Prevladava uvjerenje da ljudske uši posjeduju sposobnost samočišćenja. Radnjama kao što su žvakanje, kihanje i kašljanje, sve nakupljene masne naslage u ušima se prirodno izbacuju. Povremeno se naslage u ušnom kanalu mogu pretvoriti u začepljenja, uzrokujući začepljenje ušiju.

  • Kada se to dogodi, postaje imperativ proći postupak ispiranja uha. Kako biste učinkovito očistili uši od bilo kakvih začepljenja i ublažili nelagodu, najisplativija i najjednostavnija metoda uključuje korištenje otopine vodikovog peroksida. Preporučljivo je primijeniti ovu otopinu odmah nakon što osjetite neugodan osjećaj začepljenih ušiju. uši 1 Potrebno je sljedeće:

Za provođenje tretmana pažljivo pipetom ukapajte 4-5 kapi 3% otopine vodika u uho. Kako biste ublažili nelagodu izazvanu začepljenim ušima, preporuča se nagnuti glavu ili zavaliti i zadržati taj položaj otprilike 5 minuta. Tijekom tog vremena možete osjetiti jasno šištanje u zahvaćenom uhu, što znači da je došlo do reakcije i da se začepljenje počinje otapati. Da biste očistili začepljene uši, počnite s brisanjem uha maramicom.

  • Važno je izbjegavati korištenje čepića za uši tijekom izvođenja ovog postupka. Tipično, vodik je prilično učinkovit u rješavanju problema ušnog voska. Prema riječima žene koja je postigla uspjeh, ako niste osjetili osjetno olakšanje nakon prvog pokušaja, preporučuje se ponoviti postupak drugi put nakon nekoliko sati. Također je dopušteno ponoviti isti postupak sljedeći dan.

BONUS TEKST

Kako bismo se izborili s vrućinom, koristimo razne tehnike za hlađenje tijela tijekom vrućih dana i noći. Naše glavne metode obično uključuju korištenje ventilatora ili klima uređaja. Međutim, ključno je pridržavati se posebnih smjernica kako biste izbjegli potencijalnu štetu. Visoke temperature dovode do znatnog nakupljanja topline u našim životnim prostorima, a ovaj problem ne nestaje preko noći.

Kao rezultat toga, zaspati postaje sve veći izazov u toplijim spavaćim sobama. Stoga se odlučujemo za uključivanje ventilatora ili klima uređaja. Ali je li ovo konkretno rješenje potpuno sigurno? Klima uređaj se smatra korisnim i bitnim u različitim situacijama, kao što su danju, u automobilu ili noću.

Međutim, od presudne je važnosti posjedovati znanje i vještinu za njegovu učinkovitu upotrebu. Preporuča se održavanje temperaturne razlike od oko 6 stupnjeva Celzijevih između vanjske i prilagođene klime kako bi se spriječilo izlaganje tijela toplinskom šoku. Ipak, kada se temperatura pravilno regulira, čak ni korištenje klima uređaja noću ne predstavlja nikakav zdravstveni rizik, smatraju stručnjaci.

Nadalje, vrijedno je napomenuti da alternativni rashladni uređaji ne predstavljaju nužno prijetnju našoj dobrobiti. Ključno je izbjegavati njihovo pozicioniranje izravno ispred nas punim intenzitetom. U idealnom slučaju, ventilator bi trebao cirkulirati hladni zrak kroz cijelu prostoriju, čime se smanjuje vjerojatnost bilo kakvih štetnih posljedica. Kada je riječ o klima uređajima i ventilatorima, ključno je uzeti u obzir aspekt ovlaživanja.

Ovi sustavi umjetnog hlađenja utječu na smanjenje razine vlage i povećanje suhoće u zraku, što može dovesti do slabljenja sluznice. Da biste to spriječili, preporučljivo je koristiti ovlaživač zraka kada koristite klima uređaj dok spavate. Osim toga, važno je održavati hidrataciju pijenjem vode. Održavanjem sluznice vlažnom možemo se zaštititi od mogućih infekcija.

 

Besplatno