Ako imate posla s moljcima koji napadaju vaš dom, osobito u kuhinji gdje imaju lak pristup suhoj robi, postoje učinkovite metode za njihovo uklanjanje. Portal domekiogrodek nudi vrijedne savjete kako se uhvatiti u koštac s ovim problemom. Za učinkovitu zaštitu od moljaca preporuča se čuvanje većih količina hrane u hermetički zatvorenim posudama, po mogućnosti od stakla.

  • U slučaju da otkrijete bilo kakve zaražene proizvode, ključno je odmah ih se zbrinuti kako biste zaustavili razmnožavanje moljaca. Da biste očistili ormare, počnite s uklanjanjem svih kontaminiranih predmeta. Zatim temeljito očistite ormariće sapunom i vodom, sredstvom za pranje posuđa ili octom.

Miris octa posebno je učinkovit u tjeranju moljaca. Kako biste zaštitili moljce, strateški postavite svežnjeve kopra, lovora, pimenta, lavande, narančine kore, borovice, metvice ili klinčića u neposrednoj blizini prozora ili unutar ormara. Moljci mrze aromatične mirise koje ispuštaju ove biljke i začini.

  • Kako biste spriječili moljce da napadnu ormariće ili posude za hranu, jednostavno stavite nekoliko listova lovora unutra. Aromatični miris lišća služi kao vrlo učinkovito sredstvo odvraćanja. Uključivanje alternativnih kućnih lijekova: Cedrovo drvo: Postavite komadić cedra u blizini mjesta gdje su prisutni moljci.

Osušena kora citrusa: Koristite dehidriranu koru mandarine, naranče, limuna ili limete. Postoje razni začini i biljke koje mogu poslužiti u korisne svrhe, uključujući cimet, klinčiće, piment, lovorov list, lavandu ili majčinu dušicu. Osim toga, pivo, hmelj ili suho vino mogu se koristiti kao učinkovite zamke za moljce. Evo nekoliko dodatnih prijedloga: Kako biste osigurali svježinu svoje hrane, preporuča se pohraniti je u spremnike koji se mogu ponovno zatvoriti, kao što su limenke koje se mogu zatvoriti ili staklenke.

  • Također je važno redovito čistiti i održavati čistoću u skladišnom prostoru, pritom pazeći na ostatke hrane. Kako biste učinkovito riješili problem moljaca u kuhinji i spriječili njihovu ponovnu pojavu, preporuča se odmah baciti sve namirnice nakon što im istekne rok trajanja. Osim toga, ključno je osigurati odgovarajuću ventilaciju u prostoru jer moljci ne vole propuh. Primjenom ovih strategija možete uspješno riješiti problem moljaca u kuhinji.

BONUS TEKST:

Kod nas je hren neopravdano zanemaren na listama nutritivno vrijednih namirnica koje se promoviraju, za razliku od Rusije gdje je ovaj opor korijen zbog svojih ljekovitih svojstava nezaobilazan sastojak prehrane. hren Kada se koristi hren, njegov oštar i ljut okus zahtijeva upotrebu malih količina.

Povremeno, čak i mala količina tvari može izazvati peckanje u nosu i očima, stvarajući iluziju da će vaši sinusi doživjeti ponovno rođenje nakon tog posebnog okusa. Iznimne zdravstvene dobrobiti hrena očituju se u njegovom izvanrednom sadržaju vitamina C, koji peterostruko nadmašuje limun i naranču. Samo šipak i crni ribiz mogu se pohvaliti većom koncentracijom ove esencijalne hranjive tvari.

Nadalje, hren sadrži širok raspon korisnih hranjivih tvari uključujući proteine, ugljikohidrate, mineralne soli, beta-karoten, eterična ulja, željezo, cink, kalij, magnezij, kalcij, fosfor i fintocide koji su poznati po svojim prirodnim antibiotskim svojstvima. Mehanizam rada hrena je iritacija želučane sluznice, što dovodi do povećanja lučenja žučne kiseline i jačanja obrambenih mehanizama organizma, što u konačnici poboljšava cjelokupno zdravlje.

Zbog svojih antibakterijskih, antivirusnih i antimikrobnih svojstava, hren je neophodan u liječenju širokog spektra upalnih stanja, uključujući ona koja zahvaćaju grlo, nos, sinuse, desni i pluća. Tretman je pokazao veliku učinkovitost u liječenju bakterijskih infekcija koje rezultiraju upaljenim čirevima i gnojnim ranama na koži. Nadalje, dobro je dokumentirana učinkovitost hrena u ublažavanju raznih stanja kao što su reumatizam, neuralgije lica i tijela, bolovi u zglobovima i slične tegobe.

Ima veliki utjecaj na dišni sustav, što ga čini dragocjenim kućnim lijekom za razne respiratorne bolesti poput kašlja, upale sinusa, upale grla te upale sluznice u ušima i nosu. Osim toga, služi kao pomoćno ljekovito sredstvo kod blažih oblika bronhitisa i upale pluća, učinkovito ublažavajući teške simptome vezane uz ove bolesti.

Djelotvornost tvorničkog hrena u staklenkama vrlo je neizvjesna zbog izuzetne osjetljivosti hrena na vanjske čimbenike. Nakon uklanjanja kože, rok trajanja ograničen je na najviše sedam dana. Kako bi se osigurala optimalna potencija, preporuča se kupiti svježi korijen i osobno ga naribati. Prema “Stilu”, preporučljivo je koristiti hren u umjerenim količinama zbog njegove jakosti i specifičnih sastojaka, uz upozorenje da ga izbjegavaju trudnice, osobe s hipertenzijom i lošije zgrušavanje krvi.

 

Besplatno