Iako je općepriznato da šutnja može biti znak mudrosti, psiholozi upozoravaju da otkrivanje ovih 7 stvari svojim suradnicima može biti štetno ako spustite oprez. Evo sedam izjava koje biste trebali izbjegavati izgovarati bilo kome, osobito kolegama: uvidi psihologa na koje vrijedi obratiti pažnju.

  • Komunikacija na radnom mjestu ne zahtijeva otkrivanje najosobnijih aspekata vaše nutrine. Stručnjaci za psihologiju preporučuju suzdržavanje od razgovora o ovih sedam tema s kolegama, osobito u profesionalnom okruženju. Uspostavljanje zdravih granica i poštivanje osobnog prostora među najboljim su postupcima za vašu dobrobit i dobrobit onih oko vas.

Evo sedam tema o kojima biste trebali izbjegavati raspravljati na radnom mjestu: 1. Sumnje koje su najdublje u vama Svi proživljavamo trenutke sumnje, ali važno je ne otkrivati ​​ih neselektivno. Dijeljenje naše ranjivosti s pogrešnim osobama može nas učiniti podložnima manipulaciji. Sumnje se mogu shvatiti kao znak slabosti, iako to nije nužno točno. Često je razboritije razgovarati o njima s nekim kome istinski vjerujete ili im se obratiti sami.

  • Prijedlog: Usredotočite se na samoprihvaćanje. Kao što je primijetio Carl Rogers, “Zanimljiv je paradoks da prihvaćanjem sebe onakvim kakav jesam, mogu se promijeniti. 2. Prethodne pogreške Pogreške iz prošlosti više služe kao lekcije nego kao znak srama. Često isticanje vaših pogrešaka može rezultirati neopravdanom pristranošću. Na primjer, poslovni čovjek podijelio je s kolegama značajnu pogrešku koju je napravio u karijeri, a umjesto da ga se pohvali za poštenje, dočekan je sa skepsom.

Savjet: svoje pogreške smatrajte prilikama za rast, a ne teretom za nošenje. Kao što je Sigmund Freud slavno rekao: “Gledajući unazad, godine nevolja izgledaju najljepše. 3. Snovi koji vam najviše znače Snovi su osjetljivi entiteti koji trebaju brigu, fokus i povremeno tišinu.

  • Važno je povjeriti se osobama koje će vas uzdići, a ne onima koji bi mogli potkopati vaše uvjerenje. Kritika ili zbunjenost mogu umanjiti vaše samopoštovanje i spriječiti vaš napredak. Savjet: Birajte mudro. Držite svoje snove i dijelite ih samo s onima koji imaju sličnu strast. 4. Stvarnost novca Novac je osjetljiva i nijansirana tema. Iskreno razgovaranje o vašim financijskim prilikama može dovesti do osjećaja ljubomore, rivalstva ili čak pokušaja manipulacije. Psiholog Daniel Kahneman ističe da su pogledi ljudi na novac često iskrivljeni, što dovodi do potencijalnih sukoba.

Savjet: Čuvajte privatnost u pogledu svojih financija osim ako o njima ne razgovarate sa savjetnikom od povjerenja ili članovima obitelji iz razloga planiranja. 5. Sukobi unutar obitelji Nesuglasice unutar obitelji osobni su problem, a njihovo izlaganje u javnost može dovesti do neželjenih ishoda. 

  • rugi bi mogli razviti pristrana mišljenja o vašoj obitelji ili čak iskoristiti te informacije protiv vas. Savjet: Riješite obiteljske sporove među svojim voljenima ili potražite pomoć stručnjaka. Poznata je izreka: “Čuvajte svoje prljavo rublje u tajnosti. 6. Nepovoljne percepcije o vašem tijelu Ponekad se svi osjećamo nezadovoljni svojim izgledom, ali često pričanje o tim nesavršenostima samo pojačava naše negativne osjećaje.

Što više raspravljate o svojim nesigurnostima, one se više talože u vašem umu i počinju oblikovati kako vas drugi vide. Savjet: Koncentrirajte se na aspekte sebe koje cijenite. Njegujte zahvalnost i tjelesnu pozitivnost za tijelo koje vas podržava svaki dan. 7. Gorčina Ogorčenje je otrovna tvar koju čuvamo u sebi. Redovita rasprava o njemu s drugima može dovesti do ogovaranja ili novih razmirica.

 

  • Usredotočenost na oprost mnogo je korisnija od zadržavanja na prošlim događajima. Prijedlog: Riješite sukobe izravno s onima koji su uključeni ili obradite svoje pritužbe kroz osobno razmišljanje. Kao što izreka kaže: “Oprost je ključ koji vas oslobađa od okova ljutnje. Poslušajte mudrost Marka Twaina: “Najučinkovitiji način da sačuvate tajnu je da je ne dijelite ni s kim.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here