Ako imate problema sa viškom kilograma, a probali ste na sve načine da pokušate smršati, probali ste razne dijete i fizičke aktivnosti, ne brinite se. Mi imamo za Vas rješenje koje je otkrila doktorica, a tiče se toga koji je najbrži način da se smrša.
Prevalencija pretilosti, koju karakterizira prekomjerna težina, postala je značajan globalni zdravstveni problem. Posebno zabrinjava sve veći broj mladih pojedinaca pogođenih ovim stanjem, kao i izazovi s kojima se suočavaju oni koji prelaze u srednje godine. Doktor Žudin Heri postigao je impresivan gubitak težine od preko 40 kilograma bez pribjegavanja konvencionalnoj prehrani, zahvaljujući provođenju četiri bitna koraka.
- Ovo transformativno putovanje nadišlo je puke fizičke promjene, obuhvaćajući holistički pristup poboljšanju njezine opće dobrobiti i ublažavanju tereta stresa. Sinula joj je spoznaja da su trenutne transformacije nepraktične i shvatila je važnost strpljenja u postizanju željenih ciljeva. Od ključne je važnosti prihvatiti ideju da je ovaj proces postupna evolucija tijekom vremena. Shvaćajući štetan utjecaj stresa na njezino cjelokupno zdravlje, liječnica je istaknula važnost aktivne borbe protiv njega.
Prepoznajući negativan utjecaj svojih brojnih obaveza i stresa koji je iz toga proizašao na njezinu fizičku dobrobit, odlučila je izravno se pozabaviti tim problemom. Aktivno se fokusirajući na ublažavanje stresa, primijetila je značajan pad svoje težine. Umjesto drastičnih promjena, uključila je male prakse u svoju dnevnu rutinu, poput prakticiranja joge i davanja prioriteta miru nakon buđenja.
Aktivno se uključivši u promišljene radnje na dnevnoj bazi, napravila je značajne korake prema poboljšanju svoje opće dobrobiti i njegovanju pozitivnijeg načina razmišljanja. Presudno je razumijevanje dubokog utjecaja koji naši postupci imaju na našu dobrobit. Umjesto fiksiranja isključivo na težinu, fokus se pomiče prema prihvaćanju sveobuhvatnog pristupa postizanju optimalnog zdravlja.
Liječnik je naglasio da davanje prioriteta našoj dobrobiti nije pitanje sklonosti, već apsolutna nužnost koja zahtijeva stalnu predanost i prilagodbu našim svakodnevnim navikama. Kako bismo osigurali optimalne rezultate, savjetovala je integraciju korisnih rituala u naše rutine, poput brige o sebi, ishrane, odgovarajućeg odmora, dubokog disanja i opuštanja, te da prepoznamo njihovu nezamjenjivost umjesto da ih tretiramo kao neobvezne.
Samo kroz čvrstu predanost ovim ponašanjima koja promiču zdravlje mogu se postići istinske promjene. Kao dokaz važnosti stalne predanosti i holističkog pristupa u postizanju mršavljenja i opće dobrobiti, dr. Žudin prepričava svoje osobno iskustvo s Heri. Naglašava da brza rješenja nisu rješenje. Umjesto toga, on naglašava potrebu za dosljednom predanošću. Tijekom razdoblja menopauze postaje ključno promijeniti svoje dnevne prehrambene navike kako bi se uskladile sa smanjenim kalorijskim potrebama tijela i ispunile njegove rastuće prehrambene potrebe.
Važno je razumjeti da jednostavno smanjenje potrošnje kalorija nije dovoljno; stjecanje znanja i razvijanje vještina za promjenu prehrambenih navika je ključno. Primjenom tehnika planiranja obroka možete učinkovito izbjeći razvoj nezdravih obrazaca prehrane, osiguravajući da nećete osjetiti iznenadnu žudnju ili unos prekomjernih kalorija. Kako biste poboljšali svoje dnevne prehrambene navike, preporučljivo je uključiti dva dodatna međuobroka u svoju rutinu, jedan sredinom jutra, a drugi sredinom poslijepodneva.
Jogurt ili voće odličan su izbor za ove međuobroke. Kada birate voće, dajte prednost onom s bijelom pulpom kao što su kruške i jabuke. Alternativno, možete se odlučiti i za naranče i jagode, jer posjeduju obilje flavonoida. Kako biste izbjegli nakupljanje vode u tijelu, mudro je ograničiti unos jednostavnih šećera, pržene hrane, soli i druge hrane koja može potajno sadržavati te tvari, poput juha, suhomesnatih proizvoda ili konzerviranih proizvoda.
Poboljšanje okusa jela može se postići dodavanjem mirisnog bilja i začina. Iako je ključno dati prioritet gubitku masnoće, vrijedno je napomenuti da unos proteina također treba biti na umjerenoj razini tijekom faze menopauze. Tijekom razdoblja menopauze ključno je voditi računa o unosu proteina jer oni mogu stimulirati već povišene androgene. To može dovesti do povećanog nakupljanja trbušne masnoće, što je zdravstveni problem koji se ne smije zanemariti.
Kako bi se održala nutritivna prehrana, preporučljivo je ograničiti unos zasićenih masti, uključujući umjerene količine mesa (osobito crvenog), sira i maslaca. Umjesto toga, odlučite se za zdraviju alternativu korištenja ekstra djevičanskog maslinovog ulja. Iako ugljikohidrati igraju ključnu ulogu u osiguravanju energije, prekomjerna konzumacija može rezultirati visokim razinama šećera u krvi i potencijalno povećati rizik od razvoja dijabetesa kod osoba koje su predisponirane za to stanje.
Odabir manjih porcija kruha i tjestenine, osobito onih od integralnog brašna, zdravstvena je odluka. Kako bismo se pridržavali strogog izbjegavanja jakih pića, preporuča se ograničiti unos alkohola na povremenu čašu vina, osobito kada se konzumira uz glavne obroke.