Ova biljka je popularan izbor za ljubitelje vrtlarstva u zatvorenom prostoru. Osim toga, jednostavan je za održavanje. Najučinkovitija metoda je korištenje organskih gnojiva koja lako možete pronaći kod kuće. Mješavina kvasca – cvjećarski prijedlog za brzo cvjetanje. Potrebna vam je 1 litra tople vode.

  • Pomiješajte 10 grama svježeg kvasca s 1 žličicom šećera u vodi i miješajte dok se potpuno ne otopi. Ostavite smjesu na svijetlom mjestu 24 sata. Zatim primijenite ovu otopinu na korijenima sukulenata. Režim koji uključuje agrume. Za ovu dijetu trebat će vam 1 limun i 2 mandarine.

Uklonite koru s voća i prelijte s 500 ml kipuće vode. Ostavite da odstoji na hladnom i tamnom mjestu tri dana, zatim filtrirajte smjesu i pomiješajte je sa svježom vodom u omjeru 1:3. Nakon toga možete koristiti ovu mješavinu za zalijevanje biljke. 3. Pepeo iz drva Pomiješajte 1 litru kipuće vode s 2 šalice pepela breze ili lipe. Zatim ostavite ovu mješavinu na tamnom mjestu tjedan dana.

  • Dobivenu smjesu filtrirajte i nanesite kao gnojivo. 4. Ljuske od jaja Možete upotrijebiti mlin za usitnjavanje ljuske od pet jaja ili ih zdrobiti valjkom za tijesto. Preliti sa 500 ml kipuće vode. Ostavite da odstoji na tamnom mjestu 12 dana, zatim ga filtrirajte i koristite za njegovanje sukulenata. Cvjetajuće postignuće Na uspješnost cvatnje uvelike utječe trajanje tijekom kojeg ste uspjeli zadržati biljku tijekom zime.

U suprotnom, biljka neće moći prikupiti energiju potrebnu za stvaranje pupova, što dovodi do venuća i opadanja lišća. Tijekom zimskih mjeseci, sukulentu je bitno postaviti na svijetlo mjesto kako biste osigurali dovoljno sunčeve svjetlosti unatoč ograničenom dnevnom svjetlu. Također je važno održavati odgovarajući temperaturni raspon između 10 i 15 stupnjeva.

  • Na ovoj temperaturi, sukulent pokazuje vršnu razinu energije, što mu omogućuje stvaranje pupoljaka i cvjetanja. Početkom jeseni pripremite debelo lišće za zimu, jer niske noćne temperature mogu biti štetne za njegov opstanak. Što se tiče odijevanja, preporuča se minimalna količina odjeće. Biljka koja se naziva sukulent pripada obitelji sukulenata i zadržava vodu u svojim gustim, mesnatim listovima.

BONUS TEKST

Obiteljska kuća Nikole Jokića u Denveru prekrasno spaja elemente suvremenog i klasičnog dizajna. Nikola Jokić, naš vrhunski košarkaš, dijeli sretan brak sa suprugom Natalijom, koja sada iščekuje dolazak drugog djeteta. Poznato je da je istaknuti igrač Denver Nuggetsa visoko kotiran u NBA ligi, a njegova zarada ide u luksuzne nekretnine i druga ulaganja.

U tijeku je gradnja nove impresivne vile za Jokića u Somboru, a ovo je djelić njegove rezidencije u Coloradu, procijenjene na 4,5 milijuna eura. Seoska rezidencija Gorice Popović doista je šarmantan raj, s etničkim dizajnom i ručno oslikanim elementima koji odražavaju obiteljsko nasljeđe. Prema medijskim izvorima, trostruki MVP NBA lige kupio je luksuznu kuću u predgrađu Cherry Hills krajem 2021. godine.

Vila vrijedna 4,5 milijuna eura prostire se na impresivnih 1140 četvornih metara, s 29 spavaćih soba, sedam kupaonica i potpuno opremljenim apartmanima za goste. Značajne značajke rezidencije obitelji Jokić u Coloradu uključuju kino koje prima 12 gostiju i impresivan bazen smješten u stilski dizajniranom i privatnom dvorištu.

Vila, uređena na način tipičan za taj kraj, sadrži teretanu koja proslavljenim sportašima omogućuje održavanje kondicije i kod kuće. Luksuzni mramorni podovi i zamršeni detalji od punog drva spajaju se u jednom prostoru koji zrači skupom elegancijom i ugodnom atmosferom obiteljske rezidencije.

Vila ima zemljane nijanse i izvana i iznutra, s velikim prozorima koji osiguravaju savršen dotok prirodnog svjetla u njenu prostranu unutrašnjost. Imanje Jokić okruženo je visokim drvećem i gustim grmljem, što košarkaševoj obitelji pruža miran i privatan život daleko od očiju javnosti.

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here