Tamara Globa, poznata astrologinja iz Rusije, otkrila je kako će sljedećih šest mjeseci imati poseban značaj za određeni znak Zodijaka. Ona tvrdi da su osobe rođene u vatrenom znaku Strijelca spremne doživjeti značajno bogatstvo, posebno u financijskim pitanjima, do kraja 2024. godine.

  • Horoskop predviđa povoljne izglede za Strijelce, naznačujući da će do kraja godine doživjeti materijalno blagostanje, popraćeno sretnim okolnostima u poslovnim nastojanjima. Pojavljuju se nove mogućnosti i prošireni horizonti, što dovodi do značajnog povećanja potencijala prihoda.

Što Strijelac očekuje od kraja godine? Uspjeh u nečijem profesionalnom nastojanju dovest će do dubljeg razumijevanja vlastite svrhe i otkrit će autentični cilj života. Prema Globinim riječima, taj će uvid nedvojbeno kulminirati osjećajem zaslužene sreće. Ako ste se do ovog trenutka osjećali podcijenjeno, budite uvjereni da nema razloga za brigu.

  • Okolina će na kraju prepoznati vaše napore i prepoznati vaše vještine i postignuća. Ostatak godine Strijelcima predstavlja posebnu priliku da poboljšaju svoje živote, potičući i unutarnji mir i osjećaj blagostanja koji proizlazi iz vanjskih okolnosti. Doista, bit će vam značajna prilika da skladno integrirate materijalno blagostanje s unutarnjim mirom.

Takve su pojave rijetke, dogode se tek nekoliko puta u životu, a upravo ta kombinacija osigurava istinsku sreću. Sljedećih šest mjeseci spremno je ponuditi vam jedinstveno iskustvo. Vi ćete, po prvi put u svom životu, otkriti da nema potrebe tražiti potvrdu ili odobrenje od drugih.

  • Nikome ne biste trebali pružati opravdanja za neiskazivanje svog pravog ja. Ukazat će vam se neusporediva prilika da prihvatite autentičnost. Očekuje se da će preostali mjeseci u godini biti faza koju karakterizira prosperitet, samosvijest i napredak u svim aspektima života.

BONUS TEKST

Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) identificirala je usamljenost kao značajan globalni zdravstveni problem, a stručnjaci upozoravaju da su njezini učinci na smrtnost usporedivi s rizicima povezanim s pušenjem 15 cigareta dnevno. Usamljenost je fenomen koji prelazi geografske granice i pojavljuje se kao značajan globalni javnozdravstveni problem, koji utječe na sve aspekte zdravlja, dobrobiti i razvoja.

  • Prema Kidu Mpembi, predstavniku Afričke unije pri WHO-u, društvena izolacija nije ograničena godinama ili granicama, prenosi Guardian. Američki kirurg Vivek Murthy ističe da se zdravstveni učinci usamljenosti mogu izjednačiti s opasnostima pušenja 15 cigareta dnevno, a te su posljedice teže od onih koje se vežu uz pretilost i manjak tjelesne aktivnosti.

Dok se usamljenost često smatra problemom koji prvenstveno pogađa razvijene nacije, Marty je primijetio da jedna od četiri starije osobe doživljava usamljenost u svim regijama svijeta. Kod starijih osoba, iskustvo usamljenosti povezano je s 50 posto većim rizikom od razvoja demencije, kao i 30 posto povećanim rizikom od doživljavanja moždanog udara.

  • Usamljenost značajno utječe na živote mladih pojedinaca, a procjene pokazuju da između pet i petnaest posto adolescenata doživljava osjećaj usamljenosti, uključujući 12,7 posto u Africi i 5,3 posto u Europi. Društvena izolacija povezana je s razvojem kardiovaskularnih bolesti i raka.

Rezultati istraživanja, objavljeni u časopisu “Nature”, pokazali su da su slučajevi socijalne izolacije i usamljenosti povezani s povećanim rizikom od smrtnosti iz svih razloga, koji raste za čak 29 posto. Istraživanje je obuhvatilo preko 2,2 milijuna pojedinaca različitih demografskih skupina diljem svijeta.

  • Osobito je društvena izolacija povezana s povećanim rizikom od smrtnosti zbog kardiovaskularnih bolesti, dok pacijentice s rakom dojke koje dožive društvenu izolaciju susreću se s povišenim stopama smrtnosti povezane s rakom. Studija zaključuje da se posljedice epidemije usamljenosti protežu izvan zdravlja pojedinca, utječući na ljudske zajednice u cijelosti.

Zajednice koje pokazuju veću društvenu koheziju pokazuju niže stope bolesti i smrtnosti od svih uzroka u usporedbi s onima kojima nedostaje društveni kapital. Nadalje, pokazuju povećanu otpornost na prirodne katastrofe i doživljavaju smanjenu razinu nasilja. Posljedično, jačanje društvene povezanosti postalo je goruća javnozdravstvena briga, slična tekućim borbama protiv konzumiranja duhana, pretilosti i raznih oblika ovisnosti.

  • Istraživači uključeni u studiju naglašavaju važnost ulaganja u strategije usmjerene na ublažavanje raširenog problema usamljenosti. Takve strategije obuhvaćaju poboljšanje društvene infrastrukture kroz pružanje zajedničkih prostora i aktivnosti osmišljenih za promicanje društvene interakcije, formuliranje javnih politika koje naglašavaju njegovanje povezanosti i angažman zdravstvenog sektora da prepozna i pomogne pojedincima koji su u opasnosti društvene izolacije.

U zaključku je nedvosmisleno navedeno da će prethodno navedene strategije zahtijevati znatna ulaganja i suradnju različitih dionika. Unatoč tome, društvene i ekonomske posljedice nedjelovanja su pretjerano značajne da bi se zanemarile. Rješavajući probleme društvene izolacije i usamljenosti, imamo potencijal poboljšati dobrobit pojedinca i poticati zdravije, otpornije zajednice od kojih će svi imati koristi.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here