Na mladićevom krevetu leže sve stvari koje će ponijeti sa sobom na onaj svijet, uključujući školsku fotografiju, igračku, gerilske značke i tenisice Napadač tinejdžer brutalno pretukao A.I., kasnije je preminuo u bolnici Goran i Zorica Veličković bili su usvojitelji Leskovčanina A. I. (17) kojeg je na smrt pretukao vršnjak N.A.
- (18) Ne mogu se oporaviti otkako su jučer saznali da je tinejdžer preminuo od teških ozljeda. U njihovom domu vladala je tišina, a na krevet stradalog mladića stavili su njegove stvari koje će, kako su rekli, ponijeti sa sobom na onaj svijet. Na krevetu je bila školska fotografija, igračka, gerilska značka i tenisice koje su mu, kako su rekli, kupili kao poklon za rođendan koji je trebao proslaviti 11. prosinca.
Etiketa je još uvijek na tenisici. Od zadobivenih ozljeda preminuo je u bolnici Podsetimo, mladići su juče brutalno pretukli A.I., koji je od zadobijenih povreda preminuo u Urgentnom centru u Leskovcu. Prema izvješćima, liječnici ga unatoč naporima nisu uspjeli oživjeti. Nekoliko sati nakon što je dječak napadnut i ubijen, policija je uhitila nekoliko maloljetnika. Prva fotografija mjesta gdje je pretučen maloljetni A.I. Ekipa “Blica” bila je ispred leskovačke bolnice, gdje je za naš portal govorio staratelj ubijenog mladića. O tragediji Leskovca govorio je i Ivica Dačić.
- Oglasio se i leskovački košarkaški klub u kojem je igrao ubijeni mladić. Prijatelji stradalog A.I. oprostili su se od njega na društvenim mrežama. Nasilnik N.A., koji je također bio žrtva vještačke inteligencije, jedno je vrijeme radio na istom odjelu kada su za “Blic” ispričali u tekstilnoj školi. Gradonačelnik Leskovca izrazio je sućut obitelji ozlijeđenog tinejdžera i dogovorio sigurnosni sastanak. Svjedoci stravičnog zločina opisali su kako je u jednom trenutku dječak došao potražiti pomoć za svog prijatelja.
BONUS TEKST
Prijedlozi koji će vam pomoći u sprječavanju pogrešaka. Vjerojatno ste se barem jednom susreli s ovim pogreškama u pranju rublja, a možda ih i danas radite. Ovo su najčešće greške, a stručnjaci savjetuju da ih se riješite. Pranje rublja na nižim temperaturama pomaže mu da duže zadrži oblik i boju, a ujedno usporava trošenje. Osim toga, ako koristite kvalitetnu perilicu i deterdžent, topla ili hladna voda može učinkovito ukloniti prljavštinu jednako dobro kao i topla voda.
- Samo se materijali poput posteljine ili tkanina mogu prati na 90°C u svrhu dezinfekcije. Svi ostali predmeti mogu se čistiti na nižim temperaturama. Upotreba prekomjerne količine deterdženta ili omekšivača može dovesti do problema. Prevelika količina deterdženta može blokirati dozator i stvoriti neugodne mirise, dok previše omekšivača može otežati pranje odjeće.
Važno je strogo slijediti upute za doziranje na pakiranju i koristiti mjernu posudu. Za jako zaprljane predmete, razmislite o korištenju posebne metode pranja ili pokretanju dva ciklusa. Nanesite omekšivač na svu odjeću. Osim što tkanini daje mek, baršunast osjećaj, također pojednostavljuje proces glačanja. Međutim, imajte na umu da se sposobnost upijanja tkanine s vremenom smanjuje, pa je preporučljivo izbjegavati je pri pranju ručnika, sportske odjeće ili predmeta od mikrofibre, elastina ili spandexa.
- Proizvođači trapera imaju čvrsto stajalište o čestom pranju traperica. Preporučuju izbjegavanje strojnog pranja kako bi se boja zadržala dulje vrijeme. Ako se odlučite ne pridržavati ovog prijedloga, idealan vremenski okvir između dva pranja obično je između 2 i 6 mjeseci, ovisno o tome koliko često nosite traperice i vašim osobnim karakteristikama tijela.
Nepravilno sušenje može biti jednako štetno za vašu odjeću kao i nepropisno pranje. Kako bismo vam pomogli da se klonite pogrešaka, evo nekoliko korisnih savjeta: – Izbjegavajte pretjeranu upotrebu automatskog sušenja, jer to može uzrokovati brže istrošenost vaših predmeta i izblijeđivanje boje. Suzdržite se od korištenja na suhim i osjetljivim tkaninama. – Izbjegavajte vješati pletene i vunene predmete na žicu jer će tako izgubiti oblik. Umjesto toga, osušite ih ravno na ručniku na vodoravnoj površini.
- Protresite rublje prije nego što ga objesite kako biste izbjegli gužvanje. Zanemarivanje održavanja perilice može rezultirati nakupljanjem prljavštine, deterdženta i drugih ostataka tijekom vremena. Na kraju će se te tvari prenijeti na vašu odjeću, uzrokujući neugodne mirise i bijele tragove. Da biste izbjegli ovaj problem, pridržavajte se nekoliko jednostavnih smjernica za održavanje: – Nakon svakog pranja uklonite sadržaj iz perilice. Nakon svakog pranja svakako obrišite ostatke deterdženta s gumene brtve na vratima. – Pazite da redovito sušite odjeljak za deterdžent. Jednom mjesečno pokrenite stroj bez opterećenja uz korištenje deterdženta i dezinficijensa.