U emisiji “Ceca Show”, dokumentarno-igranoj emisiji Ceca Ražnatović je otkrila detalje svojih priprema za koncert na Ušću. Međutim, Cecin nezaboravni nastup na Ušću nije prošao bez incidenta vrijednog pažnje. S obzirom na veličinu i značaj ovog koncerta, Ceca je opširno opisala baš sve pripreme, uključene pojedince i neočekivane događaje koji su se odvijali tokom cijelog procesa.

  • U jednoj prigodi, poznata balkanska folk ikona prisjetila se priprema za najznačajnije koncerte svoje blistave karijere. U razgovoru za Blic televiziju iskreno je ispričala i lakši udar koji ju je zadesio. Cecin izvanredan nastup na Ušću 2006. nije bio bez nepredviđenih prepreka.

Ceca je ispričala kako započinju rigoroznu promotivnu kampanju mjesec dana prije svakog većeg koncerta. Iznenađujuće, ovaj se pristup pokazao učinkovitim. No, tijekom priprema za iščekivani koncert ‘Ušće 1’, dok se Ceca spremala za nastup, slučajno je zagrizla breskvu i na kraju slomila zub. Unatoč neočekivanoj nesreći, nije mogla suspregnuti osmijeh dok je prepričavala događaj.

Ceca je ispričala svoje potresno iskustvo rješavanja problema sa zubima baš na vrijeme za pojavljivanje pred kamerama. “Našla sam se u teškoj situaciji, trebala mi je hitna stomatološka pomoć, dok su svi moji vozači bili nedostupni zbog uplitanja u proslavu mog rođendana i organiziranje zabave. Moram priznati, bila sam na rubu potpunog sloma – kako sam mogla Možda se izboriti sa slomljenim zubom i ipak doći na zakazani nastup? Ipak, unatoč svim izgledima, uspješno sam prošla kroz izazov i riješila situaciju”, ispričala je Ceca.

U sklopu svoje turneje “Idealno loše” Ceca je 17. lipnja 2006. godine održala koncert na Ušću u Beogradu. Ovaj nevjerovatan događaj oborio je rekord posjećenosti, a na koncertu je bilo nevjerojatnih 120.000 posjetitelja.


BONUS TEKST : ARONIJA

Bobičasto voće poznato kao biljka aronija jako nalikuje borovnici, otuda i njen nadimak “sibirska borovnica”. Ovaj nadimak je izveden iz dva faktora: prvo, aronija je porijeklom iz Sjeverne Amerike, ali je uspjela uspjeti u Sibiru zahvaljujući svojoj izvanrednoj sposobnosti da izdrži ekstremno niske temperature. Uz otpornost koja joj omogućuje da izdrži zimu i mraz do -45°C, aronija raste u obliku grma i može doseći visinu od približno 2 metra ako ima dovoljno prostora. Plod biljke aronije, koji ima nešto hrabriji okus od svog pandana borovnice, jestiv je i ljekovit. Značajno je da plodovi aronije ostaju dobro očuvani na grmu, što omogućuje berbu do dva mjeseca nakon sazrijevanja.

Aroniju su Indijanci u Sjevernoj Americi koristili kao izvor hrane. Voće bi ili sušili ili mljeli da bi ga ugradili u meso ili tijesto. Osim toga, svježi plodovi aronije često su se koristili kao lijek za želučane bolesti, dok su se listovi kuhali u čaj za liječenje rana. U današnje vrijeme, sibirska borovnica, nekad nepoznata, sada je lako dostupna u našoj zemlji. To je biljka koja se lako može uzgajati, a sve je prepoznatljivija kao biljka s golemim potencijalom zbog svojih izvanrednih ljekovitih svojstava. Budući da je aronija otporna na prirodne neprijatelje, ne zahtijeva upotrebu pesticida, što je čini vrlo cijenjenom i zdravom prehrambenom opcijom.

Aronija posjeduje bogato obilje antioksidansa, uključujući tanine, bioflavonoide, flavonoide, antocijane i katehine, koji joj daju superiorniji antioksidativni kapacitet u usporedbi s brusnicom. Ovo ga svojstvo čini vrlo korisnim u prevenciji malignih bolesti i učinkovitim u eliminaciji štetnih tvari, poput teških metala, iz tijela. Aronija je također bogat izvor esencijalnih vitamina, uključujući vitamine C, A, E, B2, B6, B9 i vitamin P. Osim toga, sadrži niz minerala, poput kalcija, kalija, željeza, molibdena, mangana, fosfora , i jod. Nadalje, aronija je jedinstvena i po tome što sadrži rijedak voćni šećer sorbitol.

Besplatno