Sadrže određene steroide i hormone koji mogu smanjiti prirodnu proizvodnju hormona štitnjače. Dobri izvori omega-3 Štitnjača treba omega-3 masne kiseline. Ako se radi o ribi, onda se omega-3 masne kiseline mogu naći u tuni i lososu — oceanskoj ribi, a ne ribi uzgojenoj u ribnjacima.

  • Za omega-3 masne kiseline riba mora jesti alge. Štitnjača također ima koristi od lanenih sjemenki. Samljeti ih u mlincu za kavu; zatim ih posipajte po jogurtu, salatama i juhama. Pospite kuhanu hranu; nemojte ih kuhati. Vježbanje za zdravlje Ako se ne krećete, neće se kretati ni vaša štitnjača.

Tjelovježba je ključna za cjelokupno održavanje zdravlja i kritična za štitnjaču. Ako patite od poremećenog rada ove žlijezde, naporan trening koji zahtijeva prekoračenje granica nije vaš. Pretjerana količina napora dodatno će zamoriti vaš sustav i staviti novi stres na ionako nefunkcionalnu štitnjaču. Stoga započnite s laganim vježbama – trčanje, aerobne vježbe, vožnja bicikla povećavaju vašu izdržljivost i snagu.

BONUS TEKST

Netko bi mogao pripisati deblji vrat pretilosti ili genetici – vrlo rijetko bi ga netko povezao s pojavom neke određene bolesti. No liječnici ukazuju da je zadebljanje vrata jedan od simptoma ove bolesti, epidemije modernog doba – štitnjače. To se posebno odnosi na osobe normalne tjelesne težine, kod kojih postaje vidljivo da vrat izgleda kao “natečen”. s čime je to povezano? Bolesti štitnjače, konkretno

Najčešće se radi o autoimunom poremećaju u kojem štitnjača sama sebe uništava, zahvaljujući antitijelima koja tjeraju tijelo da ovu vitalnu žlijezdu doživljava kao neprijatelja. Stručnjaci kažu da će svaka peta žena u nekom trenutku svog života doživjeti problem sa štitnjačom, a broj oboljelih među muškarcima također je u porastu. Prema WebMD-u, uz genetiku, razvoju bolesti štitnjače mogu pogodovati stresan život, nepravilna prehrana te promjene u hormonskom statusu (trudnoća, menopauza).

Disfunkcija ovog važnog organa trenutno je drugi najčešći endokrini problem nakon dijabetes melitusa. Problemi sa štitnjačom potječu od žlijezde u obliku leptira koja se nalazi u prednjem dijelu vrata točno ispod mjesta gdje se nalazi Adamova jabučica kod muškaraca.

Prvi simptomi bilo kojeg takvog neispravnog entiteta mogu se navesti kao oticanje vrata, gubitak ili dobivanje na težini koji se dogodi iz vedra neba, gubitak kose zajedno s promjenama uočenim u razinama energije i promjenama raspoloženja. PINTEREST Budući da štitnjača kontrolira rad metabolizma, njezin poremećaj može dovesti do problema s plodnošću i povišenog krvnog tlaka;

Posljedica može biti oštećenje srca, ali i psihički problemi u vidu depresije. Najčešći oblici bolesti štitnjače su hipotireoza (luči premalo hormona) i hipertireoza (luči previše). Kako se uvjeti i uzroci poremećaja razlikuju, tako se razlikuju i simptomi. Nestajanje obrva također je simptom. Žena koja upire prstom u svoju obrvu  Baš kao i sve ostalo na našem tijelu, obrve imaju svoju funkciju – i sve promjene na njima mogu ukazivati ​​da nešto nije u redu s tijelom.

Stoga, ako ikada primijetite ozbiljno stanjenje obrva ili potpuni nestanak vanjskih krajeva, svakako posjetite liječnika. Stručnjaci tako savjetuju. Razlog nije estetska briga, već sumnja na hormonski poremećaj koji vlada tijelom i uzrokuje gubitak kose na tom području lica, a povezan je s problemima štitnjače. Naime, kod slabog rada štitnjače (hipotireoza) i, rjeđe, prekomjernog rada štitnjače (hipertireoza) liječnici su uočili i kod pacijenata i kod žena da se ovaj simptom često počinje javljati mnogo prije nego što se primijete drugi znakovi problema sa štitnjačom.

Stanice raka Stručnjaci: Ovih 10 namirnica može uzrokovati rak! Promjene u težini, slabost, ispadanje kose, lupanje srca, pucanje noktiju doći će tek nakon nekoliko mjeseci, no sve se može spriječiti samo da se poremećaj u radu štitnjače ranije otkrije i na vrijeme primijeni terapija, objašnjavaju endokrinolozi. Dijagnosticiranje Tipičan način otkrivanja bolesti je analiza hormona štitnjače u krvi. Ako hormoni nisu u redu, onda se radi ultrazvuk štitnjače.

Ako se čvorovi nalaze u tkivu štitnjače, punktirati čvorove i provesti scintigrafiju štitnjače. Ponekad problem prolazi samostalno; međutim, u većini slučajeva nužna je terapija lijekovima. U slučaju čvorova s ​​hipertireozom koja se ne može kontrolirati dulje vrijeme, poslužite se operacijom štitnjače ili zračenjem radioaktivnim jodom.

Hipotireoza Najčešći uzrok nedovoljnog lučenja hormona štitnjače je autoimuna bolest Hashimotov sindrom, što se potvrđuje testiranjem antitijela tiroidne peroksidaze (TPO) i tireoglobulina (Tg). Autoimuna bolest može biti kada nema hormonalnih poremećaja, ali takvo stanje treba pratiti liječnik jer iu tom slučaju mogu postojati simptomi bolesti.

Besplatno