Jednostavne su za pripremu, a imaju neosporno izvrstan okus! Recepti Vrhunski recept za punjene šnicele dolazi iz Turske: nevjerojatno je sočan i ukusan, a ključna tajna leži u jednostavnoj tehnici. Prema videu iz naše jemenske kuhinje, bitan savjet za postizanje ukusnog i vlažnog dimljenog šnicla je korištenje samo jedne vrste mljevenog mesa umjesto mješavine.

  • Osim toga, turski kuhari osiguravaju temeljito začinjanje šnicla prije prženja.

Obično ih prati salata. Sastojci: 1 kilogram mljevenog mesa, 1 žličica crnog papra, 1 žličica mljevene crvene paprike, 1 žličica slatke paprike, 1 žličica kumina, 1 žličica korijandera, 1 žlica mljevenog češnjaka, 1/2 šalice nasjeckanog peršina i 1 luk.

priprema: Nasjeckajte luk i potopite ga u vodu. Pomiješajte mljeveno meso sa začinima, češnjakom i peršinom, dobro izmiješajte. Ocijedite luk i umiješajte ga u smjesu s mesom. Sve dobro izmiješajte pa rukama oblikujte kuglice od smjese i spljoštite ih. Pržiti na vrućem ulju.

BONUS TEKST

Postoje posljedice povezane s izbjeljivanjem i bojanjem kose, a put do posvjetljivanja kose obično počinje s pramenovima. Prije te odluke pametno je raspitati se o stručnosti frizera koji će izvoditi zahvat. Na taj način možete smanjiti rizik da vam se ne sviđa vaš novi izgled i izbjeći povratak kući s oštećenom, sprženom kosom. Ovo su pitanja koja žene najčešće postavljaju prije nego što odluče nastaviti s ovim postupkom.

  • Predstavljaju li pramenovi prijetnju zdravlju kose? Doista, promjena boje vaše kose neizbježno će dovesti do određene razine oštećenja. Međutim, ozbiljnost te štete ovisi o tome koliko su značajne promjene. Suptilni pramenovi mogu dovesti do minimalne ili čak neprimjetne štete, dok ciljanje na platinastu nijansu ili izvlačenje brojnih pramenova može rezultirati znatnom štetom.

Razlog tome je što izbjeljivač skida pigment s kose, čineći folikule prilično osjetljivima, što može uzrokovati da pramenovi izgledaju bez sjaja, suhi i osjetljivi na lomljenje. Važno je prepoznati da je određeni stupanj oštećenja vaše kose neizbježan, a to je jednostavno stvarnost situacije. Načini na koje frizer može izbjeći nanošenje štete.

  • Nije u stanju posvijetliti kosu bez upotrebe izbjeljivača, što implicira da ne može izbjeći oštećenje; međutim, on može poboljšati njezin izgled uključivanjem više profesionalnih proizvoda za njegu kose u kemikalije koje učinkovito obavljaju zadatak. Nadalje, primjena odgovarajuće tehnike tijekom nanošenja pramenova ključna je za smanjenje neželjenih oštećenja. Redovite provjere folija od strane frizera su ključne kako bi se osiguralo da se proces izbjeljivanja ne produži dalje od onoga što je potrebno.

 

Načini da se brinete o svojoj dobrobiti kod kuće. Pravilna njega pramenove kose kod kuće ključna je za sprječavanje dodatnog oštećenja. Izbjegavajte svakodnevno pranje i smanjite upotrebu toplinskih alata kao što su sušila za kosu, pegle i uvijači. Za kovrčavu kosu dostupni su učinkoviti kućni tretmani, a preporučljivo je konzultirati se sa svojim frizerom za preporuke o prikladnim proizvodima.

  • Ovi tretmani se nanose na kosu, ostavljaju da se upiju prije šamponiranja, a zatim se prate regeneratorom ili dubinskim regeneracijskim tretmanom, što ih čini doista vrijednima truda. Koji je odgovarajući interval prije zakazivanja novog termina kod frizera? Dopustite kosi da miruje što je duže moguće.

Prilikom posjeta frizeru, ako pramenove tretirate od korijena, ciljajte na sljedeći tretman svakih osam do dvanaest tjedana kako biste smanjili pojavu izrasta. No, ako se odlučite za ombre ili neku drugu metodu koja ne utječe na cijelu dužinu vaše kose, savjetuje se napraviti pauzu od tri, šest ili dvanaest mjeseci prije novog tretmana.

 

Besplatno