Kvaliteta mašina za veš zajedno s pravim deterdžentom omogućuje vam da se riješite prljavštine u hladnoj vodi jednako učinkovito kao iu toploj vodi. Ali stvari poput posteljine i ručnika treba prati na 90 stupnjeva i dezinficirati dok se ostalo rublje može prati na nižim temperaturama.

  • Dozator deterdženta može biti začepljen zbog prevelike količine deterdženta ili omekšivača što će rezultirati neugodnim mirisom i odjećom koja se teško čisti. Uvijek koristite mjernu posudu i slijedite upute na pakiranju deterdženta. Prije vješanja odjevnog predmeta, protresanje može pomoći u sprječavanju nabora.

Neke od nečistoća koje se mogu nakupiti u vašoj perilici tijekom vremena uključuju prljavštinu i ostatke deterdženta— što kasnije rezultira bijelim mrljama i neugodnim mirisima na odjeći. Održavajte stroj čistim na sljedeći način: – Pražnjenje stroja odmah nakon svakog pranja.

– Uklanjanje ostataka deterdženta s gume na vratima perilice. – Redovito čistite ladicu za deterdžent. – Pokretanje stroja bez pranja rublja svaki mjesec. Koristite deterdžent za dezinfekciju i ocat kako biste osigurali čistoću i učinkovitost stroja. Kako biste spriječili gužvanje odjeće, protresite je prije vješanja.

 

Neprikladni mirisi i bijele mrlje mogu se formirati na odjeći zbog prljavštine, ostataka deterdženata i drugih nečistoća koje se s vremenom nakupljaju u perilici rublja. To se može izbjeći: Pražnjenje stroja odmah nakon svakog pranja. Uklanjanje ostataka deterdženta s gume na vratima perilice.

  • Redovito čistite ladicu za deterdžent. Najmanje jednom mjesečno bez pranja rublja, pokrenite perilicu (koristeći deterdžent za dezinfekciju i ocat) kako biste bili sigurni u njezinu čistoću i ispravnost. Prije nego što objesite odjeću, dobro je protresite. Pomaže smanjiti nabore.

Kako vrijeme prolazi, prljavština i ostaci deterdženta koji se nakupljaju u vašoj perilici rublja uzrokovat će stvaranje bakterija koje uzrokuju neugodne mirise na vašem rublju. Evo kako to možete spriječiti:

1. Uvijek ispraznite perilicu odmah nakon svakog pranja.

2. Provjerite nema li ostataka deterdženta na gumi na vratima.

3. Redovito čistite ladicu za deterdžent.

4. Jednom mjesečno pustite praznu mašinu bez rublja, ali s deterdžentom za dezinfekciju i octom — to će osigurati čistoću i pravilan rad uređaja. Ovi jednostavni koraci mogu pomoći da vaša odjeća ostane čista i svježa cijelo vrijeme!

BONUS TEKST

Kandidi je potrebna posebna dijeta — ona koju treba slijediti najmanje tri mjeseca. Osigurajte visok unos biljnih vlakana u prehrani, a isključite šećer plus zaslađivače i druge rafinirane ugljikohidrate. Candida zahtjeva više nego posebnu prehranu. To je više kao dugoročna obveza — najmanje tri mjeseca.

  • Obavezno se napunite biljnim vlaknima i recite zbogom šećeru, zaslađivačima i svim tim rafiniranim ugljikohidratima! Večera Salata od kelja, paprike, krastavca i lososa začinjena jabučnim octom i maslinovim uljem. * Također imaju nizak udio šećera i pomažu obnoviti zdravu razinu crijevnih bakterija. Povrće, cvjetača, kelj Koji je razlog razvoja kandide u tijelu?

– Prehrana: prvenstveno nezdrava i neuravnotežena prehrana potiče njihov rast, kasnije antibiotici u pretjeranoj upotrebi pa čak i kontracepcijske pilule. Stres služi kao okidač za infekciju kandidom, u stresnim uvjetima dolazi do porasta razine hormona kortizola koji potiskuje imunitet inhibirajući aktivnost bijelih krvnih stanica i povećavajući razinu šećera u krvi jer se ova gljivica hrani šećerom; stoga nakon dijagnosticiranja kandidijaze morate potpuno promijeniti prehranu kako biste spriječili pogoršanje stanja.

  • Candida zahtijeva posebnu dijetu – dijetu koja ne bi trebala trajati kraće od tri mjeseca. Uključite puno biljnih vlakana u prehranu i izbacite šećer, zaslađivače i druge rafinirane ugljikohidrate.
Besplatno