Da bi Vaše palačinke bile ukusnije i mekše, otkrili smo pravu tajnu koju mnogi kuhari kriju. Kako biste to postigli, potreban Vam je samo jedan sastojak koji svaka kuća ima, a nikada ne biste ni posumnjali da je u pitanju to!
U ovom izdanju predstavljamo vam nevjerojatno jednostavan recept koji je savršen i za doručak i za večeru. Čak i u nedostatku kruha, ovo jelo će vas spasiti, ostavljajući vašu obitelj oduševljenom i žudnjom za sekunde. Sastojci: Za izradu željenog nadjeva prikupite sljedeće sastojke: 1 šalicu vode (200 ml), 1 šalicu jogurta (200 g), 2 šalice glatkog brašna (250 g) i 1 žličicu soli.
- Dodatno će vam trebati maslac, sir, rajčica, korijander i salata. Započnite pripremu tijesta tako da lonac stavite na štednjak i ulijete vodu. Pustite da voda zavrije prije nego što dodate jogurt. Sastojke dobro izmiješajte i nastavite kuhati otprilike 4-5 minuta. Kada je kuhanje gotovo, lonac skinite sa štednjaka i umiješajte brašno i sol. Smjesu dobro promiješajte i ostavite da se malo ohladi.
Zatim tijesto prebacite u duboku zdjelu i rukama dobro sjedinite sve sastojke. Nakon toga premjestite tijesto na površinu stola i nastavite ga mijesiti dok ne dobijete savršeno glatku teksturu. Počnite tako što ćete uzeti tijesto i oblikovati ga u tanki valjak, a zatim ga podijeliti na dijelove veličine oraha. Svaki komad pojedinačno oblikujte u obliku male palačinke.
Za pripremu palačinki za pečenje, najprije zagrijte tavu na štednjaku bez dodavanja ulja ili maslaca. Nakon što je tava dovoljno zagrijana, prebacite tijesto za palačinke na nju i pecite na jakoj vatri dok obje strane ne dobiju divnu, zlatno smeđu boju. Kako biste održali vlažnost palačinki i spriječili da se osuše, nakon što su pečene posložite ih na kuhinjsku krpu, a zatim prekrijte drugom krpom.
Ova metoda osigurava njihovu vlažnost tijekom slaganja. Svaka palačinka bi trebala biti popraćena komadićem maslaca, komadom sira, kriškom rajčice, malo korijandera i porcijom salate. Na vrh stavite drugu palačinku i poslužite. Slobodno eksperimentirajte s različitim vrstama sireva i povrća kako biste zadovoljili svoje želje. Prihvatite jednostavnost i užitak ovog izuzetnog užitka!
Palačinke posjeduju paradoksalnu kvalitetu jer mogu istovremeno utjeloviti i jednostavnost i zamršenost. Oni su glavni dio kuharskog repertoara svake majke, simbolizirajući njihovu temeljnu prirodu. Uskratiti djeci užitak palačinki bila bi medvjeđa usluga. Ipak, čak i najvještiji restoranski kuhari često s prezirom gledaju na ovo naizgled jednostavno jelo. Postavlja se pitanje: zašto? Istraživanje opsežne povijesti kruha i njegovih raznolikih kulinarskih suputnika pokazalo se kao nevjerojatna potraga.
Podrijetlo omiljene palačinke ostaje enigma, budući da je točan trenutak nastanka ostao obavijen velom tajne. Spoj brašna napravljenog od mljevenih žitarica, vode, transformativne moći vatre i domišljatosti čovječanstva iznjedrio je opsežan niz kulinarskih užitaka koji se ne mogu nabrojati.
Diljem svijeta, različiti regionalni sastojci i različite tehnike kuhanja, bilo da se radi o prženju, pečenju ili čak sušenju na suncu, dovode do izobilja kreacija koje vode u usta. Nedvojbeno, skladan spoj mljevenih žitarica, vode i primjene topline služi kao temeljni kamen temeljac ovog gastronomskog čuda. Osim toga, božanska priroda palačinke očituje se iu njenom okruglom obliku koji podsjeća na kruh, pizzu, tortilju i chapati.
Dok cijenimo palačinke raznih kultura, poput američke i indonezijske, prava palačinka je zaštitni znak austrougarske kuhinje. Za mnoge adolescente njihov prvi pothvat u svijetu kulinarstva uključuje umijeće pravljenja palačinki. Ova prekretnica označava važan korak u našem kulinarskom razvoju, jer sa zadovoljstvom oduševljavamo svoje prijatelje svojim kulinarskim umijećem.
Neizbježno postoji pojedinac koji izvlači zadovoljstvo pospremanjem nakon obroka, pazeći da za sobom ne ostane posuđe ili pribor. Iako su koraci za pravljenje palačinki nevjerojatno jednostavni, često razmišljam zašto se osjećamo prisiljenima čuvati mamin dnevnik ili bakinu bilježnicu. Čini se da je to mjera predostrožnosti, zaštita od nepredviđenih okolnosti. Optimalan odabir je bez sumnje najisplativiji: željezna tava.
Ova posebna tava, koja se nikada ne podvrgava temeljitom čišćenju, već se umjesto toga pedantno briše, razvija vlastitu neprianjajuću površinu sličnu teflonu, što je čini neusporedivom u smislu kvalitete. Međunarodno poznata palačinka, koju obožavaju djeca diljem svijeta, prolazi kroz različite transformacije i okuse u različitim društvima. U Sjedinjenim Državama obično se karakterizira kao gusta i pečena delikatesa, kojoj je potrebna ugodna pratnja.
Njegova gustoća postiže se ugradnjom praška za pecivo ili kvasca, dok se očaravajuća slatkoća dobiva iz izvrsnog šećernog javorovog sirupa. Nasuprot tome, engleska izvedba može se pohvaliti vitkom i suptilno masnom palačinkom koji ostaje ravan, ali proizvodi divne zlatne mjehuriće. U ovom slučaju, limun i šećer su poželjna poboljšanja. Indonezija daje poseban zaokret palačinkama puneći ih kombinacijom mrkve i kupusa.
U određenim regijama, mlijeko se može koristiti umjesto vode, s mogućnošću uključivanja jaja ili ne. Skandinavci imaju svoju verziju plättar, koja je manja. Francuzi su ponosni na svoje palačinke Suzette, koje se poslužuju s predivnom pratnjom od naranče. S druge strane, Kinezi kušaju bao bing, tanku palačinku od brašna i vode, u kojoj često uživaju uz poznatu pekinšku patku.
Na kraju, ruska kuhinja nudi blini od heljde, posebnu vrstu palačinke koja se izvrsno sljubljuje s kavijarom, kiselim vrhnjem i narezanim kuhanim jajima. Da biste u potpunosti osjetili okuse kavijara, preporuča se koristiti veliku žlicu. Proširimo svoje divljenje različitim varijacijama palačinki koje su otkrivene diljem svijeta, u rasponu od američke izvedbe do indonezijske izvedbe.
No, austrougarska palačinka, usko povezana s kulinarskim remek-djelom gospođe Crepe, doista caruje. Ova palačinka, bilo da je ukrašena marmeladom od marelice ili raskošnom čokoladom i orasima, zauzima posebno i cijenjeno mjesto u našim srcima. Njegovo ime, koje potječe od mađarskog izraza “palacsinta” i njemačkog “Palatschinken”, može se pratiti do latinske riječi “placenta”, koja obuhvaća i ukusan kolač i hranjivu posteljicu koja nas održava u maternici.