Priprema ribe prženjem ili pečenjem često proizvodi neugodan miris koji prožima prostor i traje nekoliko sati nakon procesa pečenja. Iako to možda nije značajan problem za većinu pojedinaca, može postati izazovno kada se pripremate za izlazak nakon brzog ručka. Srećom, blogerica Ana iz Lozice na svojim je društvenim mrežama podijelila jednostavno rješenje za uklanjanje tog neželjenog mirisa.
- Ova tehnika zahtijeva samo jabuku. Doista, dobro ste pročitali. Ana je u kratkom videu pokazala da dodavanjem nekoliko komadića jabuke u ulje tijekom prženja može učinkovito neutralizirati jak miris ribe. Jabuka ima sposobnost upijanja mirisa, osiguravajući da okoliš ostane svjež i ugodan nakon procesa kuhanja. Annini pratitelji izrazili su oduševljenje ovom tehnikom, potvrđujući njenu učinkovitost.
Nekoliko komentatora otkrilo je da ovu izravnu metodu koriste godinama, dok je za druge poslužila kao pravo otkriće. “Gdje si bila sve vrijeme mog postojanja, draga sestro?” pitao je jedan pratitelj. Preko svog savjetnika, Anna je pokazala da mali detalji mogu dovesti do značajnih učinaka. Sljedeći put kada pripremate ribu, razmislite o uključivanju ove tehnike koja uključuje jabuku; ima potencijal postati redoviti aspekt vaših kulinarskih praksi.
https://www.instagram.com/reel/DE90JmQNP-R/?utm_source=ig_embed&ig_rid=4d44615a-5cb1-4eea-a0c5-2260147a3eb3
BONUS TEKST
Žene imaju pametno rješenje za ovaj problem. Iskusne domaćice imaju izvrsnu metodu za čišćenje jakni. Ova tehnika je jednostavna, a pridržavanje svih uputa će osigurati da jakna ostane bez grudica. Određene jakne imaju naljepnice koje pokazuju da ih se ne smije prati u perilici već da ih treba odnijeti na kemijsko čišćenje. Međutim, neke se jakne mogu prati ručno ili u perilici; međutim, kada se podvrgnu strojnom pranju, mnoge jakne imaju tendenciju stvaranja grudica perja, što znatno komplicira proces sušenja.
- Žene su smislile pametno rješenje za rješavanje ovog problema. Mlada žena raspitivala se kako pravilno održavati zimsku jaknu koja se nakon pranja u perilici na 30 stupnjeva potpuno “začepila” i “ispuhala”. Dobila je sljedeće upute. Prema navodima korisnika na forumu ana.rs, ustaljena uputstva za pranje pernih jakni uključuju upotrebu tri teniske loptice. Jedna jakna, porijeklom iz Amerike, ima opširno objašnjenje na unutarnjoj etiketi. Nakon pranja, jakna se stavlja u sušilicu zajedno s teniskim lopticama; međutim, ovaj se korak može izostaviti ako sušilica nije dostupna.
Nakon sušenja jakna zadržava svoj izvorni oblik, identičan stanju prije pranja. Ova metoda odmah je naišla na odobravanje mnogih drugih koji su potvrdili da trik doista “radi”. “Uklanja grudice koje se često pojavljuju pri pranju bez kuglica, osiguravajući da se perje opusti i jakna zadrži svoje izvorno stanje nakon što se izvadi iz stroja i osuši”, objasnio je drugi član. Osim što su teniske loptice neophodne za pranje zimskih jakni, evo još nekoliko korisnih savjeta.
- Suzdržite se od pranja nekoliko jakni u isto vrijeme. Kada se pere, donja jakna se značajno širi, zauzimajući značajan dio kapaciteta bubnja; stoga je preporučljivo suzdržati se od preopterećenja stroja i prati samo jednu jaknu odjednom. Suzdržite se od korištenja standardnog deterdženta. Preporuča se pranje jakni tekućim deterdžentom za osjetljive tkanine ili specijaliziranim deterdžentom namijenjenim posebno za takvu odjeću. Program namijenjen za njegu osjetljivog rublja.
Svaki stroj opremljen je raznim programima; međutim, kada perete jakne, bitno je odabrati osjetljivu postavku, osiguravajući da temperatura vode ostane ispod 30 do 40 stupnjeva Celzijusa. Suzdržite se od korištenja centrifuge. Jakne nije potrebno prati više od jednom ili najviše dva puta godišnje; osim toga, preporučljivo je suzdržati se od korištenja ciklusa centrifuge tijekom procesa pranja.