Uobičajeno je opažanje da iz perilice rublja mogu izlaziti neugodni mirisi. To se prvenstveno događa zbog toga što bubanj ostaje vlažan, kao i zbog nakupljanja prljavštine unutar stroja tijekom vremena. Osobito ako je stroj nenamjerno ostavljen da radi nakon završetka pranja, taj se neugodan miris lako može prenijeti na tek očišćenu odjeću.

  • Čak i uz pravilnu upotrebu vaše perilice rublja, ona ponekad zahtijeva dodatnu njegu i održavanje kako biste osigurali učinkovit rad i izbjegli bilo kakve neugodne mirise. Perilica rublja je uređaj koji koristimo gotovo svakodnevno, ali rijetko razmišljamo o njegovim potrebama čišćenja. Često se zavaravamo vjerujući da će se sama pobrinuti za svoju čistoću dok obavlja svoje poslove pranja rublja.

Unatoč tome, prisutnost vlage, ostataka sapuna i prljavštine stvara savršeno okruženje za razvoj bakterija, plijesni i gljivica, što dovodi do neugodnih mirisa i ugrožava čistoću vašeg rublja. Kako biste spriječili ove probleme, redovito čišćenje perilice rublja je bitno. Ova praksa će vaš stroj održavati higijenskim i čistim, osiguravajući da vaša odjeća ostane svježa i bez mirisa. Jednostavna metoda za čišćenje vaše perilice rublja je korištenje vodice za usta.

  • Dodajte pola šalice vodice za ispiranje usta ili u odjeljak za deterdžent ili izravno u bubanj perilice rublja. Zatim pokrenite stroj u kratkom ciklusu, po mogućnosti brzo ili brzo, koji bi trebao trajati otprilike 15 do 30 minuta. Antibakterijska svojstva vodice za ispiranje usta učinkovito će eliminirati mikroorganizme koji se nakupljaju unutar perilice rublja. Osim toga, ova tekućina pomaže u uklanjanju ostataka deterdženta i drugih onečišćenja iz bubnja i cijevi, osiguravajući da vaša perilica rublja ostane čista i operativna.

Sastavni dio naše svakodnevne rutine, perilica rublja često je zanemarena kada je u pitanju čišćenje. Mnogi od nas pretpostavljaju da će se sam pobrinuti za sebe, ali ta je pretpostavka donekle pogrešna. Unutar perilice mogu se razviti bakterije, plijesni i gljivice, što dovodi do neugodnih mirisa i ugrožavanja higijene rublja. Stoga je ključno povremeno se usredotočiti na održavanje perilice kako bi se zajamčilo čisto i sanitarno okruženje za pranje rublja.

BONUS TEKST

Urinarna inkontinencija, koju karakterizira nekontrolirano mokrenje, može se manifestirati na različite načine, u rasponu od sporadičnog “curenja” urina do potpune nemogućnosti zadržavanja urina. Nehotično ispuštanje urina događa se tijekom aktivnosti kao što su kihanje, kašljanje, smijanje, nagli pokreti i podizanje teških predmeta. Ovo stanje je poznato kao stresna urinarna inkontinencija.

  • Ako dođe do iznenadnog i neočekivanog ispuštanja urina tijekom mirovanja, klasificira se kao hitna urinarna inkontinencija. Od poroda do problema povezanih s dijabetesom. Primarni razlozi uključuju slabljenje mišića dna zdjelice, što može biti posljedica trudnoće i poroda kod mlađih žena, ili smanjene razine estrogena kod starijih žena.

Ostali faktori koji doprinose su: pretilost dijabetes menopauza Ako imate različite razine nekontroliranog mokrenja, važno je konzultirati se sa svojim liječnikom, koji vas može uputiti prema odgovarajućim dijagnostičkim i terapijskim mogućnostima, posebno nakon kirurških zahvata u maloj zdjelici, kao što je histerektomija.

  • Izbjegnite da se nađete u situaciji u kojoj je dnevni uložak neophodan samo za šetnju. Postoje različita rješenja za ovaj problem, uključujući vježbe za jačanje mišića dna zdjelice, lijekove, lasersko pomlađivanje vagine, PRP tretman pomoću krvne plazme i kirurške mogućnosti.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here