U ovom govoru podijelit ću jednostavnu tehniku ​​za promicanje ravnomjernog i zdravog rasta vaših orhideja. Prilikom konzumiranja banane važno je ne baciti koru jer je bogata esencijalnim nutrijentima, posebice organski kelj. Narezana na tanke kriške i pohranjena u staklenku, kora banane je vrlo korisna za rast pupoljaka i cvjetova, a istovremeno nudi zaštitu tijekom sušnih razdoblja.

  • Nakon toga sam dobio krišku kruha. Kruh sadrži fosfor, neophodan element za rast biljaka, posebice za poticanje razvoja korijena. Zatim ćemo staviti kruh i bananu zajedno u staklenku. Kako biste ubrzali razgradnju organske tvari i izbjegli truljenje, neophodno je dodati žlicu kvasca. Kako biste potaknuli rast korisnih mikroorganizama, dodajte jednu žlicu šećera u staklenku.

Nakon toga u staklenku ulijte 500 ml mlake vode. Zatim stavite staklenku na hladno mjesto i ostavite da odstoji tri tjedna. Nakon završetka trotjednog razdoblja, uzmite dvije litre vode.

Pogledajte ovo nevjerojatno gnojivo za orhideje, koje je pomno razvijeno tijekom trotjednog procesa kompostiranja. Pripremite se vidjeti nevjerojatnu transformaciju u videu koji ilustrira svaku fazu stvaranja ovog izvanrednog gnojiva, posebno formuliranog za revitalizaciju vaših orhideja.

BONUS ČLANAK:

  • Naše temeljito istraživanje otkriva najučinkovitije i najučinkovitije tehnike za održavanje čistoće drvenih podova. Iako se mnogi kupci odlučuju za drvene podove zbog njihove udobnosti, izdržljivosti i dugotrajnosti, bitno je priznati da su te površine podnošljive u znatnoj mjeri habanja. Dnevne aktivnosti, prolijevanje, ogrebotine i oštećenja od kućanskih predmeta i kućnih ljubimaca mogu negativno utjecati na vaš drveni pod.

Nadalje, pomicanje namještaja, nošenje cipela unutra i djeca koja se igraju tvrdim igračkama mogu pogoršati štetu. Kako biste spriječili grebanje ili otupljivanje, važno je čistiti svoj drveni pod redovito i na odgovarajući način. Za one koji traže profesionalni savjet o pravilnom čišćenju drvenih podova, Carolyn Forté, izvršna direktorica Laboratorija za čišćenje pri Good Housekeeping Institute, nudi jasne i nekomplicirane upute.

  • Bez obzira trebate li savjete za rutinsko održavanje ili detaljan pristup čišćenju za rješavanje teške prljavštine, Fortéove preporuke jednostavne su za provedbu. Važno je, međutim, imati na umu da se potrebe za održavanjem mogu razlikovati ovisno o drvenim podovima. Potrebna njega će varirati ovisno o različitim čimbenicima, uključujući vaš stil života i stupanj dnevnog prometa koji podnose vaši podovi.

Koji je ispravan pristup stalnom održavanju drvenih podova čistima? U konačnici možete uštedjeti vrijeme i smanjiti potrebu za intenzivnim mokrim čišćenjem čestim metenjem ili usisavanjem svojih drvenih podova. Kako biste izbjegli ogrebotine na podovima, preporučljivo je svakodnevno održavanje vršiti metlom ili krpom od mikrovlakana. Ova praksa će učinkovito ukloniti prašinu, prljavštinu i mrvice koje su se nakupile tijekom dana.

  • Kako biste održali čistoću svojih drvenih podova, preporučljivo je usisavati ih svakih nekoliko dana, s obzirom na razinu aktivnosti u vašem kućanstvu. Idealan izbor za ovaj posao je usisavač s spremnikom, koji ima dugačku četku za pod ovalnog oblika koja bez napora može posegnuti u uska područja. Ako posjedujete samo uspravni usisivač, ključno je isključiti rotirajuću četku kako biste izbjegli moguće ogrebotine ili oštećenja podova, kao što preporučuje Forté. Koja je ispravna tehnika za potpuno čišćenje drvenih podova?

Kada pronađete prljavštinu ili prolivenu hranu koja se ne može lako ukloniti metenjem ili usisavačem, to znači da je potreban dubinski pristup čišćenju. Za podove koji su površinski tretirani upotrijebite sredstvo za čišćenje tvrdog drva po cijeni od najmanje pet eura. Raspršite sredstvo za čišćenje na ograničeni dio poda i obrišite nečistoću krpom od mikrovlakana. Kako biste temeljito očistili cijeli pod, preporučljivo je da ga obrađujete u dijelovima, koncentrirajući se na jednu po jednu malu površinu.

  • Ako naiđete na mrlju koja zahtijeva brzu akciju, samo navlažite papirnati ručnik vodom i obrišite zahvaćeno područje kako biste ga očistili. Koji je najučinkovitiji način za uklanjanje tragova ogrebotina? Važno je napomenuti da glavni krivac nije uvijek prljavština. Ogrebotine na drvenim podovima često postaju vidljive kada se namještaj premješta ili kada se unutra nose cipele.

Srećom, postoji jednostavan lijek za ovaj problem. Kako biste uklonili male ogrebotine, nježno istrljajte zahvaćeno područje pomoću čarape ili nove teniske loptice. Za uklanjanje jačih ogrebotina upotrijebite vlažnu spužvu u kombinaciji sa sodom bikarbonom. Nježno trljajte trag dok ne nestane, zatim obrišite papirnatim ručnikom koji ste navlažili i osušite ga poliranjem.

  • Koje su najbolje tehnike za održavanje čistoće drvenih podova? Kako biste smanjili učestalost čišćenja površina od tvrdog drva, savjetuje se brisanje prašine ili metenje svakih nekoliko dana, usisavanje tjedno i dubinsko čišćenje svakih mjesec ili dva, ovisno o potrebi. U nastavku su neki prijedlozi koji će vam pomoći smanjiti učestalost održavanja poda:

 

Besplatno