Svako kućanstvo posjeduje kantu za odlaganje otpada. S vremenom će smeće ispuštati neugodan miris. Svrha ovog članka je pružiti smjernice za uklanjanje neugodnih mirisa koji se šire iz vaše kante za smeće. Za početak provjerite je li košara ispražnjena i nastavite s stvaranjem otopine koja se sastoji od 750 ml vode pomiješane s 250 ml octa.

Spojite dvije tekućine tako da ih ulijete u posudu, pazeći da dobro obrišete stranice kako bi ocat ravnomjerno prekrio cijelu površinu. Nakon toga ispraznite mješavinu i nastavite s dehidracijom posude. Da biste uklonili svaki miris, sljedeći korak uključuje nanošenje sloja bijelog praha na podlogu, au ovom slučaju mislimo na upotrebu sode bikarbone.

Za košaricu srednje veličine obično je potrebno otprilike tri do četiri žlice, što je dostatna količina. Jednostavnim stavljanjem vrećice u spremnik učinkovito je riješen problem neugodnog mirisa. Jeste li umorni od suočavanja s propuštenim vrećicama svaki put kad iznesete smeće? Ne tražite dalje, jer imamo savršeno rješenje za vas.

Povremeno, smeće može proizvesti tekućinu koja ostaje zarobljena na dnu kante za smeće; međutim, kada se vrećica protrese, tekućina se oslobađa. Kako biste izbjegli ponavljanje ove situacije, stavite novine na dno kante. Nepropusna vrećica može upiti svu tekućinu koju sadrži. Nakon uklanjanja novina, temeljito očistite košaru i nastavite je zamijeniti novom vrećicom prema gore navedenim uputama.

Izrada vlastitog osvježivača zraka može učinkovito otjerati muhe. Potrebne komponente su sljedeće: Za optimalne rezultate dodajte 10 kapi željenog eteričnog ulja, poput eukaliptusa, lavande ili paprene metvice. Potrebna je jedna žlica sode bikarbone. Potrebna količina destilirane vode je 500 ml. Provjerite je li spremnik raspršivača ispražnjen i temeljito očišćen. Na koji način se koristi? Pomiješajte sodu i vodu, ulijte smjesu u raspršivač. Dodajte eterično ulje, dobro zatvorite bocu i snažno protresite.

Na kraju nanesite mirisni sprej na željena područja u prostoriji. Korištenjem ovog proizvoda možete učinkovito ukloniti neugodne mirise sa zavjesa, draperija, tepiha i tapeciranog namještaja. Potrebne komponente: Količina od 500 mililitara votke koja je zagrijana do točke vrenja. Postoji količina od 50 grama alkohola, čistoće 40%. Preporučena mjera za sodu bikarbonu je obično 1 žlica.

Preporučena količina eteričnog ulja je otprilike 10 do 15 kapi. Spremnik koji prska tekućinu. Na koji način se koristi? Za izradu otopine za prskanje započnite s kipućom vodom i ostavite je da se ohladi na temperaturu između 30-40 stupnjeva. Kada se ohladi, premjestite vodu u raspršivač i dodajte soda vodu, alkohol i ulje. Čvrsto zatvorite raspršivač i snažno protresite smjesu kako biste osigurali pravilno miješanje.

Jednostavno nanesite sprej na kauč, zavjese, tepihe i draperije i primijetit ćete značajno smanjenje mirisa sa samo jednim nanošenjem. Ako imate stariji namještaj kao što su trosjedi, fotelje ili kauči, jednostavno ponovno nanesite sprej nakon što se površina osuši. Za ovaj recept trebat će vam 375 ml omekšivača, najbolje onog s mirisom lavande, iako će biti dovoljna bilo koja vrsta. Ukupno ima devet kriški želatine.

Smrznuta voda koja je oblikovana u određeni oblik. Korištenje ove tvari uključuje dopuštanje želatine da ekspandira u ohlađenoj vodi. Nježno ulijte omekšivač u lonac, stavite ga na vatru i pustite da se lagano zagrijava na laganoj vatri, pazeći da ne zavrije. Nakon što nabubrene listove stavite u posudu s omekšivačem, potrebno je miješati dok se ne otope, potom maknuti s vatre i uliti smjesu u kalupe, bilo da se radi o kalupima za led ili nekom drugom prikladnom.

Nakon što ga ostavite da se skrutne najmanje 24 sata, možete ga staviti u vrećicu od tkanine ili ga jednostavno ostaviti kakav jest. Zatim odaberite mjesto po želji, poput ormara, kupaonice ili hodnika, gdje želite ugodnu aromu. Odlučite se za željeni miris omekšivača – u mom slučaju lavanda je bila hit kod cijele obitelji. Ovaj savjet je doista izvanredan jer odjeća ispušta ugodan miris bez potrebe za bilo kakvim omekšivačem.

Besplatno