Zadivljujući dokumentarac o tradicionalnoj kineskoj medicini prvi me upoznao s korisnim svojstvima klinčića. Ovaj aromatični začin koristi se zbog svojih ljekovitih svojstava. Kako biste ublažili neugodu zubobolje, možete olakšati primjenom klinčića izravno na bolno područje. Ovi izvanredni začini posjeduju antibakterijska svojstva koja se učinkovito bore protiv infekcija u ustima.

  • Ovo je tek početak! Uzbuđeni smo što možemo predstaviti 5 različitih načina korištenja klinčića. Uklonite sve parazite iz svoje okoline. Za osobe koje imaju redovite želučane probleme ili proljev, preporučljivo je žvakati klinčiće dva puta dnevno. Klinčići posjeduju svojstva koja pomažu probavi i štite probavni sustav od štetnih bakterija i parazita. Ponavljajuće infekcije usne šupljine.

Ovdje je alternativna metoda za korištenje klinčića. Klinčići posjeduju antibakterijska svojstva koja učinkovito ublažavaju nelagodu u zubima i desnima. Nadalje, nude prednost brzog osvježavanja daha suzbijanjem neugodnih mirisa. U slučaju da osjećate upalu grla Za olakšanje od osjećaja puzanja po koži i nelagode u grlu, klinčići mogu biti korisni! Samo ih sameljite u fini prah i pomiješajte s medom.

  • To će stvoriti snažnu smjesu koja se može nježno nanijeti na područja koja osjećaju nelagodu. Živahan i mladolik izgled. Tvari koje se nalaze u klinčićima eliminiraju slobodne radikale, što zauzvrat pomaže u usporavanju procesa starenja. Osim toga, bogat je antioksidansima koji pomažu u uklanjanju štetnih toksina iz tijela.

BONUS:

Pet alarmantnih pokazatelja da nešto nije u redu s vašim SRCEM: Budite IZUZETNO oprezni! Snažno srce ključni je i vrlo utjecajan organ. On prenosi krv kroz naše tijelo. Kad miruje, srce otkuca oko 70 puta svake minute, cirkulirajući oko 5 litara krvi. YouTube kanal TopTrendingCZ ističe da su to pokazatelji da možda postoji problem s vašim zdravljem. Može doći do okolnosti u kojima naše srce doživi umor, što dovodi do pada snage cirkulacije krvi.

  • Tada bismo se mogli naći u istinskoj opasnosti. Biti svjestan stanja svog srca ključno je jer bi vam potencijalno moglo spasiti život. Evo pet pokazatelja da vaše srce možda ne funkcionira kako bi trebalo. intenzivna iscrpljenost Na primjer, nedovoljno kvalitetan san ili pretjerani napor mogu rezultirati umorom i izgaranjem. Dugotrajan i jak umor bez jasnog razloga može ukazivati ​​na srčani problem.

Snažno srce osigurava pravilan protok krvi, dostavljajući kisik i esencijalne hranjive tvari do svakog organa i mišića u našem tijelu. Unatoč tome, ako je ova aktivnost ograničena i dovoljna količina krvi ne stigne do naših mišića i organa, možemo početi osjećati intenzivnu iscrpljenost. Ponekad bismo čak mogli osjetiti smanjenje tempa. Ako se to nastavi, obratite se svom liječniku za potvrdu.

  • Stopala su povećana, a različiti čimbenici također mogu dovesti do oticanja nogu. Na primjer, dugotrajno sjedenje u autobusu, dulja razdoblja stajanja ili prisutnost proširenih vena. Oticanje nogu također može ukazivati ​​na probleme povezane sa srcem. Kada je srce nezdravo, ono ne može održavati pravilan protok krvi, što dovodi do nakupljanja krvi u područjima gdje ne bi trebalo biti, što rezultira oticanjem tijekom vremena.

Njihovi se učinci protežu izvan gležnjeva, obuhvaćajući cijelu nogu. Poteškoće s disanjem primarni su pokazatelj zatajenja srca. Problemi s disanjem samo tijekom intenzivnog fizičkog napora općenito se smatraju sasvim normalnim. Kako se više bavite tjelesnom aktivnošću, normalno je da vam ostaje bez daha. Budite posebno oprezni ako primijetite bilo kakve poteškoće s disanjem tijekom obavljanja rutinskih aktivnosti ili ležernih šetnji.

 

  • Kako vrijeme prolazi, poteškoće s disanjem mogu se povećati, čak i kada noću ležite na leđima. U ovoj situaciji preporučljivo je bez odlaganja konzultirati liječnika. otkucaji srca Intenzivno lupanje srca uglavnom se javlja tijekom razdoblja pojačanog fizičkog napora ili stresa. Ovo je sasvim tipično.

Međutim, ako se nađemo s neuobičajeno visokim otkucajima srca koji ne odgovaraju našoj okolini, primjerice kada sjedimo u autobusu, to bi moglo značiti da se srce pokušava prilagoditi sporijem ritmu. Kao rezultat toga, povećava broj otkucaja srca kako bi nadoknadio smanjenu sposobnost tijela da cirkulira krv.

  • Udebljajte se. Kada srce ne radi ispravno, tekućina se može nakupiti u tijelu. Značajan znak je značajan porast tjelesne težine u kratkom vremenskom razdoblju. Svaki tjedan možete povećati težinu za čak 2 kg. Nakupljanje vode u želucu također može utjecati na naš probavni proces. To može dovesti do smanjenog apetita ili osjećaja mučnine tijekom obroka. Stoga, ako primijetite bilo koji od ovih indikatora upozorenja, posavjetujte se s liječnikom što je prije moguće.
Besplatno