mišljenju, debljanju ne pridonose masti nego ugljikohidrati.

Opsežna znanstvena istraživanja pokazala su učinkovitost dijete s niskim udjelom ugljikohidrata u poticanju mršavljenja. Dok se ugljikohidrati obično povezuju s davanjem energije, naši su preci pokazali da su masti zapravo učinkovitije u održavanju razine energije. Neosporna ljekovita moć slanine čini je odličnim lijekom protiv mamurluka. Kombinacija šalice kave s masnom slaninom stvara savršenu formulu za oporavak.

Bilo da se uživa u čizburgeru sa slaninom ili kao dio namaza za doručak, slanina se uvijek iznova pokazala kao najbolji lijek. Sa svojim obilnim sadržajem zasićenih masnoća, slanina ima sposobnost pružanja dugotrajnog zadovoljstva, nadmašujući zadovoljstvo ugljikohidrata.

Prepuštajući se doručku punjenom slaninom, možete odagnati glad do ručka, učinkovito smanjujući potrebu za čestim obrocima. Hrskavost slanine služi kao metafora za pobjede i prepreke s kojima se susrećemo u životu. Postizanje savršene razine hrskavosti tijekom prženja slanine služi kao simboličan prikaz urođene vrijednosti koja se nalazi u svakom aspektu života.

Slanina je odličan opskrbljivač esencijalnim vitaminima B koji igraju ključnu ulogu u jačanju imunološkog sustava. S impresivnih 65% preporučenog dnevnog unosa tiamina, 47% niacina, 38% vitamina B12 i 36% cinka, slanina može značajno doprinijeti vašem općem blagostanju. Umjesto da se oslanjate isključivo na multivitamine, zašto ne biste uključili slaninu u svoj režim prehrane?

Uključivanje slanine značajan je aspekt Paleo prehrane, koja je usredotočena na prehrambene prakse naših predaka. Ovaj režim prehrane ukorijenjen je u obrascima konzumacije koji prethode pojavi prerađene hrane. Slanina, namirnica poznata po svojoj svestranosti, može se uživati ​​u bilo kojem obroku.

Bilo da je početak dana, podne ili večer, slanina uvijek izmami okusne pupoljke, bez obzira na sat. Prepuštanje slanom užitku slanine može se uključiti u dobro zaokružen režim prehrane, pod uvjetom da se uživa u razumnim količinama. Prepuna esencijalnih bjelančevina i vitamina, bez ikakvih dosadnih ugljikohidrata, slanina ima potencijal pridonijeti općem blagostanju, a istovremeno zadovoljava nepce svojom kulinarskom privlačnošću.

BONUS TEKST:

Primarni pokazatelji seboroičnog dermatitisa su iritacija kože, upala i ljuštenje, a zanimljivo je primijetiti da na jačinu ovih simptoma mogu utjecati vremenski uvjeti, posebice prijelaz između godišnjih doba. Stanje poznato kao seboroični dermatitis karakterizira stalna upala kože, prvenstveno u područjima gdje su koncentrirane žlijezde lojnice.

Ta područja uključuju tjeme, lice (osobito oko nosa i usta), područje iza uha te središnje dijelove prsa i leđa. U liječenju seboroičnog dermatitisa uobičajena je praksa primjena šampona i gelova na bazi salicilne kiseline, iako je vrijedno napomenuti da prilagodba prehrambenih navika i unošenje posebnih dodataka prehrani također može pomoći u ublažavanju simptoma, što je manje poznati aspekt liječenja. Konzumirajte cjelovitu i prirodnu hranu.

Najučinkovitija dijeta u borbi protiv seboreičnog dermatitisa nije iznenađujuće usredotočena na cjelovitu i nerafiniranu hranu, uključujući raznovrsno voće, povrće, mahunarke, orašaste plodove i sjemenke, uz povremeno uključivanje ribe i nemasnog mesa. Obilje korisnih tvari koje se nalaze u ovoj hrani ne samo da posjeduje protuupalna svojstva, već također jača imunološki sustav, što ih čini ključnim u rješavanju seboroičnog dermatitisa, za koji se vjeruje da je povezan s imunološkom disfunkcijom.

Pobrinite se da vaša prehrana uključuje smeđu rižu i proso, jer se oni rijetko povezuju s alergijama, a obiluju dijetalnim vlaknima koja potiču peristaltiku i održavaju redovitost pražnjenja crijeva, posljedično smanjujući prisutnost štetnih toksina u tijelu.

Poznato je da umirujući učinci boravka uz more i izlaganja suncu ublažavaju simptome seboreje. Preporučljivo je izbjegavati određene vrste hrane koje obiluju jednostavnim šećerima, zasićenim mastima i intenzivnim začinima. Osim toga, preporuča se isključiti industrijsku hranu, čokoladu, alkohol i kavu iz vaše prehrane, jer imaju potencijal iscrpiti esencijalne hranjive tvari iz vašeg tijela.

Besplatno