Jeste li svjesni da se ne savjetuje držanje fotografija preminulih osoba u kućanstvu? Dok takve slike služe kao podsjetnici na naše preminule voljene i imaju cijenjeno mjesto u našim životnim prostorima, predstavljajući sjećanja na zajednička iskustva, određena uvjerenja sugeriraju da izlaganje ovih fotografija može nepovoljno utjecati na energiju okoliša i žive stanovnike doma.
- Ova vjerovanja, koja su utemeljena na tradiciji i simbolizmu, povezuju slike onih koji su preminuli s energetskom ravnotežom prebivališta; stoga je mudro razmisliti o tome kako ćemo ih pohraniti. Slike pokojnika trebaju ostati izvan vidokruga. Uvriježeno mišljenje sugerira da slike preminulih osoba ne bi trebale biti izložene na istaknutim mjestima u kući. Smatra se da su zidovi, police ili stolovi neprikladna mjesta za takve portrete, jer njihova prisutnost može crpiti energiju iz živih stanovnika.
Ova ideja proizlazi iz ideje da fotografije preminulih uspostavljaju vezu između područja živih i mrtvih, što potencijalno može rezultirati emocionalnim opterećenjem ili čak fizičkim umorom. Ovo uvjerenje kaže da slike pokojnika treba čuvati u zatvorenim foto albumima ili kutijama, izvan svakodnevnog pogleda. Dok se povremeni pogledi na te fotografije, popraćeni osjećajima nostalgije i sjećanja, smatraju bezopasnima, smatra se da njihova kontinuirana vidljivost potencijalno remeti energetsku ravnotežu.
- Razlika između slika pokojnika i živih Dodatna smjernica koju poštuju brojni sljedbenici ovih tradicija je praksa da se fotografije pokojnika razlikuju od fotografija živih. Ovo vjerovanje smatra da je odvajanje energija preminulih od onih živih neophodno kako bi se spriječilo miješanje energija koje bi moglo dovesti do nesklada unutar kućanstva. U slučajevima kada su pojedinci širili fotografije na kojima su i živi i preminuli, neki poduzimaju dodatni korak obrezivanja tih slika kako bi spriječili da energija preminulih utječe na energiju živih.
Iako se ova praksa može činiti ekstremnom, mnogima služi kao sredstvo da simbolično održe sklad i zaštite svoj dom od mogućih negativnih utjecaja. Značenje prakse čuvanja slika pokojnika Postoje dodatna uvjerenja o očuvanju ovih fotografija. Na primjer, obično se preporučuje pohranjivanje slika preminulih u crne albume, jer ova boja simbolizira poštovanje prema carstvu preminulih.
- Nadalje, neki smatraju da bi se te fotografije trebale gledati isključivo tijekom značajnih prigoda, kao što su zadušnice ili drugi dani posvećeni sjećanju na preminule. Daljnja smjernica odnosi se na mjesto na kojem su pohranjene fotografije. Uvriježeno je mišljenje da ih ne treba stavljati u spavaću sobu, jer to mjesto služi kao utočište za odmor i pomlađivanje živih. Prema nekim uvjerenjima, prisutnost fotografija u takvom okruženju može narušiti kvalitetu sna i izazvati osjećaj nelagode.
Uvažavanje i baština Bez obzira na vaša uvjerenja u vezi s ovim običajima, mudro je prema pohranjivanju fotografija postupati s poštovanjem prema tradiciji. Za brojne pojedince ove fotografije imaju značajnu emocionalnu težinu; stoga, pažljivo upravljanje njima odražava poštovanje prema sjećanjima onih koji su umrli. Čak i ako ne pripisujete vrijednost konceptu energije, organiziranje fotografija može poslužiti kao sredstvo za očuvanje sjećanja bez opterećivanja svakodnevnog životnog prostora.
Zaključak
Dok vjerovanjima u vezi sa slikama preminulih nedostaje temelj u znanstvenim dokazima, mnogi ih pojedinci diljem svijeta ipak poštuju jer ih se smatra sastavnim dijelom duhovnih ili kulturnih praksi. Za one koji slijede ove tradicije, pridržavanje sljedećih preporuka može pomoći u održavanju energetske ravnoteže u vlastitom domu i očuvanju harmonije okoliša.
- U konačnici, osnovno načelo je poštovati uspomene i njegovati okruženje koje potiče mir i spokoj kako za žive tako i za sjećanja onih koji su preminuli. Iako ova uvjerenja možda nisu univerzalno prihvaćena, mnogim pojedincima služe kao smisleno sredstvo povezivanja s tradicijom i poštovanja vlastitog osjećaja poštovanja prema preminulim voljenima.