Očuvanje vaše sreće je u opasnosti; poznati ruski astrolog nudi smjernice o tome što treba izbjegavati tijekom jesenske pomrčine Mjeseca. Tamara Globa, poznata astrologinja, upozorava na određene radnje u vrijeme pomrčine Mjeseca, jer naše ponašanje može imati znatne posljedice.
- Tvrdi da je u drugoj polovici mjeseca prijeko potrebna samodisciplina jer ćemo se tako zaštititi od nepovoljnih utjecaja Mjesečeva utjecaja. U rujnu bi se trebao dogoditi važan astronomski događaj koji bi mogao utjecati na naše mentalno blagostanje i stanje uma — djelomična pomrčina Mjeseca. Tamara preporučuje da tijekom ovog vremena ostanemo pažljivi na svoju okolinu.
Brojni pojedinci mogu se susresti s pojačanim emocijama, doživljavanjem radosti ili, obrnuto, osjećajem tjeskobe i željom za rješavanjem međuljudskih problema. “Za mnoge ovo razdoblje može poslužiti kao prilika za introspekciju, što potencijalno dovodi do poteškoća s koncentracijom i osjećajem ravnoteže.
- U određenim slučajevima, stanje mentalnog zdravlja može se pogoršati”, napominje ona. Ipak, pomrčina ne utječe negativno na sve pojedince. Ova faza može ubrzati procese koji obično zahtijevaju više vremena. Pojavljuju se skriveni elementi, od upornih bolesti do prirodnih sila koje utječu na različite aspekte, pojašnjava Globa.
“Pojedinci često ne uspiju priznati ove pojave i mogu djelovati suprotno svojoj intuiciji, što u konačnici potkopava njihovu sreću. Ona ističe da, unatoč prirodnoj pojavi ovih pojava, čovječanstvo posjeduje svijest i sposobnost da preuzme odgovornost za svoje postupke. Snaga ljudske svijesti može nadmašiti podsvjesne reakcije tijekom pomrčine, omogućujući nam da upravljamo strahovima i histerijom.
- “Ponašajte se kao čuvari ne samo za sebe, već i za sve što postoji oko nas, jer mi snosimo odgovornost za život na Zemlji”, tvrdi ona. Kako bi se poboljšala koncentracija, može se razmisliti o primjeni jednostavnih tehnika, poput tuširanja, koje mogu poslužiti za opuštanje uma i pripremu za nadolazeće izazove. Osim toga, preporučljivo je suzdržati se od konzumiranja teške hrane i alkohola dok se rujan bliži kraju, jer ova praksa može pomoći u sprječavanju samodestruktivnog ponašanja.
“Suzdržite se od upuštanja u svađe s onima koji su vam dragi; dajte prednost međusobnoj brizi”, predlaže Tamara o potrazi za srećom. “Budite ljubazni i cijenite svaki trenutak, jer svaki dan nudi najvrijedniji dar – vrijeme. U svojoj prognozi za rujan, astrologinja ističe da se približava razdoblje važnih odluka, posebno pozivajući pojedince da ostanu na oprezu tijekom jesenskog ekvinocija.
BONUS TEKST
Kava je omiljeno piće; međutim, dr. Pamela Pecke upozorava da je način na koji se konzumira bitan, osobito za osobe starije od 50 godina. Njezina preporuka uključuje uključivanje određenih začina. Nedvojbeno, kava je među najomiljenijim napitcima u svijetu. Za mnoge pojedince pomisao na dan bez kave je nezamisliva; međutim, mišljenja stručnjaka o ovoj temi su različita.
- Određena istraživanja pokazuju da kava može negativno utjecati na organizam, dok druga istraživanja ističu njezino potencijalno pozitivno djelovanje. Općenito, stručnjaci tvrde da umjerena konzumacija kave ne predstavlja značajne probleme; međutim, američki liječnik upozorava da se mora pravilno konzumirati. Dr. Pamela Pecke, ugledna liječnica, profesorica i autorica hvaljenog bestselera ‘The Hunger Fix’, ističe važnost unošenja cimeta u kavu, posebice za osobe starije od 50 godina.
Cimet “Doktorica objašnjava da cimet ima protuupalna i antimikrobna svojstva, osim što pomaže u regulaciji razine šećera u krvi. Ona navodi da dnevni unos samo jednog grama cimeta ima potencijal za smanjenje razine šećera u krvi, triglicerida i LDL kolesterola. S obzirom na to da je povišena razina kolesterola čest problem, osobito kod osoba starijih od 50 godina, postaje sve važnije uključiti cimet u prehranu.
- Kurkuma Osim cimeta, stručnjakinja ističe još jedan vrlo blagotvoran začin: kurkumu. Dr. Peeks navodi da kurkuma jača imunološki sustav i suzbija upalne procese. Poznato je da kurkuma jača imunološki sustav i sprječava upalne procese. Osim toga, prepoznat je po svojoj sposobnosti usporavanja procesa starenja i pozitivnog utjecaja na zdravlje mozga. Liječnik preporuča ubacivanje cimeta u kavu i korištenje kurkume u slanim jelima.