Svako ima svoje zahteve za bivše ili sadašnje partnere a ova devojka je izazvala pravu lavinu komentara,publika je podeljena jedni je podržavaju dok drugi žestoko osuđuju a kojoj grupi Vi pripadate saznajte kada pročitate listu.

  • Na jednoj od najpopularnijih društvenih mreža, „Redditu“, nedavno se razvila burna rasprava oko teme koja se tiče modernih dejting standarda i očekivanja – sve zbog jedne vrlo specifične liste uslova. Muškarac koji je otvoreno podelio svoje iskustvo iznenadio je korisnike kada je otkrio sadržaj poruke koju mu je poslala djevojka s kojom se spojio putem aplikacije za upoznavanje. Umjesto uobičajenog ćaskanja ili razmene interesovanja, on je dobio – spisak. I to ne bilo kakav.

Djevojka je navela 18 stavki koje smatra „apsolutnim minimumom“ koje njen budući partner mora da ispunjava da bi uopšte bio uzet u razmatranje za ozbiljnu vezu. Ovaj spisak izazvao je čitavu lavinu komentara, šala, podrške, ali i ozbiljnih kritika. Mnogi su ostali zatečeni, jer su pojedini zahtjevi delovali, kako su ih neki opisali, kao da dolaze iz bajke – i to one luksuzne.

  • Prva stavka na listi bila je očekivana – da je iskreno voli i stavlja je na prvo mesto. Međutim, već druga tačka donosi ozbiljan ton: godišnja plata od najmanje 300.000 dolara. Djevojka takođe želi da njen partner bude darežljiv, da je mazi, uživa u luksuzu, da bude emocionalno inteligentan, samopouzdan i istovremeno viteški nastrojen. Nadalje, traži se i fizička privlačnost, ambicioznost, porodične vrednosti, društvena cenjenost, ali i niz vrlo specifičnih preferencija – kao što je da muškarac vodi brigu o kontracepciji jer ona ne koristi hormonsku zaštitu, kao i da plaća ženu koja će čistiti stan i da redovno naručuje hranu.

Kao što se moglo očekivati, komentari su bili podeljeni. Neki korisnici „Reddita“ su se našalili, navodeći da samo 2,3% američkih muškaraca zarađuje godišnje više od pomenute cifre, te da je spisak ne samo ambiciozan, već i statistički gotovo nemoguć. Jedan duhoviti komentar predložio je ironično rešenje: „Reci joj da sve ispunjavaš osim plate – ti zarađuješ ‘samo’ 200.000 – ali imaš akcije i opcije. Onda se izvini i nestani.“

  • Bilo je i onih koji su pokušali da zauzmu uravnotežen stav. Neki su listu doživjeli kao odraz jasne samosvijesti, ističući da je bolje znati šta neko želi unapred, nego ulaziti u odnos bez jasno postavljenih granica i očekivanja. Jedna korisnica priznala je: „Ako budem potpuno iskrena prema sebi – i moja (tajna) lista je prilično slična.“ Time je otvorila pitanje koliko su ovakvi standardi zaista rijetki ili samo neizrečeni.

Drugi su, pak, isticali da bi bilo u redu težiti takvom partneru, ali da je problematično kada neko to traži, a sam ne nudi iste kvalitete zauzvrat. Pojavio se i komentar koji je precizno sažeo suštinu problema: „Lista je u redu kao ideal, ali ne bih bio s nekim ko to očekuje – a sam nije takav.“

  • Ova priča otvara šira pitanja o dinamici modernih veza: koliko je danas realno očekivati idealnog partnera koji zadovoljava tako visoke, često materijalno definisane, kriterijume? Da li je problem u tome što ljudi sve više gledaju vezu kao ugovor, umesto kao emotivno povezivanje i zajednički rast?

I dok će mnogi i dalje osporavati ovu listu i smatrati je pretencioznom, činjenica je da ona odražava jedan širi trend – savremene generacije sve češće pristupaju ljubavi kao kombinaciji emocija i pragmatičnih odluka. Pitanje koje ostaje otvoreno jeste: da li traženje „savršenog“ partnera povećava šanse za kvalitetan odnos, ili samo stvara barijere koje nas udaljavaju od stvarne bliskosti?

  • U svakom slučaju, ova neobična priča sa „Reddita“ nije samo anegdota – ona je podsjetnik da su ljubavni odnosi danas često opterećeni očekivanjima koje možda ni sami ne bismo znali da ispunimo.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here