Dr. Jeremy London ističe četiri glavne prijetnje zdravlju srca, pri čemu je jedna otrovna tekućina, druga šteti tijelu u cjelini, a treća predstavlja najveću opasnost. Činjenica da otprilike četiri milijuna pojedinaca u Europi svake godine podleže kardiovaskularnim bolestima, što čini nevjerojatnih 45 posto svih smrtnih slučajeva, naglašava ozbiljnost problema i naglašava kritičnu potrebu da se zdravlje srca stavi na prvo mjesto.
- Ova se promjena neće dogoditi sama od sebe, stoga je neophodno provesti značajne radnje; međutim, mnogi pojedinci oklijevaju poduzeti taj korak. Kardiokirurg Jeremy London identificira četiri specifične navike kojih se u potpunosti kloni jer je poznato da skraćuju životni vijek. Pušenje Prema liječniku, pušenje je “najgore što možete učiniti svom tijelu”.
“Oštećuje vaša pluća, dovodi do raka pluća, povećava kardiovaskularne rizike i može rezultirati srčanim i moždanim udarima. Izbjegavajte pušenje”, savjetuje London. Alkohol Dr. London tvrdi da je potpuno prestao konzumirati alkohol i da zbog toga ne osjeća grižnju savjesti. – Sami određujete pravila za svoje tijelo. Alkohol.
- Nažalost, moram vas obavijestiti da se radi o otrovu. To je štetno za svaku stanicu u vašem tijelu – ustvrdio je liječnik, a zatim nastavio: Uklanjanje alkohola iz mog života vjerojatno je bio jedan od najvažnijih izbora koje sam napravio kao odrasla osoba. Pjenušava pića Prema Harvard Healthu, pojedinci koji tjedno konzumiraju više od pet slatkih bezalkoholnih pića izloženi su većem riziku od pokazivanja ranih znakova srčanih bolesti nego oni koji ograniče unos na samo jedno.
“Bezalkoholna pića su tekuća smrt. Jednostavno ih izbjegavajte. to je to Gotovo”, navodi London. Štruce i rezanci Dr. London zaključio je naglašavajući važnost vođenja računa o odabiru hrane, navodeći da se treba kloniti kruha i tjestenine, kao i rafiniranog brašna i pšenice. Napomenuo je da prehrana čini 80 posto kontrole težine, dok tjelovježba čini preostalih 20 posto. Uvjeravao je da vježbanjem možete unijeti više kalorija nego što ih možete sagorjeti.
BONUS TEKST
Iznenađujući ishod eksperimenta koji je uključivao 10 dječaka i 10 djevojčica koji su pet dana živjeli samostalno u kući privukao je pažnju mnogih. Televizija u ranim 2000-ima nije nimalo nalikovala onome što vidimo danas, i dok se moderni reality showovi mogu činiti oličenjem apsurda, postojale su jednako sporne i zabrinjavajuće ideje prije samo dva desetljeća.
- Najbolji primjer za to je britanska reality serija “Boys and Girls Alone” koja je debitirala 2002. Sada, 22 godine kasnije, možemo sa sigurnošću tvrditi da je ovaj program funkcionirao kao društveni eksperiment koji je završio na posebno intrigantan način. Tvorci dokumentarne reality serije koja se emitira na Channel 4 odlučili su istražiti ishod ostavljanja desetero djece bez nadzora u kući na samo pet dana. U ovom eksperimentu sudjelovalo je ukupno 10 dječaka i 10 djevojčica, svi u dobi između 11 i 12 godina.
Na koji je način deset dječaka uspjelo pet dana živjeti kod kuće bez nadzora? Počet ćemo od početka. U uvodnoj epizodi “Boys Alone”, grupa od deset dječaka smještena je u kuću punu hrane, igračaka, knjiga i bojica. Ostavljeni su bez nadzora odraslih, osim snimateljske ekipe, kojoj je zabranjeno komunicirati s dječacima ili intervenirati s njima, osim ako postoje sigurnosni problemi.
- Svaka spavaća soba bila je opremljena kamerama za promatranje dječaka tijekom cijele noći. Kuća je imala dvije spavaće sobe: jednu veću sa šest ležaja i manju sa četiri kreveta. Bitno je istaknuti da su dječaci imali slobodu izaći iz kuće kad god požele te su u svakom trenutku mogli komunicirati s produkcijskom ekipom, medicinskom sestrom, roditeljima i dječjim psihijatrom.
U rasponu od 11 do 12 godina, dječaci su dolazili iz različitih sredina i obiteljskih situacija, svaki s različitim fizičkim karakteristikama, i nisu bili upoznati jedni s drugima prije nego što su se pridružili ovom projektu. Čim su kročili kroz ulazna vrata kuće, izbio je kaos. Počeli su bojanjem zidova, bacanjem hrane na pod i zalivanjem vodenih pištolja.
- Unatoč tome što su prije dolaska u kuću pohađali satove kuhanja od tjedan dana, nitko od dječaka nije učinkovito primijenio stečene vještine. Njihovi obroci uglavnom su se sastojali od raznih grickalica i gaziranih pića, a najsloženiji zadatak kojeg su preuzeli bilo je uključivanje pećnice za pečenje smrznute pizze.