Ako postoji član obitelji koji je već zaražen, značajno se povećavaju naše šanse da se i sami zarazimo. Stručno vodstvo pokazuje da neliječena Helicobacter pylori može dovesti do značajnih zdravstvenih problema. Potražite liječničku pomoć odmah nakon prvih simptoma kao što su rastući osjećaj nadutosti nakon obroka, rana punina ili nelagoda locirana iznad pupka i ispod prsne kosti.

  • Postoji velika mogućnost da ste zaraženi Helicobacter pylori! Istraživanja pokazuju da ovaj vrlo nepoželjni “stanar” živi u otprilike 50 posto naše populacije, vjerojatno od djetinjstva, i ako se ne riješi, može uzrokovati rak. Srećom, pozitivno je to što se ova bakterija može brzo iskorijeniti! Način prijenosa bolesti. Često do prijenosa dolazi nečistim rukama, neadekvatno opranim proizvodima ili vodom koja je ili kontaminirana ili nije dovoljno čista, te potencijalno sadrži fekalne tvari.

Osim toga, može se širiti kapljicama, biti prisutan u zubnom plaku i pridonijeti određenim kožnim stanjima; može se naći i u suzama. Nadalje, kućni ljubimci mogu poslužiti kao prijenosnici ovog prijenosa. Načini da se zaštitimo. Bitno je da prioritet bude higijena, posebice higijena ruku, uz vođenje računa o hrani koju konzumiramo i kvaliteti vode koju pijemo. Helicobacter Pokazuje li bolest odmah simptome?

  • Ozbiljnost bakterije, zajedno s okolišnim uvjetima i imunološkim sustavom domaćina, određuje sve. Osoba možda neće pokazivati ​​dugotrajne simptome, a ipak je sposobna prenijeti Helicobacter na nekog drugog. Kronična infekcija može rezultirati rakom, pri čemu 15 posto osoba zaraženih Helicobacterom razvije duodenalni ulkus, dok većina ima nekomplicirani gastritis.

Koji su znakovi prisutni? Simptomi kao što su osjećaj nadutosti nakon obroka, rana sitost i nelagoda ispod prsne kosti mogu ukazivati ​​na potencijalne probleme. Treba biti upozoren ako pacijent doživi gubitak težine veći od 10 posto tijekom šest mjeseci, stalno povraća, izbacuje svježu krv ili ima crnu stolicu od katrana. Mnogi pojedinci oklijevaju konzultirati se s liječnikom kada dožive učestalo podrigivanje, no važno je prepoznati da to također može biti znak infekcije Helicobacter pylori.

  • Preporuke pacijentima za prevenciju problema vezanih uz želudac, unutarnje organe, crijeva, nelagodu u želucu i gastritis. Preporučljivo je izbjegavati hranu koja dovodi do prekomjerne kiselosti, uključujući onu izrazito začinjenu, zadimljenu ili alkoholnu, kao i duhan. Konzumacija hrane s visokim udjelom nitrita, poput određenih mesnih proizvoda, kiselih krastavaca i konzervi, rezultira pretvorbom tih tvari u nitrate unutar vašeg tijela, koji se zatim mogu pretvoriti u kancerogene nitrozamine i nitrozamide.

Smjernice za pacijente prije pregleda. Dva tjedna prije pregleda treba izbjegavati primjenu propisanih terapija kao što su inhibitori protonske pumpe i blokatori H2 jer mogu dovesti do pogrešnih (negativnih) rezultata biopsije želučane sluznice. Osim toga, pušači koji su podvrgnuti antibiotskom liječenju moraju se suzdržati od pušenja najmanje 14 dana kako bi se osigurala optimalna učinkovitost, budući da pušenje smanjuje učinkovitost terapije za 30 posto.

BONUS TEKST

 

Besplatno