Lipomi, koji se također nazivaju benigne izrasline, mogu se pojaviti u različitim dijelovima tijela kao što su glava, vrat, ruke ili druga područja. Bez obzira na dob, ova se masna tkiva medicinski klasificiraju kao lipomi. Korištenjem skalpela i drugih sličnih metoda, neki pojedinci tvrde da postoji potpuno alternativno rješenje.

Dok liječnici često savjetuju kirurško ili lasersko uklanjanje, važno je napomenuti da nijedna metoda ne može jamčiti trajnu odsutnost stanja. Zbog toga se brojni dermatolozi zalažu za korištenje prirodnih pristupa, a neki pojedinci ističu učinkovitost upravo ove metode.

Eliminacija masnog tkiva:

Pomiješajte jednake dijelove meda i brašna da dobijete jednoličnu smjesu, pa je lagano rasporedite po masnom tkivu. Za optimalne rezultate savjetuje se ravnomjerno nanošenje sloja debljine otprilike 0,5-1 cm. Kako se smjesa ne bi zalijepila za odjeću, preporuča se staviti ručnik ili gazu preko tog područja.

Oblog treba ostaviti na masnom tkivu otprilike 1 dan, odnosno ukupno 36 sati, prije nanošenja svježeg sloja. Kako biste svjedočili poboljšanju, neophodno je suzdržati se od ponavljanja tretmana dok se smjesa ne zamijeni u pet odvojenih prilika, u trajanju od otprilike 7 do 8 dana. Prisutnost nakupljanja kolesterola može se očitovati kao sitne žućkaste kvržice oko očiju, nalik prištićima.

Te izrasline, sastavljene od nakupljene masnoće, mogu postojati neograničeno dugo nakon što se pojave. Njihova konzistencija može varirati, od meke do tvrde. S obzirom na osjetljivu prirodu zahvaćenog područja, ne savjetuje se kirurško uklanjanje naslaga kolesterola jer može rezultirati većim, jednako ružnim ožiljcima, osobito ako je problem čisto kozmetičke prirode.

Iako lasersko uklanjanje predstavlja manje rizika, mogućnost ožiljaka ostaje. U slučaju da se nakupljanje kolesterola pripisuje određenom zdravstvenom stanju, savjetuje se riješiti temeljni problem koji je doveo do nakupljanja. Na primjer, osobe s visokim kolesterolom ili dijabetesom mogu razmotriti promjenu svoje prehrane. Postoje brojne prirodne metode za uklanjanje naslaga kolesterola, uključujući i korištenje češnjaka.

Da biste primijenili ovaj lijek, jednostavno zgnječite češnjak u pastu i nježno ga rasporedite po zahvaćenom području. Kako biste spriječili nelagodu, pokrijte pastu gazom ili zatvorite oči. Nakon 10-15 minuta pastu isperite mlakom vodom. Ponavljajte ovaj postupak svakodnevno nekoliko dana kako biste postigli optimalne rezultate. Kako biste iskoristili dobrobiti jabučnog octa, namočite vatu u ocat i nanesite je na potrebno područje. Ostavite vatu da odstoji otprilike 30 minuta prije ispiranja područja mlakom vodom. Za optimalne rezultate ponovite ovaj postupak više puta tijekom dana. Ako imate osjetljivu kožu, savjetuje se da ocat prije nanošenja razrijedite vodom.

Za optimalne rezultate preporuča se koristiti štapić za uši za izravnu primjenu male količine ricinusovog ulja na naslage kolesterola. Nježno umasirajte ulje u kožu. Nakon toga ponovno nanesite ulje bez masiranja i ostavite ga preko noći. Ujutro očistite područje pranjem.

Za postizanje željenog učinka savjetuje se ponavljanje ovog postupka svakodnevno. Za tretiranje zahvaćenog područja uzmite mali dio kore od banane i nježno stavite unutarnju stranu na kožu. Ostavite piling na tom mjestu preko noći i sljedećeg jutra očistite to područje mlakom vodom.

Ovu rutinu treba ponavljati svakodnevno. U borbi protiv nakupljanja kolesterola važno je održavati dobro uravnoteženu prehranu i unositi odgovarajuće količine vitamina C i omega 3 masnih kiselina. Osim toga, enzimi koji se nalaze u voću i povrću mogu imati pozitivan učinak na temeljni uzrok.

Besplatno