Sinoć je u čast legendarnog Šabana Šaulića održan veliki koncert, a među izvođačima je bio i Darko Lazić, koji je bio jedan od najvernijih naslednika pevačevog muzičkog stila. No, ono što je privuklo posebnu pažnju jeste prisustvo dve važne žene iz Darkovog života – njegove sadašnje supruge Katarine i bivše supruge Ane Sević. Njihova međusobna interakcija i prijateljski odnos iznenadili su mnoge, jer su pokazale da poštovanje i briga o deci mogu biti jači od prošlih nesuglasica.

Skladna saradnja bivše i sadašnje supruge

Njihovo ponašanje tokom koncerta i kasnije, kada su zajedno napustile dvoranu, jasno je ukazalo na to da između njih nema tenzija. Njihov srdačan razgovor i opušteno ponašanje delovali su kao da su dugogodišnje prijateljice. U društvu Ane i Katarine bila je i njihova mala mezimica, Srna, ćerka Darka i Katarine, što je još jednom pokazalo koliko se međusobno podržavaju u svim životnim okolnostima.

Ana o Darku Laziću kao nasledniku Šabana Šaulića

Ana Sević je, govoreći o Šabanu Šauliću, istakla kako je sigurna da je Darko Lazić pravi naslednik legende. U intervjuu za Blic je podelila sećanje na Šabana, prisetivši se trenutka kada je, nakon što je dobila ćerku Lorenu, Šaban u samo nekoliko minuta komponovao pesmu inspirisanu njenim imenom. Ana je, takođe, bila sigurna da bi ta pesma postala veliki hit da je snimljena.

Na pitanje o tome ko bi mogao da nasledi Šabana Šaulića, Ana je bez dvoumljenja odgovorila: „Darko Lazić. On je pravi naslednik i ima potencijal da iskoristi tu priliku.“

Skladni odnosi za dobrobit dece

U njihovom slučaju, iako su prošli kroz izazove koje donosi razvod, Ana Sević i Katarina Lazić pokazuju da je u interesu njihove dece mnogo važnije međusobno poštovanje i saradnja nego bilo kakvi prošli nesporazumi. Njihova komunikacija je harmonična, a odnos zasnovan na razumevanju i zajedničkom cilju – sreći njihove dece. To je pravi primer kako bivši i sadašnji partneri mogu da se slože i grade skladne odnose u cilju dobrobiti mališana.

Iako se odnosi između bivših partnera često suočavaju s izazovima, Ana i Kaća pokazuju kako je moguće očuvati pozitivan odnos, podstaknute ljubavlju prema deci i međusobnim poštovanjem.

BONUS TEKST

Predrag Nenadić objašnjava uzrok problema sa masnom jetrom i visokim holesterolom

Čuveni nutricionista Predrag Nenadić, stručnjak sa bogatim iskustvom, koji je stekao kvalifikacije na prestižnim svetskim univerzitetima, nedavno je podelio svoje stavove o tome šta zapravo uzrokuje probleme sa masnom jetrom i visokim holesterolom.

Nenadić objašnjava da problem masne jetre nije izazvan isključivo masnom hranom, što je česta zabluda. Prema njegovim rečima, jetra višak šećera u organizmu pretvara u masno tkivo, a to može dovesti do stvaranja masne jetre. Takođe, holin – vitamin B4, koji se nalazi u slanini, jajima i mesu, pomaže u raspoređivanju holesterola, čime se sprečava da se taloži u jetri, te on prelazi u masno tkivo, što dovodi do uvećanja stomaka i drugih delova tela.

Nenadić objašnjava da kada nedostaje zdravih masti koje pomažu u raspoređivanju holesterola, dolazi do masne jetre, što može narušiti sposobnost jetre da vrši detoksikaciju organizma. To može izazvati različite probleme kao što su akne, bubuljice, svrab kože, opadanje noktiju i perut.

Iako holesterol ima važnu ulogu u organizmu, jer je ključan za proizvodnju hormona i ćelijskih membrana, problem nastaje kada je LDL (loš) holesterol prisutan u prekomernim količinama, što može dovesti do kardiovaskularnih problema.

Što se tiče povećanja triglicerida, Nenadić ističe da nije u pitanju konzumacija svinjetine, već prekomerni unos voća, hleba, peciva i rafinisanog brašna. Takva ishrana, sa visokim unosom ugljenih hidrata, doprinosi povećanju triglicerida i holesterola.

Kako očistiti jetru i organizam?

Prema Nenadiću, prehrana je ključna za zdravlje jetre i organizma. On savetuje unos dovoljne količine vode, kao i biljnih vlakana koja pomažu u detoksikaciji. Takođe, preporučuje gorke biljke poput lincure, maslačka i korena čička, koje jetra voli.

Drugi savet je da iz ishrane treba izbaciti ugljene hidrate i veštačke šećere, jer oni doprinose povećanju triglicerida i holesterola. Preporučuje konzumiranje zdravih masti, kao što su domaća mast, maslinovo ulje, hladno ceđena biljna ulja, kao i namirnice bogate holinom (slanina, jaja), kao i masne ribe poput lososa i skuše.

Nenadić upozorava da industrijski sokovi često sadrže fruktozu, koja nije ista kao ona iz voća, jer se sintetiše iz kukuruza (glukozno-fruktozni sirup), što povećava nivo triglicerida i holesterola, što može negativno uticati na zdravlje.

Na kraju, Nenadić naglašava da za pravilnu detoksikaciju organizma nije dovoljna samo konzumacija sokova, već je ključna uravnotežena ishrana, bogata zdravim mastima i vlaknima.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here