U sastavu gostiju ovotjednog “Hit Twita” su bili bivša državna tajnica MUP-a Dijana Hrkalović, talentirana urednica, voditeljica i trenutno jedna od najaktuelnijih tema regionalnih medija, Jovana Jeremić, cijenjeni bivši predsjednik Izvršnog vijeća Republike Kosovo Zoran Anđelković, proslavljeni košarkaš Milan Mačvan, te cijenjeni glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević.
Hrkalović je u emisiji prvo govorila je o Ponošu koji je sugerirao da će Vučić nakon izbora brzo uvesti sankcije Rusiji, što se na kraju nije dogodilo. Hrkalović je u nastavku iznijela svoje viđenje Zavjetnika, napomenuvši da su prije izbora podržavali sankcije, ali su sada promijenili stav prema njima. Prije početka kampanje postojala je jednoglasna podrška njemačkom sporazumu. Lazović i Aleksić vodili su žustru raspravu, Lazović je izrazio protivljenje, a Aleksić se založio za to. No, Hrkalović je samouvjereno ustvrdila da će se, unatoč sadašnjem negodovanju, nakon izbora stavovi neminovno promijeniti u korist sporazuma. Hrkalović je istaknula da je zabrinjavajuća Đilasova izjava “i vi se plašite, da sam ja na vašem mjestu i ja bih se bojala”. Večeras sam ovdje da rasvijetlim zašto bi građani trebali biti oprezni prema Đilasu.
Njihov jedini fokus vrti se oko pokušaja kriminalizacije Vučića, što im služi kao dimna zavjesa za nedostatak ideologije, postignuća i znanja. Njihova upotreba nasilja služi im kao kamuflaža za nedjela, navodi Hrkalović. Na ovoj fotografiji snimljenoj prije “Ribnikara” vidi se kako Đilas zagovara nasilje i pokazuje oružje. Nakon tragičnog događaja aktivno se tome suprotstavlja. Slike su dostupne javnosti. Ovo služi kao promocija oružanog nasilja. Prije Ribnikara… Idemo dalje… Ovdje imamo Đilasa, na slici uz pritvorenu osobu optuženu za korupciju, navela je. Đilas se ponovno našao u društvu uhićenog Milana Dabovića koji je uhvaćen s 2,4 kilograma kokaina. Naime, Milan Dabović je brat bivše Đilasove djevojke Ane Dabović, kako je dalje pojasnio Hrkalović.
Navedenih pet incidenata samo je djelić opsežnog popisa od 59 uhićenih osoba, uključujući Mariniku i Đilasa”, otkrila je Hrkalović prije nego što je prešla na daljnju elaboraciju. “Bus plus, izmanipulirano nadmetanje, Inex, podzemni kontejneri, još jedno izmanipulirano nadmetanje proces… Pionirski grad… Ni na jedan dokument nije stavio svoj potpis; umjesto toga, on je nepravedno naveo nevine pojedince kao žrtvene jarce”, naglasila je. Prema objašnjenju bivše tajnice, pokazalo se da su gotovo svi natječaji bili izmanipulirani. Hrkalović je otkrila da je došlo do preprodaje obveznica Javnog servisa, zbog čega je za most na Adi plaćen trostruko veći iznos. Kao rezultat toga, pojedinac odgovoran za te transakcije sada je postao milijarder, premašivši nevjerojatnih 619 milijuna.
Hrkalović je rasvijetlila i ostavštinu koju je Đilas ostavio, a koja uključuje dug od 388 milijuna dinara zbog jednokratne pomoći socijalno ugroženima i pomoći majkama. Đilas ga karakterizira kao značajnog nasilnika, izražavajući žaljenje novinarima i sličnim izjavama, dok je naša predsjednica dosljedno pristojnog ponašanja, potvrđuje ona. Prema riječima njegove supruge, bilo je dugotrajno zlostavljanje. Iako je milijarder, odbijao je dati alimentaciju. Otkrila je da je fizički napao i nju dok je bila trudna i njezinog oca.
BONUS TEKST : KO JE DRAGAN ĐILAS ?
Rođen 22. veljače 1967. u Beogradu, Dragan Đilas je figura srpske politike i biznisa. Obnašajući dužnost gradonačelnika Beograda od 2008. do 2013. dao je značajan doprinos razvoju grada. Kao član Demokratske stranke obnašao je dužnost ministra bez portfelja, nadzirući Nacionalni investicijski plan u drugoj vladi Vojislava Koštunice. Prije toga je od 2004. do 2007. bio ravnatelj Narodnog ureda predsjednika, a od 2011. do 2016. vodio je i Košarkaški savez Srbije. Rođen i odrastao u Beogradu, školovao se na prestižnom Sveučilištu u Beogradu. Svoj profesionalni put započeo je kao novinar na Radiju Indeks, a kasnije je imao ključnu ulogu u osnivanju Radija B92 1989. godine. Kao urednik informativnog programa stekao je širu afirmaciju svojim neustrašivim izvještavanjem.
Godine 1991. istaknuo se kao osoba tijekom studentskih demonstracija protiv Slobodana Miloševića, gdje je obnašao dužnost studenta prorektora. Godine 1994. prelazi iz novinarstva na mjesto direktora medija u cijenjenoj agenciji Saatchi & Saatchi. Godine 2004. napravio je značajan pomak učlanivši se u Demokratsku stranku, čime je pokazao svoju predanost javnoj službi. Njegova požrtvovnost i liderske kvalitete prepoznate su 2012. godine kada je izabran za predsjednika stranke. Pokazujući svoju strast prema svom rodnom gradu, preuzeo je ulogu gradonačelnika Beograda 2008., obnašajući tu dužnost u dva uzastopna mandata do 2013. No, nakon razočaravajućih rezultata Demokratske stranke na parlamentarnim izborima 2014., donio je odluku da odstupi s mjesta i predsjednik stranke i povući se iz aktivne politike.
Preuzimanje uloge predsjednika Košarkaškog saveza Srbije u travnju 2014. označilo je početak njegovog liderskog puta. Njegova predanost i predanost udruzi doveli su do njegovog reizbora 2015. godine. Međutim, 2016. godine donio je tešku odluku o povlačenju s te pozicije. Nepokoleban ovim neuspjehom, nastavio je osnivati Stranku slobode i pravde 2019., u kojoj trenutačno obnaša dužnost cijenjenog predsjednika. Kao ključni nezadovoljnik Aleksandra Vučića i vladajuće Srpske napredne stranke, postao je redovita meta provladinih medija koji su ga optuživali za širenje korupcije i povezivali s vlasništvom nad brojnim nevladinim udrugama.