Snovi često prikazuju zmije, koje se obično povezuju s pojedincima koji pokazuju negativne osobine poput toksičnosti ili otrovnog ponašanja. Međutim, oni također mogu simbolizirati aspekte zdravlja i ozdravljenja. Bez obzira na tumačenje koje ste dodijelili zmiji u snu, ključno je ne zanemariti njezinu prisutnost.

Slično kao što ne bi zanemarili prisutnost zmije u stvarnom životu, također treba obratiti pozornost na snove koji uključuju zmije. Ovi snovi označavaju postojanje ili štetnog aspekta koji treba eliminirati ili priliku za osobni rast i iscjeljenje koju treba priznati. Bez obzira na tumačenje, poduzimanje radnji na temelju poruke ili upozorenja prenesenog u snu vrlo je korisno.

Započnite priznavanjem emocija koje ste doživjeli u noćnoj mori, jer one služe kao vrijedan trag do razine hitnosti u identificiranju i rješavanju potencijalnih izvora stresa u vašem budnom životu. Prisutnost zmije u noćnoj mori označava postojanje otrovne osobe koja predstavlja neposrednu opasnost, što ukazuje da su njihove štetne radnje eskalirale do točke u kojoj vaša podsvijest prepoznaje potrebu za vašom pažnjom.

Ako je san bio ugodan, nema odmah razloga za uzbunu… barem ne još. Zmija koja nije prijeteća u snu može označavati zabrinutost u vezi sa zdravljem ili pitanje ozdravljenja, kao i potencijalno štetnu osobu ili okolnost koja još nije dosegla kritičnu razinu. Količina zmija prisutnih u snu ima značaj jer može simbolizirati ili brojne štetne osobe ili štetne okolnosti. Suprotno tome, više zmija može ukazivati ​​na mnoštvo zdravstvenih problema ili jedan zdravstveni problem s različitim aspektima.

Zmije (grč. Ophidia, lat. Serpens) su podred gmazova čija su hladna, suha tijela prekrivena ljuskama. Potječu od gušterolikih predaka, ali su im tijela jako izdužena, a noge skraćene, pa se kreću vijugavo. Velike vrste (anakonde, šarene boe i udavi) mogu doseći duljinu od najviše 8 m, a u iznimnim slučajevima i do 10 m. Povremeno su zabilježene rekordne duljine veće od 10 m.

Neke su zmije svoje žlijezde slinovnice pretvorile u one koje luče otrov umjesto sline. Samo oko 400 vrsta zmija je otrovno, od kojih je 50 potencijalno smrtonosno za ljude. Najotrovnija kopnena zmija na svijetu je australska kopnena zmija, koja živi u pustinjskom području jugoistočnog dijela Sjevernog teritorija u australskoj divljini. Međutim, ima mirnu osobnost i nije agresivan. Nasuprot tome, smeđe zmije (također jedna od najotrovnijih zmija) vrlo su agresivne i razdražljive. Najgušća koncentracija zmija otrovnica je na otoku Gran Quemada na istočnoj obali Brazila.

Zmijski otrov je viskozna tekućina koja se sastoji od različitih proteina, od mliječnobijele do svijetložute boje. Ovisno o vrsti, otrovi mogu utjecati na živčani sustav (deprivacija, oštećenje osjetila, asfiksija) ili krvne stanice i tkiva (razaranje tkiva, zatajenje bubrega, prekid krvotoka). Ali postoje neke otrovne biljke čija je toksičnost mješavina ove dvije osnovne vrste. One zmije koje se smatraju posebno otrovnicama nisu odgovorne za većinu ljudskih smrti jer uglavnom žive u nepristupačnim područjima, a uz to su i plašljive te će izbjegavati susret s ljudima ako je moguće.

Svake godine oko 5 milijuna ljudi ugrize zmije, a oko 125.000 ih umre. 70% ugriza zmija događa se u razini gležnja ili niže. Mladunci zmije se izlegu s dovoljnom količinom otrova. Nisu uzalud potrošili ovu dragocjenu tekućinu. Imaju sposobnost reguliranja količine otrova. Kod nekih vrsta potrebni su tjedni da se otrov ponovno formira.

Besplatno