Punjači za telefon uobičajeni su uređaji koji pojednostavljuju naše dnevne rutine, ali mogu predstavljati rizik ako se ne koriste ispravno. Iako je većina punjača sigurna, važno je biti oprezan, osobito s jeftinijim ili generičkim opcijama. Najveća opasnost proizlazi iz jeftinih punjača, koji se često kupuju online ili na lokalnim tržištima, budući da često nemaju odgovarajuća sigurnosna ispitivanja.

  • Ovi “generički” punjači mogu biti nepouzdani i mogu predstavljati opasnosti poput pregrijavanja i mogućeg požara. Zbog toga je ključno korištenje punjača pouzdanih proizvođača koji zadovoljavaju sigurnosne standarde. Osim toga, važno je izbjegavati ostavljanje uređaja na punjenju bez nadzora jer pregrijavanje može rezultirati značajnim problemima.

Nažalost, incidenti poput onog u koji je ušla Nišlijanka ukazuju na neophodnost poštovanja upozorenja stručnjaka. Zlouporaba punjača može dovesti do smrtonosnih ishoda, što je stvarnost koja se često podcjenjuje. Osim punjača, razni drugi čimbenici mogu dovesti do kućnih požara, uključujući neispravne kvarcne peći, neupaljene plamenike ili čak nemarno korištenje cigareta.

  • Kako biste spriječili moguće opasnosti, nemojte stavljati telefon na krevet ili jastuk tijekom punjenja, izbjegavajte uključivanje punjača u utičnice koje su izložene jakoj toplini ili sunčevoj svjetlosti i pobrinite se da koristite samo službene punjače proizvođača, a ne bilo koje alternative. Sigurnost je ključna, čak i kod uobičajenih predmeta poput punjača za telefone.

BONUS TEKST

Kada pomislimo na prijevaru, često nam se sjeti osjećaja izdaje i nepoštenja, ali ovo je iznenađujući način na koji je prijevara pomogla u očuvanju braka. Tamara je dočekala dijete s autizmom, dok ju suprug nije želio podržati: “Utjehu sam potražila u partneru, a to sam ispričala i suprugu.” Foto: Shutterstock Vanja je na Redditu otvorila svoja iskustva s gubitkom, izdajom i putovanjem do oprosta.

  • “Nisam imala namjeru biti nevjerna svom suprugu. No, okolnosti znaju dovesti do neočekivanih situacija”, priča Tamara (50) iskreno prepričavajući svoja životna iskustva. Zajedno sa suprugom odgajaju troje djece, od kojih je jednom dijagnosticiran autizam. Taj izazov, koji brojnim obiteljima predstavlja značajne poteškoće, pretvorio se u naizgled nepremostivu prepreku u njihovom odnosu. Vanja kaže: “Moj suprug je dvije godine odbijao prihvatiti dijagnozu našeg djeteta.

Morao je odbaciti problem i ostavio me da se sama borim, što je stvorilo unutarnji sukob koji je utjecao na naš odnos. Postao je emocionalno agresivan, zatvorio se od bilo kakve prilike za razgovor ili pružanje podrške.” Izražava da se u takvoj situaciji osjećala potpuno izolirano i nemoćno. Baš kad je počela gubiti vjeru u mogućnost popravljanja braka, Vanja je utjehu potražila u nekome izvan svoje veze.

  • “Dok sam se u to vrijeme ponovno povezivao s prijateljem iz srednje škole, u početku smo zajedno provodili vrijeme prisjećajući se prošlih iskustava, što mi je donosilo radost i odvraćalo me od mojih stvarnih problema. Nakon nekoliko mjeseci, oboje smo shvatili da imamo osjećala sam jedno prema drugome i željela sam nešto dublje, jer sam osjećala da je to spas za mene, ponovno sam se osjećala živahnijom i svjesnijom dionice.

Nažalost, taj osjećaj sigurnosti narušen je kada je njezin partner odlučio prekinuti svu komunikaciju tako što ju je blokirao na svim platformama i promijenio svoj telefonski broj. “Osjećala sam se potpuno slomljeno. Gubitak i krivnja koji su ostali bili su neodoljivi, a ja sam se borila s tim. Bilo je kao da sam plovila životom bez ključnog dijela sebe, zahvaćena emocionalnim nemirom.

Osjećala sam da sam mu dopustila kontrolirao moje postojanje; on je postao moj izvor ljubavi, radosti i vitalnosti”, rekla je Tamara. Tamara je suprugu otkrila aferu, navodeći ga da otkrije istinu. Iako nije odmah bio svjestan svih pojedinosti, detalji su izašli na vidjelo kada je odlučila potražiti stručnu pomoć kako bi se nosila s gubitkom partnera. “Odlučila sam ga obavijestiti. Vjerovala sam da će to pružiti pravi razlog za naš rastanak. Preuzimanje inicijative bilo mi je izazovno. Moj terapeut mi je savjetovao da, ako želim očuvati brak i napredovati, moram biti potpuno iskrena s mojim mužem”, prisjeća se.

  • Ono što je uslijedilo bila je jedna od najtežih rasprava s kojima se ikada suočila. Emocije izdaje, suze i svađe kulminirale su u trenucima u kojima bih pakirao svoje torbe samo da bih ih kasnije vratio u garažu, razmišljajući o mogućnosti popravka stvari. Samo tjedan dana nakon što je moj partner odlučio otići, bila sam sigurna da je razvod rješenje. Imao sam brojna opravdanja za ovu odluku; međutim, ispod svega toga, istinski sam želio pokušati spasiti naš brak.

Vanja je odlučila uložiti u terapiju, kako za sebe tako i za svoj brak, u nadi da će razviti novu vezu sa svojim suprugom. “Gledajući unatrag tri godine kasnije, mogu sa sigurnošću reći da je sve u redu. Nastavljamo raditi na našem odnosu, a sada dijelimo više iskrenosti nego ikad prije. Učim i opraštati i tražiti oprost. Dok sam bila nevjerna, on također razumije razloge koji stoje iza mojih postupaka.

  • Osjećala sam se izolirano, brinući se za bolesno dijete, dok je njegov bijeg bio kroz alkohol i zanemarivanje mene, shvaćam to naša je afera bila nužna za poboljšanje našeg odnosa”, zaključuje Tamara, nadajući se da će njezina priča potaknuti druge da pronađu hrabrost suočiti se sa svojim poteškoćama i pružiti drugu priliku, čak i kada se čini da je sve izgubljeno.

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here